Destiny 2: En iyi bomba atar silahlar

Destiny 2 oyunundaki bomba atarlar, oyunun en iyi silahları arasında yer alabiliyor.


Destiny 2, sanal alanına birkaç yeni silah türü ekledi. Bunlara hafif makineli tüfekler, çizgisel füzyon tüfekler, izci tüfekleri ve bomba atarlar bunlara dahildir. Özellikle bomba atarlar, oyunun başlangıcından bu yana önemli değişiklikler gördü. Başlangıçta, silah kategorisi çok az hasar veriyordu ve roketatarları kullanmayı haklı çıkarmak için çok az fayda sağlıyordu. Birden fazla genişletme ve güncelleme yapıldığından, bomba atarlar birçok kişi tarafından harika bir özel ve ağır silah arketipi olarak kabul edilir. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli bomba atarları olsa da, bazıları diğerlerinden çok daha iyidir. İşte Destiny 2 oyununda kullanmanız gereken en iyi bomba atar tipi silahlar.


Destiny 2 hakkında internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.


Destiny 2

Salvager’s Salvo (Messy Business)

Destiny 2 oyunundaki her PvE tipi içerik hayranının Salvager’s Salvo isimli silahı edinmesi gerekir. Bu silah bir bomba atar gibi görünebilir, ancak Loaded Question silahının ruhunu taşır. Bu bomba atar, onu tüm PvE içeriği için mükemmel kılan yıkıcı bir dizi avantaja sahiptir ve PvP tarafında da diğer bomba atarlarla oyuncuları doğrudan etkilemeyi seviyorsanız, Salvager’s Salvo da bunda aynı derecede iyidir.

Demolitionist ve Chain Reaction, bu silaha genellikle ağır silahlar için ayrılmış bir dereceye kadar kalabalık temizleme potansiyeli veren harika bir kombinasyon oluşturuyor. Demolitionist, her zaman hazır bir el bombanız olacağı anlamına gelir. Bir el bombası yapısı kullanmıyorsanız, yeniden yüklemeye ihtiyaç duymadan önce iki tur atmak yerine Ambitious Assassin özelliğini göz önünde bulunduran. Bu silah, bir özel silahtan bekleyeceğiniz her şeye sahiptir. Bu yüzden de herkesin envanterinde yer alması gerekiyor.

Witherhoard (Exotic Kiosk)

Witherhoard, Anarchy isimli egzotik silahın özel silah versiyonudur. Bu bomba atar, etki alanında duran herhangi bir düşmana zamanla hasar veren bombalar fırlatır. Witherhoard ile bir hedefi vurursanız, hastalık onlara yapışır ve zamanla sabit hasar verir. Alanları kapatmak veya pasif olarak DPS vermek, Witherhoard silahının iki büyük gücüdür. PvE tarafındaki her silah kurulumu, zamanla pasif hasar veren Witherhoard silahından yararlanabilir. Crucible tarafının oyuncuları ise giriş yollarını veya kritik yerleri engelleyebilen bir zemin hasarından yararlanabilir. Bu silah, bir egzotikten bekleyeceğiniz her şeye sahiptir.

Anarchy (Exotic Kiosk)

Anarchy isimli bu egzotik silahı metadan çıkarmak için bir hasar güçsüzleştirmesinden daha fazlası gerekecek. 15. sezondan sonra bile Anarchy hala Destiny 2 oyunundaki en iyi PvE temelli bomba atar silahlarından biri olarak hizmet ediyor. Bu egzotik ağır silah, Tower içerisindeki Exotic Kiosk noktasından elde edilebilir ve elde etmek için Spoils of Conquest birimi gerektirir. Anarchy kendi başına çok az hasar verir ve DPS dağıtmak için özel silahınıza güvenir. Neyse ki, Anarchy silahından ateşlenen el bombaları, yaklaşık on saniye boyunca zamanla elektrik hasarı etkisi uygulayarak size silahları değiştirmek ve düşmana hasar vermek için bolca zaman tanır.

Ignition Code (Override ve Umbral Engram)

Ignition Code, Destiny 2 oyununda Slideshot ile düşürülebilen ve her kaydığınızda yeni bir bombayı otomatik olarak yeniden yükleyen tek bomba atardır. Bir el bombasını ateşleyin, kayın ve işlemi tekrarlayın. Bunu yaparak tüm rezervlerinizi saniyeler içinde boşaltabilirsiniz. Bu silahı daha da iyi hale getirmek için Slideshot özelliğini Vorpal Weapon, Frenzy veya One for All ile eşleştirebilirsiniz. Bu silahın hızını maksimuma çıkarabilirseniz, daha da fazla hasar veren otomatik olarak yüklenen bir The Mountaintop silahı eş değerine sahip olursunuz. Bu silahı mümkün olan en kısa sürede alın.

Empty Vessel (Strikes ve Vanguard Engram)

Empty Vessel hem işlev, hem de potansiyel avantajları açısından Truthteller silahına çok benzer. En büyük fark, Empty Vessel silahının Solar yapısına sahip olması ve Wrath of Rasputin modu kuruluysa Warmind Cells üretmesine izin vermesidir. Bu silah ayrıca Vorpal Weapon ve One for All gibi benzersiz avantajlar içeren çok daha büyük bir avantaj havuzuna sahiptir. Bu silahta Auto-Loading Holster ve Disruption Break gibi klasik avantaj kombinasyonları hala mümkün ve bu da onu hem PvE, hem de PvP tarafında yıkıcı bir silah haline getiriyor. Fighting Lion kullanmaktan bıkmış bir bomba atar hayranıysanız, bu sağlam bir yedek.

Göz önünde bulundurmanız gereken diğer silahlar

  • Deafening Whisper: Surplus, Ambitious Assassin, Lead From Gold ve Wellspring, Rampage
  • Pardon Our Dust: Auto-Loading Holster, Ambitious Assassin ve Danger Zone
  • Love and Death: Clown Cartridge, Field Prep ve Full Court, Chain Reaction
  • Canis Major: Impulse Amplifier, Field Prep, Clown Cartridge ve Vorpal Weapon
  • Fighting Lion