Bizimle birlikte çalışacak yeni yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen buraya tıklayın.

Destiny 2: Ace of Spades nasıl alınır?

Destiny 2: Forsaken oyununda birçok farklı görev aracılığıyla çeşitli silahların sahibi olabilmek mümkün. Bu silahlardan bir tanesi de Ace of Spades. Oyundaki Ace of Spades isimli silahı almak için ise önce Cayde’s Will isimli bir görevi, ardından da Ace in the Hole isimli bir görevi tamamlamanız gerekmekte. Ancak bu görevleri alabilmek için öncesinde tamamlamanız gereken bazı adımlar var. Gelin, beraberce oyundaki bu silahı elde edebilmek için tamamlamanız gereken adımlara ve Cayde’s Will ile Ace in the Hole görevlerine ayrıntılı bir şekilde göz atalım.


Destiny 2 hakkında internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.

Destiny 2 için rehber üretmeyi ve rehberleri güncellemeyi Season of the Drifter ile bıraktık. Şimdilik bu oyuna rehber açısından destek vermeyi de düşünmüyoruz ama gelecekte bu değişebilir.


Destiny 2: Forsaken içerisinde Ace of Spades nasıl alınır?

Destiny 2: Forsaken oyunundaki Ace of Spades nasıl elde edilir?

Yukarıda da belirttiğim gibi bu silahı alabilmek için Cayde’s Will ve Ace in the Hole görevini tamamlamadan önce yapmanız gereken birkaç şey var. Bu başlık altında sizlere yapmanız gereken şeyleri özet geçeceğim. Ardından yapmanız gereken şeyleri nasıl yapacağınıza detaylıca değineceğim.

Cayde’s Will görevine ulaşmak için yapmanız gereken adımlardan ilki, Destiny 2: Forsaken oyununun açılış görevini bitirip, ardından The Tower içerisindeki Banshee-44 karakterini ziyaret etmek. Ardından da oyununuza devam edip, oyunun ana hikaye görevlerini tamamlamanız gerekiyor. Bu sayede Cayde’s Will görevine başlayabileceksiniz.

Yukarıda bahsettiğim adımları tamamladıktan sonra tekrardan The Tower içerisindeki Banshee-44 karakterine gitmeniz, kendisi ile konuşmanız gerekiyor. Ardından elinize geçen görev ile Gambit oyun modunda, Hand Cannon tipi bir silah ile yaratıkları veya istilacıları öldürmeniz gerekiyor. Bu adımı da tamamladıktan sonra Strike oyun modunda, yine Hand Cannon tipi bir silah ile 250 yaratık öldürüp, ardından Crucible oyun modunda da Hand Cannon tipi bir silah ile 25 kere Gardiyanları kafadan öldürmeniz gerekiyor.

Tüm bunlardan sonra Cayde’s Will görevini tamamlamak için son bir adımınız kalıyor. Bu da Cayde-6’in sandıklarını bulup, açmak. Daha sonra da Ace in the Hole görevini tamamlayıp, Ace of Spades silahınızı The Tower içerisindeki silahçıdan temin edebilirsiniz.

  1. Destiny 2: Forsaken oyununun açılış görevini bitirin.
  2. Banshee-44 karakterini ziyaret edin.
  3. Destiny 2: Forsaken oyununun ana hikayesini tamamlayın.
  4. Banshee-44 karakterine gidip, Gambit içerisinde Hand Cannon ile düşmanları veya istilacıları öldürün.
  5. Strike oyun modunda Hand Cannon ile 250 düşman öldürün.
  6. Crucible oyun modunda Hand Cannon ile 25 kere kafadan öldürmeye ulaşın.
  7. Cayde-6’in sandıklarını bulun ve açın.
  8. Ace in the Hole görevini tamamlayın.
  9. Banshee-44 karakterine gidip, Ace of Spades silahınızı alın.

Şimdi, Cayde’s Will görevinden daha detaylı bir şekilde bahsedelim

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Cayde’s Will görevini alabilmeniz için yapmanız gereken birkaç şey var. Bunlardan ilki Destiny 2: Forsaken oyununun açılış görevini, yani Last Call isimli görevi tamamlamak. Bu görevi tamamladıktan sonra The Tower içerisindeki silahçıya gitmeniz gerekmekte. Bu sayede silahçıdan görev listenize eklenecek olan Cayde’s Will isimli görevi almış olacaksınız. Ancak bu göreve başlayabilmeniz için oyunun ana hikayesine devam edip, tüm ana görevlerini tamamlamanız gerekiyor. Zaten, oyundaki Milestone sistemini takip ederseniz, Cayde’s Will görevine otomatik olarak sahip olacaksınız.

Ana görevlerin tamamını bitirdikten sonra şimdi sıra Cayde’s Will görevine başlamaya geldi. Bu görevi tamamlamak için tüm ana görevleri bitirdikten sonra tekrardan silahçıya gidip, kendisiyle konuşup, görevi almanız gerekiyor. Görevin ilk adımı için ise Gambit isimli oyun moduna girmeniz gerekiyor. Bu oyun modunda düşmanları veya istilacıları Hand Cannon tipi bir silah ile öldürmeniz gerekiyor. Gambit modunda tahminen birkaç maç oynadıktan sonra görevin ilk adımını tamamlamış olacaksınız.

Cayde’s Will görevinin ikinci adımı ise, hangi Strike haritası olduğu farketmeksizin 250 tane düşmanı, herhangi bir Hand Cannon tipi silah ile öldürmek. Bu aşamayı da tamamladıktan sonra Cayde’s Will görevinin üçüncü aşamasına geçeceksiniz. Üçüncü aşamada ise yapmanız gereken şey de herhangi bir Hand Cannon tipi silah ile Crucible oyun modundaki maçlarda 25 kere Gardiyanları kafadan öldürmeye ulaşmanız. Üçüncü adımı da tamamladıktan sonra Cayde’s Will görevinin 4. ve son adımına geçebilirsiniz.

Cayde’s Will görevinin son aşamasında ise dört farklı lokasyondaki, Cayde-6’in 4 sandığını bulmanız ve açmanız gerekmekte. Bu sandıklar Tangled Shore, Io, EDZ ve Nessus bölgelerinde bulunuyor. Peki, bu bölgeleri nasıl bulacağız derseniz de yazımızı okumaya devam edin.

Cayde-6’in sandıklarının bulunduğu bölgeler

Tangled Shore bölgesindeki sandığı bulmak için, Jetsam of Saturn bölgesini kendinize başlangıç noktası olarak almanız gerekiyor. Ardından Hellrise Canyon bölgesine ulaşana kadar başlangıç noktanızdan güneye doğru gitmeniz gerekiyor. Hellrise Canyon bölgesine ulaştığınızda geldiğiniz patikadan gitmeye devam ederseniz yolda bir gemi ile karşılaşıyorsunuz. İlk sandığımız hemen sol köşede bizi bekliyor olacak.

lo bölgesindeki sandığı bulmak için ise, sol tarafınızda bir üs ile birlikte kanyon açılana kadar Terrabase Charon bölgesine doğru gitmeniz gerekiyor. Ardından oradaki kapıdan girip, The Wraith Mines bölgesine kadar yolu takip edeceksiniz. Sandık üst katınızda kalacak. Üst kata isterseniz kayalardan tırmanarak gidebilir isterseniz de solunuzda kalan geçitten gidebilirsiniz. Üst kata çıktığınızda sandığı uzak köşede parlar bir şekilde göreceksiniz.

EDZ bölgesindeki sandığı bulmak için Sunken Isles bölgesine doğru gitmeniz gerekiyor. Bu bölgeye giderken devasa gemiye binmek yerine sol tarafınızda kalan kapıdan devam edeceksiniz. Köşedeki geçidi Legion’s Anchor bölgesine kadar takip edip zemin katta kalmaya devam edin. Geçitteki bir sonraki kapıdan geçtiğiniz anda sol tarafınızda üçüncü sandığı görebilirsiniz.

Nessus bölgesindeki son sandığımızı bulmak için ise Exodus Black canlanma noktasında oyuna başlayacağız. ardından bir kere sağa dönüp doğu yönünde, uzakta kalan mağaraya gireceğiz. Mağranın sonuna kadar dümdüz ilerleyeceğiz. Ardından Sunken Canyon bölgesine ulaşmak için oradaki geçitten aşağıya devam edeceğiz. Uzaktaki odayı saran parlak şeylerin üst arka tarafında da son sandığımızı bulacağız. Bu dört sandığı da bulup açtığımız zaman Cayde’s Will görevi tamamlanacak ve Ace in the Hole görevi aktif olacak.

Ace of Spades, sadece 1 görev sonra sizin olacak

Cayde’s Will görevini de tamamladığınıza göre Ace of Spades silahını almak için son bir göreviniz kalmış demektir. Bu son görev olan Ace in the Hole görevine başlamadan önce ulaşmanız gereken önerilen güç puanı 460. Zaten yukarıdaki Cayde’s Will görevini tamamlarken bu güç seviyesine ulaşmış olacaksınız. Artık Ace of Spades silahını almak için yapmanız gereken son şey, Titan’da bulunan Ace in the Hole görevini tamamlamak. Ardından silahçıya gidip, Ace of Spades silahınızı temin edebilirsiniz.

1
Yorumlar

avatar
0 Yorum Konuları
0 Konu Cevapları
0 Takipçiler
 
En Popüler Yorum
En Sıcak Yorum
  Abone Ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir