NBA 2K serisinin en sevilen oyun modlarından bir tanesi olan MyTEAM, bilindiği üzere her yeni oyunla en başa dönüyor. Yıl boyunca kurulan güçlü kadrolardan sonra, oldukça güçsüz oyuncularla yeni bir yıla başlamak zorunda kalıyoruz. NBA 2K24 oyunundaki MyTEAM modu da yepyeni bir kadroyla başlamanın yanında, yeni oyuna dair pek çok yeni yapıyla birlikte geldi. Dolayısıyla 2023 senesinde kullanılan taktiklerin pek çoğunu bu yeni oyunda kullanamaz hale geldik. Peki, bu yıl MyTEAM moduna nasıl bir başlangıç yaparsak başarılı oluruz, beraberce bir gözden geçirelim.

Şunu en başta ifade etmek gerekir ki NBA 2K24 oyununun yüksek bir sürümüne sahip değilseniz MyTEAM modundaki ilk adımlarınızda oldukça zorlanacaksınız. Bu kısımda başlangıçta size bir NBA takımının paketini seçme imkanı sunuluyor. 30 NBA takımı arasından tercih ettiğiniz başlangıç paketinde ise bir adet yükseltilebilir oyuncu kartı, seçilen takımdan 5 adet oyuncu ve 13 kişiye tamamlayacak kadar NBA oyuncu kartları veriliyor. Bu kartlar en fazla 79 ortalama değere sahip durumda. Yalnızca yükseltilebilen kart 82 ortalama değere ulaşabiliyor ve nihayetinde oldukça mütevazı bir kadroyla oyuna başlayabiliyorsunuz.

Öncelikle yapmanız gereken eldeki oyuncularla en güçlü kadroyu oluşturabilmek olmalıdır. NBA 2K24 oyunundaki MyTEAM modundaki görevler kısmına girerseniz, sizlere bir yol haritası sunulduğunu göreceksiniz. Geçtiğimiz senelerin aksine bu oyun modunun başında işaretlerle bir yönlendirme yapılıyor. Menüde ışık yanan kısımları takip ederek ödül veren paketlere ulaşmanız, aynı zamanda MyTEAM modundaki seçenekleri deneyimleyebilmeniz isteniyor. Bu işaretleri takip etmek sizin yararınıza olacaktır. Hem oyundaki içerikleri görmek, hem de ödüller kazanmak için oyunun size sunduğu yolu izleyin.

Bilindiği üzere kadroyu güçlendirebilmek MyTEAM modunun temel amacı durumunda. Kadronuza yeni oyuncular eklemenin en hızlı yolu ise Domination seçeneğindeki maçları yapmaktan geçiyor. Bu kısımda, başlangıç paketinde yer alan yükseltilebilir oyuncu kartlarını kazanabilirsiniz. Her bir takım için 3 yıldız kazanılması gereken bir sistem mevcut. Eğer NBA 2K serisinin oyunlarına hakimseniz 3 yıldız seçeneği ile daha yüksek zorluk seviyesinde müsabakalar yapabilir ve oynadığınız maçları 15 sayı farkla kazanarak gelişiminizi hızlandırabilirsiniz. Burada kayıplar yaşıyorsanız 2 yıldız seviyesini tercih ederek oyuncu kartlarını kazanmanız sizin elinizde. Zira oyuncu kartları 2 yıldız kazanıldığında alınabiliyor.

NBA 2K24 ile sezonları takip etmek önemli

NBA 2K serisinin en ödüllendirici kısımlarının başında sezon ödülleri geliyor. NBA 2K24 ile sezon sisteminde ve ilerleyişinde önemli farklılıklara gidildi. Bu serinin geçtiğimiz senelerde çıkan oyunlarında sezonda ilerlemek için belirli görevleri tamamlamak gerekiyordu. Bu görevler tamamlandıkça, orada belli olan değer kadar tecrübe puanı kazanılıyor ve sezon çizelgesinde seviye atlanıyordu. NBA 2K24 ile bu sistem hem değiştirildi, hem de sezonlarda seviye atlamak biraz daha yavaş bir hale getirildi. Bu yeni oyunda sezonda ilerlemek için belirli görevler yapmak gerekmiyor. Her maçtan sonra, maç türünün uzunluğuna göre sezon puanları kazanılıyor.

Başlangıç aşamasında sezon çizelgesindeki deneyim puanlarını Domination maçları yaparak alabilirsiniz. Üst kısımda da söylediğimiz gibi hem oyuncu kazanmak, hem oyun içi para kazanmak hem de sezonda ilerlemek için fazlaca deneyim puanı kazanmak Domination kısmındaki maçları yapmakla mümkün oluyor. Başlangıç görevlerini bitirdikten ve MyTEAM modundaki genel oyun seçeneklerini deneyimledikten sonra Domination kısmından ilerlemek size pek çok yönden kazanç sağlayacaktır. Kazandığınız parayı doğru kullanmak ve yüksek seviyede oyuncular almak takım gücünüzü doğrudan etkileyecektir.

Domination kısmından kazandığınız paralarla takımınızı kademe kademe yükseltebilirsiniz. Paranız birikince Player Market kısmına girerek topladığınız miktara ve takımınızdaki kullanım alanına göre oyuncu alma imkanınız bulunuyor. Eğer bu yolu kullanacaksanız öncelikle nispeten daha güçsüz takımlarla maçlar yaparak ilerlemenizi öneririz. Öncelikle 5 takım içerisinden en güçsüz olanı seçerseniz, toplamda 5 yıldız kazandığınızda yeni bir 5 takımlık seçenek kısmı açılacaktır. Hediye edilen yükseltilebilir oyuncuları takımda kullandığınızda ve Player Market üzerinden satın aldığınızda takımınızın genel gücünün yükseldiğini göreceksiniz.

Başlangıç aşaması için son olarak hızlı oyun kurucuları tercih etmenizi önerelim. NBA 2K24 oyununun yeni mekaniklerine göre hızlı oyun kurucular, maçlarda avantaj elde etmenizi sağlayacaktır. Perde sonrası hızlı çıkışlar yaptığınızda bu oyuncularla potaya yöneldiğinizde rakip takımın yardımı genelde gecikiyor. Dolayısıyla maç kazanmakta hızlı oyuncular oldukça etkili oluyorlar. Bir de giriş aşamasındaki seviyelere bakarak tüm paranızı harcamakta acele etmeyin. NBA 2K24 oyununun çıkış döneminde kartlar gerçek değerlerinin altında performans veriyorlar. Adım adım ilerlemek en mantıklısı olacaktır.

Son olarak MyTEAM modunda canlı etkinlik durumunun olduğunu hatırlatalım. Dönemsel olarak oyuncu veya paket kazandıran bazı görevler veriliyor. Bu görevleri günlük olarak takip etmek ve verilen meydan okumaları gerçekleştirmek de takımınıza katkıda bulunacaktır. Örneğin, bir NBA takımından 3 oyuncu bulundurarak maç kazan gibi görevler görebilirsiniz. Maça çıkarken kadronuzda yapacağınız küçük değişikliklerle bir yandan ödülleri kazanmış olursunuz. Ödül kazanmak adına farklı oyun modlarında denemeler yapmayı da unutmayın.


NBA 2K24 için internet sitemizde daha fazla rehber bulunuyor. Bu rehberlerin tamamını hemen aşağıdaki listemizden rahatlıkla görebilirsiniz.

Temel bilgiler

MyTEAM

MyCAREER

Sezonluk içerikler

Ek bağlantılar

Etiketler:

, ,

Yazar Hakkında

Emrah Subaşı

Yazar

Bir roman yazarı ve iki çocuk babası. Hayattaki en büyük hobilerinden bir tanesi video oyunları ve onlarla ilgili çalışmayı çok seviyor.

Tüm yazıları göster