Rekabetçi oyuncuların hemen her oyunda kendisini geliştirmek istediği bilinir. NBA 2K24 oyununda da hem MyCAREER, hem de MyTEAM modlarında hızlı yükselmek ve kazanımlar elde etmenin çeşitli yolları var. Bu yollardan bir tanesi de birkaç yıldır sezon sistemi olarak göze çarpıyor. Yalnız, NBA 2K24 oyununun geliştirici ekici bu sisteme bazı yenilikler eklemiş durumda. Sezonun ilerleyişi, deneyim puanı kazanımları, Pro Season Pass ve Hall of Fame Pass gibi bazı konular bu yeni oyunla karşımıza çıktılar. Bizler de bu konularda sizlerin işini kolaylaştırmak ve yeniliklerin nasıl elde edildiği hakkında bilgileri paylaşmak istiyoruz.

2K Games tarafı bu yıl MyCAREER ve MyTEAM için ayrı ayrı ilerleyen sezon sistemini tek bir şemada birleştirdi. Böylelikle her iki oyun modundaki ilerleyişler tek bir çizelgede ilerleme gösteriyor. Bir başka deyişle MyTEAM modunda seviye atladıkça MyCAREER, MyCAREER modunda seviye atladıkça MyTEAM modundaki sezon ödüllerini kazanılabiliyor. Böylece bir taraftan ilerlerken diğer taraftan da ödüller kazanılmış oluyor. Nihayetinde oyuncular bir taraftan ilerleme sağlarken diğer oyun moduna geçiş yaptığında elde kazanımlarla başlangıç yapma imkanına sahipler.

Serinin yeni oyunu olan NBA 2K24 ile gelen yenilikler yalnızca sezon sisteminin birleştirilmesiyle sınırlı değil. Serinin daha eski oyunlarında bazı görevler tamamlanarak tecrübe puanı kazanılıyordu. NBA 2K24 oyunundaysa daha fazla müsabaka yapmak, farklı maçlara çıkmak, kısacası oyunu aktif olarak deneyimlemek tecrübe puanı kazandırıyor. Bu tecrübe puanları da maçların uzunluğuna göre sezondaki seviyemizin yüzdesel olarak artmasına katkı sağlıyor. Örneğin; MyTEAM modunda uzun süren Domination maçları tamamlandığında sezon seviyesi daha yüksek bir oranda artarken, Triple Threat isimli 3vs3 oyunculu kısa maçlarda sezon ilerlemesi daha az artış gösteriyor.

NBA 2K24 için sezon ilerlemesini normalin üzerine çıkarmanın da yolları bulunuyor. Bunlardan bir tanesi XP Coin olarak ifade edilen tecrübe puanı katsayı arttıran paralar. Bu paraları menü üzerinden bulundukları bölüme girerek aktif edebiliyoruz. Sağlanacak katkı paraların üzerinde yazılı olarak belirtiliyor. Yarım saatlik, bir saatlik ve 2 saatlik paralar var. O paraları aktif ettiğimizde belirlenen süre boyunca kazanılan tecrübe puanı 2 katına çıkıyor ve sezon ilerleyişi hızlanmış oluyor. Bir de istenilen seviye kadar doğrudan sezonu ilerletmek mümkün fakat bu durumda gerçek para gerekiyor. Bulunulan seviyeden başlayıp doğrudan istenilen bir sezon seviyesine kadar ilerlemek mümkün. Bu durumda oyun ilerlenecek adım kadar belirli bir ücreti gerçek para cinsinden çekmek istiyor.

Pro Season Pass ve Hall of Fame Pass nedir?

NBA 2K24 oyunuyla sezon sistemine gelen bir yenilik de Pro Season Pass ve Hall of Fame Pass olarak gösterildi. Bu iki paket sadece platformlardaki dijital satış mağazalarından gerçek parayla satın alınabiliyor. Bir diğer deyişle NBA 2K24 oyununun çıkış dönemi itibariyle oyunda toplanılan sanal paralarla bu iki paket aktif edilemiyor. Dileyen oyuncular; PlayStation Store üzerinden NBA 2K24 Pro Season Pass: Season 1 için 229 TL ödemek gerekirken, Xbox Store üzerinden aynı paket 224 TL ile satılıyor. NBA 2K24 Hall of Fame Pass: Season 1 paketinin fiyatı ise PlayStation Store ve Xbox Store için 449 TL olarak belirlenmiş durumda.

Peki bu paketlerle NBA 2K24 oyununa neler ilave ediliyor diye sorabilirsiniz. NBA 2K24 Pro Season Pass: Season 1 ile sezon çizelgesinin üst kısmında görüşen Premium bölümü aktif oluyor. Bu kısım da tıpkı normal sezon gibi 40 seviyeden oluşuyor fakat farklı içerikler barındırıyor. Ayrıca premium kısmında MyCAREER veya MyTEAM ayırımı bulunmuyor. Tek bir çizelge üzerinden sezonda ilerleme sağlanabiliyor. Yalnız bu çizelge içerisinde gerçek parayla satılan VC kazanımları da mevcut ki 40 seviye boyunca toplamda 45.000 VC kazanılabiliyor. NBA 2K24 Pro Season Pass: Season 1 paketini alanlar ayrıca animasyonlu yeşil kol bandına, bir çift damalı çizgili kısa şorta, Ruby Giannis Antetokounmpo MyTEAM kartına ve sınırsız çeşitte Şöhretler Müzesi rozetlerine sahip oluyorlar.

NBA 2K24 Hall of Fame Pass: Season 1 ise fiyatından da anlaşılacağı üzere biraz daha geniş çapta katkı sağlayan bir paket. Bu daha yüksek paketi satın alanlar, NBA 2K24 Pro Season Pass: Season 1 ile gelen tüm desteklere otomatik olarak sahip oluyorlar. Bunlara ek olarak tüm sezon için %15 tecrübe puanı artışı, sezonun ödül sistemine hemen uygulanan 10 atlama ve 15.000 VC kazanılıyor. Dolayısıyla para harcanarak NBA 2K24 oyununda rakiplere oranla oldukça hızlı bir gelişim göstermek oyunculara ve ceplerindeki paralara bırakılıyor. Her iki paketin de sezon çizelgesindeki Premium kısmını aktif ettiğini hatırlatalım. Böylelikle Hall of Fame Pass: Season 1 paketini satın alanlar sezonda 40. Seviyeye ulaştıklarında toplamda 60.000 VC kazanmış oluyorlar.


NBA 2K24 için internet sitemizde daha fazla rehber bulunuyor. Bu rehberlerin tamamını hemen aşağıdaki listemizden rahatlıkla görebilirsiniz.

Temel bilgiler

MyTEAM

MyCAREER

Sezonluk içerikler

Ek bağlantılar

Etiketler:

, ,

Yazar Hakkında

Emrah Subaşı

Yazar

Bir roman yazarı ve iki çocuk babası. Hayattaki en büyük hobilerinden bir tanesi video oyunları ve onlarla ilgili çalışmayı çok seviyor.

Tüm yazıları göster