NBA 2K serisinin en sevilen kısımlarından birisi olan MyTeam modu ne yazık ki fazlaca paraya odaklı bir yapı içeriyor. Geçtiğimiz senelerde de oyuncu kartı barındıran paketler almak için hem oyunda kazanılan, hem de gerçek parayla satın alınan VC para birimlerini kullanıyorduk. NBA 2K24 ile bu durum biraz daha gerçek para harcamaya doğru evrildi. Eğer gerçek para kullanıyorsak hızlıca ilerleme sağlanabiliyor. Ülkemizin koşulları göz önünde bulundurulduğunda bu durum bir hayli masraflı oluyor. Bu yazıdaysa gerçek para harcamadan MyTeam modunda en hızlı nasıl para kazanılabilir, bunun yollarına göz atacağız.

Öncelikle NBA 2K24 oyununda para kazanmanın çeşitli yolları olduğunu söyleyelim. Oynadığımız her maçın ardından belirli bir miktar para kazanıldığı gibi çeşitli görevler ve maç sonu ödülleriyle de MT Points kazanma imkanımız bulunuyor. Aynı zamanda serinin bu yeni oyunuyla birlikte gerçek para ödeyerek doğrudan MT Points satın alabiliyoruz. Serinin geçmiş senelerdeki yapımlarında yalnızca oyundaki deneyimlerin neticesinde MT Points kazanılabiliyor, gerçek parayla satın alınamıyordu. Bu rehber yazısının konusu ise fazladan bir ücret ödemeden nasıl MT Points kazanırız olduğu için sizlere bunun yollarını anlatacağız.

En basit ve kolay ulaşılır MT Points kazanma yolu NBA 2K24 için maçlar yapmak ve bu maçların sonunda ödül paraları kazanmak olarak dile getirilebilir. Tüm müsabakaların sonunda, maçın uzunluğuna göre değişen oranlarda bu sanal para birimi veriliyor. Her bir periyodu 5 dakika civarında olan maçlardan daha fazla MT Point kazanacağınızı da hatırlatalım. Bunlar; Domination, Unlimited olarak örneklendirilebilir. Tercihe göre diğer seçeneklerden de para kazanabiliyorsunuz. Ayrıca, Domination modunun bazı seviyelerinde yıldız kazanıldığında belirli miktarlarda para ödülü de sunuluyor. Başarı kazandıkça, kazanılan MT Points miktarı da artıyor.

Geçtiğimiz senelerde deneyimlediğimiz NBA 2K serisi oyunlarında, oyuncu kartlarını satarak da bahsi geçen para birimini kazanabiliyorduk. NBA 2K24 ile açık arttırma kısmı kaldırıldı ve bunun yerine Player Market dahil edildi. Player Market üzerinden satın alınan oyuncular doğrudan satılabiliyor yalnız oyun satın alma miktarının yüzde 40’ını bizlere geri veriyor. Yani 100 Bin MT Points karşılığında satın alınan bir oyuncuyu geri sattığımızda karşılığında 40 Bin MT Points alabiliyoruz ve bu durum pek karlı olmuyor. Kısacası, geçtiğimiz senelerde oyuncu kartlarını bekletip değeri arttığında satabilme durumu NBA 2K24 oyununda geçerli değil.

MT Points kazanma yolları kısmen daraltılmasına rağmen farklı alanlara yayılarak tamamen imkansız hale de getirilmemiş. Geçen senelerde sezon ilerlemesi için deneyim puanı veren görevler kısmında MT Points kazandıran görevlerin olduğunu da söyleyelim. Bazı görevler düşük miktarda bu para ödülünü verirken, daha yüksek miktarlarda para kazandıran görevler de MyTeam modunda yer alıyor. Bunlara ek olarak sezon ilerlemesinin ilerleyen safhalarında doğrudan MT Points hediye eden basamaklar da yer alıyor. Tabii her ne kadar pek çok alandan MT Points kazanabildiğimizi söylesek de ne yazık ki bu paraları kazanmak için NBA 2K24 oyununda fazlaca zaman harcamamız gerekiyor.


NBA 2K24 için internet sitemizde daha fazla rehber bulunuyor. Bu rehberlerin tamamını hemen aşağıdaki listemizden rahatlıkla görebilirsiniz.

Temel bilgiler

MyTEAM

MyCAREER

Sezonluk içerikler

Ek bağlantılar

Etiketler:

, ,