Bizimle birlikte çalışacak yeni yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen buraya tıklayın.

Destiny 2: The Chaperone nasıl alınır?

Destiny 2: Forsaken oyununda birbirinden farklı görevleri tamamlayarak çeşitli silahları almanız mümkün. Bu silahları almak için yaptığınız görevler bazen bir hayli uzun ve zorlayıcı olabiliyorken, bazen de çok zorlanmadan birkaç adımda kolayca tamamlayabileceğiniz görevler oluyor. İşte bu kolay görevlerden birini tamamlayarak The Chaperone isimli Shotgun tipi silahı almanız mümkün. The Chaperone isimli silahı almak için Holliday Family History isimli bir görevi tamamlamanız gerekmekte. Gelin, beraberce Holliday Family History görevini nasıl elde edeceğinize ve nasıl tamamlayacağınıza bakalım.


Destiny 2 hakkında internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.

Destiny 2 için rehber üretmeyi ve rehberleri güncellemeyi Season of the Drifter ile bıraktık. Şimdilik bu oyuna rehber açısından destek vermeyi de düşünmüyoruz ama gelecekte bu değişebilir.


Destiny 2: Forsaken içerisinde The Chaperone nasıl alınır?

Destiny 2: Forsaken oyunundaki The Cheparone nasıl elde edilir?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi The Cheparone silahını elde etmeniz için Holliday Family History isimli görevi tamamlamanız gerekiyor. Bu görev çok zor ve zahmetli bir görev değil. Ancak yine de yapmanız gerekenleri tam olarak kavrayabilmeniz için bu başlık altında yapmanız gerekenlere kısaca değinecek, ardından tüm adımları detaylıca anlatacağız.

Öncelikle Holliday Family History görevini tamamlamanız için bu görevi edinmeniz gerekmekte. Bu görev oyun içindeki bir sürü aktiviteden rastgele bir şekilde düşüyor. Kısacası görevi edinmek için yapmanız gereken pek özel bir şey yok. Oyununuzu oynadığınız sürece bir şekilde düşecektir. Görevi edindikten sonra yapmanız gereken şey Tower içerisindeki Hangar bölümüne giderek Amanda Holliday ile konuşmak. Bu sayede göreve başlamış olacaksınız.

Amanda Holliday ile konuştuktan sonra yapmanız gereken ilk şey ise oyunun Crucible modunda Shotgun tipi bir silah ile 20 öldürme sayısına ulaşmanız. Bu adımı da birkaç maç içinde tamamladıktan sonra bir sonraki adıma geçebilirsiniz. Yukarıdaki adımı tamamladıktan sonra yapmanız gereken ise oyun içerisindeki Arc, Solar ve Void elementine sahip silahlar ile düşmanlarınızı öldürerek her element ile %100 ilerleme kaydetmeniz.

Tüm bu adımlardan sonra son olarak Gambit oyun modunda 15 adet Guardian öldürmeniz gerekmekte. Bu adımı da tamamladıktan sonra ödülünüzü almak için tekrardan Tower içerisindeki Hangar bölümüne gidip Amanda Holliday ile konuşmalısınız.

  1. Holliday Family History görevini edinin.
  2. Amanda Holliday ile konuşun.
  3. Crucible modunda Shotgun tipi bir silah ile 20 Guardian öldürün.
  4. Arc, Solar ve Void elementli silahlar ile %100 ilerleme kaydedin.
  5. Gambit oyun modunda 15 Guardian öldürün.
  6. Amanda Holliday ile konuşup silahınızı alın.

Şimdi, Holliday Family History görevinden daha detaylı bir şekilde bahsedelim

Eğer The Chaperone silahının sahibi olmak istiyorsanız yapmanız gereken şey Holliday Family History görevini tamamlamak. Bu görevi tamamlayabilmek için ise ilk önce görevi edinmeniz gerekiyor. Görevi edinmek için ise oyununuzu oynamaya devam etmeniz yeterli. Çünkü Holliday Family History görevi, çoğu görevin aksine belirli bir hamle yapınca değil de oyununuzun içindeki aktivitelerden rastgele bir şekilde düşüyor. Bu yüzden de görevi edinmek için fazladan bir çaba sarf etmeniz gerekmiyor.

Görevi edindikten sonra Tower içine gidip Hangar bölümündeki Amanda Holliday ile konuşmanız gerekiyor. Eğer daha önce hiç Hangar bölümünü ziyaret etmediyseniz ve nasıl gideceğinizi bilmiyorsanız hemen onu da anlatalım. Hangar bölümünü bulmak için öncelikle Tower içerisindeki canlanma noktasına gitmeniz gerekiyor. Ardından da sola dönüp dümdüz ilerlemeniz. Bu sayede Hangar direkt olarak karşınıza çıkıyor.

Amanda Holliday ile konuştuğunuzda artık göreve başlamışsınız demektir. Sıradaki adım ise Crucible modunda 20 adet Guardian öldürmeniz. Ancak bu öldürmeleri Shotgun tipi bir silah ile gerçekleştirmeniz gerekmekte. Aksi takdirde gerçekleştirdiğiniz öldürmeler sayılmayacaktır. Crucible modunda 20 Guardian da öldürdükten sonra yapmanız gereken şey ise yine Crucible modunda Arc, Solar ve Void ile belirli sayıda düşman öldürmeniz. Her element ile %100 öldürmeye ulaştığınızda bir sonraki adıma geçebileceksiniz. Peki, bu %100 öldürmeye nasıl ulaşacağız derseniz de hemen anlatalım.

Her elemente sahip silah ile düşman vurduğunuzda o elementin ilerlemesi %5 artacak. Ancak burada önemli bir nokta var. Eğer bu işlem sırasında ölürseniz de ilerlemeleriniz %1 azalacak. Ancak herhangi bir elementin ilerlemesini %100 yaptığınız takdirde o elementin ilerlemesi kilitlenecek ve siz ölseniz dahi azalmayacak. Bu yüzden bu aşamayı geçerken yapacağınız en akıllıca hamle, bir element seçip o elementin ilerlemesini %100 yapmak olacaktır. Aksi takdirde her elementle birden ilerlemeye çalışırsanız işler sizin için daha zorlayıcı olabilir.

The Chaperone, sadece bir adım sonra sizin olacak

Eğer yukarıdaki adımları tamamladıysanız Holliday Family History görevini tamamlamak için son bir adımınız kalmış demektir. Bu son adımda ise yapmanız gereken şey Gambit oyun modunda 15 tane Guardian öldürmek. Ancak bu Gardiyanlar’ı ya Invader olarak öldürmeniz ya da siz bir Invader iken öldürmeniz gerekiyor. Bu adımıda tamamladıktan sonra yapmanız gereken son şey tekrardan Amanda Holliday ile konuşup The Chaperone silahını temin etmek.

1
Yorumlar

avatar
0 Yorum Konuları
0 Konu Cevapları
0 Takipçiler
 
En Popüler Yorum
En Sıcak Yorum
  Abone Ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir