Destiny 2: Lightfall ile oyunun kapanma dönemine mi gireceğiz?

2022 senesinde piyasaya sürülecek olan Destiny 2: Lightfall, temel oyunun sonunu mu getirecek?

Destiny oyununun duyurulduğu ilk günü daha dün gibi hatırlıyorum. Duyurunun yapıldığı günden, teknik alfa sürümünün basına açıldığı güne kadar çok büyük bir sabırsızlık içerisindeydim. Tabii zamanında bu internet sitesinin kurucusu değildim, farklı bir kuruluş ile çalışıyordum ve oyunun teknik alfa sürümüne davet edilmediğim zaman inanılmaz bozulmuştum. Yalnız, Activision tarafından gelen bir davet ile olmasa da internet alemindeki kibar bir oyuncunun sayesinde bu sürece katılmayı başarmıştım. İşte o günden beri bu markaya inanılmaz bir sevgi büyüttüm içimde. Şimdi ise bu marka, Destiny 2: Lightfall ile sonlanacak mı? Sizler için hazırladığım bu fikir yazısında, o konuya değineceğim.

Destiny 2: Lightfall

Destiny 2: Lightfall, her şeyin sonunu mu getirecek?

Daha ilk Destiny oyunundan beri The Darkness, Gardiyanlar için en büyük düşmandı. Kendilerini ilk oyunda görmeyeceğimize emindim. Sonuçta işin içinde Activision ve 10 senelik bir plan bulunuyordu. Belli ki The Darkness, üçlemenin final oyununa saklanacaktı. Yalnız, geçen sene durumlar değişti ve Bungie ile Activision, kendi yollarını ayırdı. Bu olayın sonucunda ise özetle Destiny 2, Bungie ekibinin kalıcı oyunu oldu. Şirket, üçüncü oyunu uzun bir süre boyunca geliştirmeyeceklerini açık bir şekilde belirtip, tam üç senelik bir genişletme paketi üçlemesini duyurmuştu. Bu üçlemenin sonunda ise Lightfall yer alıyor.

Beyond Light isimli ilk genişletme paketi sağ olsun, The Darkness sonunda bizimle iletişime geçmeye başladı ama bu içerik, The Darkness tarafını net olarak oyuna eklemiyor. Hikayenin, 2021 senesinde bu tarafın oyuna eklenmesi ile devam edeceğini düşünebilirsiniz ama hayır; 2021 senesinin genişletme paketi The Witch Queen olacak. Yani, 2021 senesinde Savathûn, The Witch Queen karşımıza çıkacak. Bu oyunun en benzersiz kötü varlıklarından olan Savathûn, muhtemelen Gardiyanlar ile The Darkness tarafının arasına girecek bir sene boyunca. Ardından da 2022 senesinde Lightfall, ışığın düşüşü karşımıza çıkacak.

Sizi bilemem ama Bungie, Destiny 2: Lightfall isimli genişletme paketinin adını ve ilk konsept tasarımını gösterdiği an her şeyin biteceğini anladım. Yani, daha genişletme paketinin adından belli; Gardiyanlar tarafından inanılan The Light, The Darkness tarafına düşüyor. Bu genişletme paketinde ise koskoca bir piramit görüyoruz ki The Darkness cephesinin karşımıza fiziksel bir yapıda, yeni bir düşman türü olarak çıkacağını anlıyorum buradan. Peki, ışığı kaybediyoruz, The Light ve muhtemelen The Traveler düşüyor… Bu durumda oyuna ne olacak? Bu genişletme paketinin ömrü dolduğu zaman oyun kapanacak mı? Ne olacak?

Her şey daha yeni başlıyor olacak

Benim düşüncelerime göre eğer Bungie ile Activision arasındaki ilişki devam etseydi, Forsaken ardından karşımıza çıkacak olan genişletme paketi Shadowkeep değil, Beyond Light olacaktı. Shadowkeep, Bungie ekibinin tamamen zaman kazanmak için oluşturduğu bir içerik paketi idi. Activision şirketinin desteği devam etseydi, 2019 senesinde Beyond Light karşımıza çıkacaktı ve bu sene de The Witch Queen gelecekti. Savathûn, Destiny 2 oyununun ömrünü bitirecek olan genişletme paketi olacaktı ve Bungie, bir sonraki sene için Destiny 3 oyununu geliştirmeye başlayacaktı. Üçüncü oyun, Gardiyanlar için kıyamet sonrası bir tema sunacaktı.

Yalnız, Bungie tarafı yalnız kaldı ve tüm planlar bozuldu. Bu ekibin tek başına kalması ve Destiny 2 oyununun uzun bir süre boyunca daha hayatta kalacak olması kesinlikle olumlu bir hamle ve orijinal olarak Destiny 3 için planlanmış olan Lightfall, bence ikinci oyunu bitirmeyecek ve tam tersine, yepyeni bir dönem başlatacak oyunda. Tabii ki bu bir genişletme paketi ve bunların hepsi yeni bir dönem başlatacak ama Lightfall eğer dediğim gibi hikaye açısından dönüm noktası seviyesinde bir genişletme paketi olacak ise onun ile baştan aşağı her şey değişecek. Sadece oynanıştan değil, görsellikten ve dahasından da bahsediyorum.

Destiny 2: Lightfall, piyasaya sürüldüğü zaman sene 2022 olacak ve yeni nesil konsollar da kısmen sektördeki yerini alacak. Temel oyun ise 2022 senesinde 5 yaşına girmiş olacak. Bungie, bu noktada yeni nesil konsolların gücünü kullanıp, şimdiki nesil konsollardan desteği kesip, görsel yenilikler sunacaktır. Aynı zamanda Destiny Content Vault sistemi de iyice düzene girecektir; muhtemelen orijinal oyunun en önemli içerikleri, ikinci oyuna taşınmış olacaktır. Bu sayede Bungie, ilk oyunu işin içinden tamamen çıkartabilir ve tek bir Destiny deneyimi oluşturabilir. Oluşan bu tek deneyim, 2022 senesinden itibaren yoluna devam edebilir.

Destiny 2: Lightfall ile oyunun kapanma dönemine girmeyeceğiz

Benim düşünceme göre Destiny 2, 2022 senesinde son dönemine girmeyecek. Tam tersine, bu oyun muhtemelen 1-2 adet üçleme daha görecek ve belki de 6 sene daha hayatına devam edecek. Yalnız, Lightfall isimli genişletme paketi, bu yapıt için çok büyük bir dönüm noktası olacak ve bence 2022 senesinde Bungie, tek bir Destiny deneyimi oluşturma yönünde final adımı atacak. Bu adım sonrasında The Traveler ile tanışmamızdan tutun da kendisinin The Darkness tarafından düşürülmesine kadar tüm hikayeye tanıklık edebileceğiz. Hatta, bu genişletme paketi ile oyuna MMORPG tipi bile tamamen oturtulmuş olabilir.

The Light veya The Darkness tarafına hizmet eden Gardiyanlar, 1’den fazla sosyal alan, PvPvE şeklinde oluşturulan açık dünya bölümleri, derinleştirilmiş bir PvP deneyimi, kusursuza yakın bir seviyede PvE deneyimi, Destiny Content Vault içerisinden gelen ve giden nostaljik içerikler, silahlar ve zırhlar üzerine oturulmuş detaylı bir istatistik sistemi ve çok daha fazlası… Açıkçası, önümüzdeki senelere baktığım zaman Beyond Light ve The Witch Queen için heyecanlanmak çok zor; tamamen Lightfall isimli genişletme paketine odaklanmış durumdayım. Umuyorum ki Bungie, bu işin altından kalkabilecek.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x