Destiny 2 oyununun 2020, 2021 ve 2022 için genişletme paketleri duyuruldu

Destiny 2, kendisini bir üst seviyeye atıyor.

9 Haziran 2020 tarihi, Destiny markası için oldukça önemli bir gün idi. Bu günde oyunun geleceği detaylandırılacaktı. Bungie ise beklentilerin oldukça üstüne çıktı ve sunuma, Destiny 2 oyununun 2020, 2021 ve 2022 seneleri için genişletme paketlerinin duyurusu ile başladı. Ekibin söylediğine göre bu oyunun 2020 senesindeki genişletme paketinin adı Beyond Light olacak. 22 Eylül 2020 tarihinde çıkışını gerçekleştirecek olan Beyond Light ile oyuncuların karşısına Europa ve Cosmodrome da çıkacak.

Destiny 2

Destiny 2: Beyond Light ile çok büyük değişiklikler yaşanacak

Bungie tarafından yapılan açıklamalara göre Beyond Light, oyuna Solar ve Void gibi yeni bir hasar elementi ekleyecek. Bu elementin adı Stasis olacak ve kendisi The Darkness tarafından gücünü alacak. Bu sırada, bu genişletme paketi ile oyuna yeni bir Raid de eklenecek ve bu içerik ile oyuncular, çok büyük bir merakla beklenen Deep Stone Crypt bölgesini keşfedebilecek. Bu sırada, genişletme paketinin ana hikayesindeki düşmanımız ile Fallen ile yeni bir krallık kurmak isteyen Eramis olacak.

2021 senesinde Destiny 2 için çıkacak olan genişletme paketi ise Savathûn, diğer adı ile The Witch Queen ile alakalı olacak. Hatta genişletme paketinin adı bile direkt olarak The Witch Queen olarak geçiyor. 2022 senesinin genişletme paketinin adı ise Lightfall olacak. Bu genişletme paketi ile The Darkness, muhtemelen tamamen oyuna iniş yapacak ve ikinci kere Collapse olayı yaşanacak. Tabii bunlar tamamen benim kişisel tahminim; Bungie sadece bu genişletme paketlerinin isimlerini açıklamakla yetindi.

The Witch Queen ve Lightfall ile de oyuna tamamen yeni bölgeler eklenecek. Yani, Shadowkeep ile olduğu gibi sadece ilk oyundan süslenerek gelen gezegenler görmeyeceğiz. Yine de Bungie, ilk oyundan içerikler getirebilecek; Destiny Content Vault isimli bir sistem oluşturacak. Bu sistem sayesinde Bungie, ilk oyundan içerikler getirebilecek ve ikinci oyundaki içerikleri de depoya kaldırabilecek. Bu noktada, Beyond Light ile birlikte en az kullanılan gezegenlerin Destiny 2 oyunundan kaldırılacağını da belirtmemiz gerekiyor.

Destiny 2

Bu oyunun artık küçülmesi gerekiyor

Bungie tarafından yapılan açıklamalara göre Destiny 2, her geçen genişletme paketi ile büyüyor ve bu sebepten ötürü hem oyunu geliştirmek, hem oyunu güncellemek, hem de sorunları çözmek imkansız hale geliyor. İşte tam da bu sebepten ötürü Beyond Light ile oyundan birçok gezegen ve o gezegen ile alakalı olan aktiviteler silinecek. Bu oyunun 2020 senesindeki genişletme paketi çıkışını gerçekleştirdiği zaman Director kısmı, hemen yukarıdaki görselden gördüğünüz gibi olacak. Oyun, biraz daha sadeleşecek.

Destiny 3 oyununu geliştirmek istemeyen; yoluna Destiny 2 oyunu ile devam etmek isteyen Bungie, bunu Destiny Content Vault ile yapacak. Bu sistem sayesinde daha önce de dediğimiz gibi oyundaki içerikler kaldırılacak; ilk oyundaki içerikler de getirilebilecek. Mesela, Destiny Content Vault sayesinde Beyond Light ile oyuncuların karşısına Cosmodrome, Vault of Glass ve birkaç klasik Strike içeriği çıkartılabilecek. Tabii ki tüm bunlar, tamamen yeni içeriklerin üzerine gelecek. Eski içerikler, oyunun tamamında olmayacak.

Mars, Io, Titan, Mercury ve Leviathan bölgeleri, Beyond Light ile oyundan tamamen kaldırılmış olacak. Oyuncular artık bu bölgeleri keşfedemeyecek ve ilgili aktivitelere katılamayacak. Buna karşılık, kaldırılan bölgelerdeki egzotik silah görevlerini tamamlamak için oyunculara yeni yollar verilecek. Europa, Cosmodrome, Moon, Tangled Shore, Dreaming City, European Dead Zone ve Nessus bölgeleri ise Destiny 2 oyununun dördüncü senesinde yer alacak olan bölgeler olacak. Europa, yeni; Cosmodrome ise ilk oyundan.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x