Cyberpunk 2077: Kaç saat sürüyor?

Cyberpunk 2077, tahmin ettiğinizden biraz daha uzun sürebiliyor.


Daha önce yüzlerce saat süren video oyunları geliştirmiş olan CD Projekt RED, şimdi de oyuncuların karşısına Cyberpunk 2077 ile çıktı. Peki, bu video oyunu kaç saat sürüyor? Mesela, bu yapıttan aynı The Witcher 3: Wild Hunt oyunundaki gibi yüzlerce saatlik içerik çıkartabiliyor muyuz? İşte bu sorunun cevabını, rehber yazımızın devamında size vereceğim. Oyunun sadece ana hikayesinin kaç saat sürdüğünden, işin içine yan görevler ve diğer içerikler girdiği zaman oynanış süresinin kaç saate çıktığından, platin kupa ve dahası için oyunu ne kadar oynamanız gerektiğinden ve daha fazlasından bahsedeceğim.


Cyberpunk için internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.


Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 oyununa kaç saat ayırmamız gerekiyor?

Belki biraz şaşırtıcı olacak ama Cyberpunk 2077 oyununun ana hikayesini 20 saat civarında bitirebilmeniz mümkün. Eğer diyalogları geçerek ve oldukça hızlı hareket ederek görevleri oynamaya çalışırsanız, bu süreyi 15 saate kadar düşürebiliyorsunuz. Eğer işin içine yan görevleri katarsanız, oynanış süresi bir anda 50 saate çıkıyor. Oyunda bolca yan görev ve açık dünya içeriği bulunuyor. Eğer bu içeriklerin tamamını bitirip, oyunu %100 bir şekilde tamamlayıp, bir de üzerine platin kupayı hedeflerseniz, oynanış süresini 80 ile 100 saat arasına rahatlıkla çıkartabilirsiniz. Eğer oyuna tekrar başlamak isterseniz, 100-120 saati zorlayabilirsiniz.

Cyberpunk 2077 oyununda 4-5 civarı farklı final bulunuyor ama her finali görmek için oyuna tekrardan başlamanız gerekmiyor. CD Projekt RED, eğer böyle bir şeyi zorunlu tutsaydı, özellikle platin kupa ve tüm başarımlar için oyun saatinin 150-200 arasında değiştiğine şahitlik edebilirsiniz; bazı finalleri aktif edebilmek için belli yan görevleri bitirmiş olmanız gerekiyor ve/veya belli karakterlerle olumlu ilişkilere sahip olmanız gerekiyor. Tabii yine de ilk kayıt dosyanızda gerekli şartları karşılamazsanız, oyuna tekrardan başlamanız gerekebiliyor. Bu durum da oynanış süresini yapay olarak arttıracaktır diye düşünüyorum.