Cyberpunk 2077: Sınırsız para nasıl kazanılır?

Cyberpunk 2077 oyununda çok özel bir eşyayı sürekli satıp, geri satın alarak istediğiniz kadar para kazanabilirsiniz.

Cyberpunk 2077 oyununda daha önce hile hurda ile uğraşmadan nasıl para kazanabileceğinizden bahsetmiştim. Yalnız, tekli oyuncu temelli bir oyun oynuyoruz. Yapacağınız hilenin veya kullanacağınız kısa yolların sizden başka kimseye etkisi olmuyor. Bu yüzden de hile hurdaların olumsuz etkileri kimin umurunda? İşte bu rehber yazımda da bahsi geçen video oyununda sınırsız bir şekilde nasıl para kazanabileceğinizi sizlere anlatacağım bu taktik sayesinde, birkaç saniyede 4000 Eurodollar kazanabilmeniz mümkün olacak. İşin en güzel yanı ise bu taktiği sürekli olarak tekrarlayabilecek olmanız. Zaten bu sayede sınırsız para kazanabiliyorsunuz.


Cyberpunk için internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.


Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 oyunundaki sınırsız paranın kaynağı bir resim

Cyberpunk 2077 oyununda sınırsızca para kazanabilmek için öncelikle bir yan görevi bitirmeniz gerekiyor. Bu yan görev, Rancho Coronado bölgesinde ve Space Oddity/Uzay Garipliği olarak geçiyor. Eğer görevin tam olarak nerede olduğunu bilmek istiyorsanız, bu görsele de bir göz atabilirsiniz. Bu görevin başlangıç noktasında bazı evsizler var. Onlarla konuşup, arkalarında sakladıkları çantaya erişim sağlamanız gerekiyor. Eğer bazı nitelikleriniz yüksekse, çantayı direkt açabiliyorsunuz ama öbür türlü, çantanın sahibini bulup, onun cesedinden gerekli giriş iznini almanız gerekiyor. Burada gizemli bir şey yok; oyun her şeyi size gösteriyor.

Çantadaki gizli bilgiyi ele geçirdikten sonra bir buluşma yerine gidip, oradaki tüm düşmanları öldürmeniz gerekiyor. Ondan sonra da uzaydan düşmüş bir kapsülün içini açıyorsunuz ve antika bir resim ile karşı karşıya kalıyorsunuz. Bu noktada görev bitiyor ve ödül olarak da resim sizde kalıyor. Bu resmin özelliği ise çok değerli olması. Bu yüzden de kendisini 4000 Eurodollar karşılığında istediğiniz yere satabiliyorsunuz. Normalde olsa bu eşyayı bir kere satardınız, 4000 Eurodollar elde edersiniz ve işinize bakardınız. Yalnız, CD Projekt RED ufak bir ayarlama yapmayı unutmuş ve burada da sınırsız para kazanma olanağı ortaya çıkıyor.

Bahsi geçen bu antika resim, 4000 Eurodollar karşılığında satılıyor ama kendisini geri satın almak istediğinizde sadece 25 Eurodollar ödüyorsunuz. Yalnız, dikkat edin: Geri satın alma mevzusu en iyi şekilde takas noktalarında işliyor. Yani, bu resmi sadece takas noktalarına satıp, arayüzü kapatıp, 25 Eurodollar karşılığında tekrar satın alabiliyorsunuz. Ondan sonra aynı resmi bir kere daha 4000 Eurodollar karşılığında satıp, tekrar satın alıyorsunuz. Bunu, takas noktasının para stoku bitene kadar yapabilirsiniz. Ondan sonra da 24 saat beklerseniz, stok kendisini yenilemiş olacak ve satma-geri alma işlemine devam edebileceksiniz.

Tekrar ediyorum: Bu satış işlemini sadece takas noktalarında yapmanız gerekiyor. Resim ise tüm envanterinizi değere göre sıraladığınız zaman en başta çıkıyor. Yani, kendisini rahatlıkla bulabiliyorsunuz. Resmi takas noktasında 4000 Eurodollar karşılığında satıp, takas noktasının arayüzünü kapatıp, tekrar açtığınız zaman 25 Eurodollar karşılığında geri satın alabiliyorsunuz. Eğer arayüzü kapatmadan satın almaya kalkarsanız, 4000 Eurodollar karşılığında satmış olduğunuz resmi, aynı fiyata geri alıyorsunuz ve hiçbir şey kazanamamış oluyorsunuz. Oyunun bu hatası mevcut iken bahsi geçen resmi hiç kaybetmemenizi öneriyorum.