Cyberpunk 2077: PlayStation, Xbox ve PC için nasıl iade talep edilir?

CD Projekt RED, Valve, Sony, Microsoft ve diğer birçok şirket şimdi Cyberpunk 2077 için iade kabul ediyor.

Cyberpunk 2077, sonunda çıkışını gerçekleştirdi ama bu çıkış, oyuncuların tahmin ettiği kadar kusursuz olmadı. Oyunun özellikle eski nesildeki sürümleri ciddi problemlerle piyasaya sürüldü. Aynı şekilde PC tarafında da donanımı tam anlamıyla güçlü olmayan oyuncular, benzer problemlerle başa çıkmaya zorlandı. Tabii herkes bu problemlerle uğraşacak diye bir kaide yok. Birçok oyuncu, bu yapıtı iade edip, paralarını geri almak istedi. Sizler için hazırladığım yeni rehber yazısında ise tam olarak bu konuya değineceğim. Oyunu; PC, PlayStation ve Xbox platformlarında nasıl iade edeceğinizden bahsedeceğim.


Cyberpunk için internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.


Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 oyununu iade etmek için ne yapmalıyız?

İade konusunda öncelikle PlayStation 4 ve PlayStation 5 taraflarına değinelim. Sony Interactive Entertainment, normalde kendi platformlarında kolay kolay iade kabul etmiyor. En basitinden, eğer bir video oyununu indirmeye başladıysanız, iade hakkınızı otomatik olarak kaybediyorsunuz. Cyberpunk 2077 için ise durum farklı. Sony Interactive Entertainment, oyunun problemlerinin farkında ve bu yüzden de iade talep eden herkesin isteklerini kabul etmeye çalışıyor. Eğer bu oyunu PlayStation 4 veya PlayStation 5 için satın aldıysanız, iade işlemlerini bu sayfayı ziyaret ederek ve ardından giriş yaparak başlatabilirsiniz.

Sony Interactive Entertainment ile karşılaştırdığınız zaman Microsoft, iade konusunda daha yumuşak bir şirket. Yalnız, bunun hiçbir önemi yok; Microsoft tarafı da Cyberpunk 2077 oyununun problemlerinin farkında ve bu yüzden oyunu hangi Xbox konsolu için satın almış olursanız olun, iadenizin kabul edilmesi garanti. Xbox tarafından iade istemek için de gerekli sayfayı ziyaret edip, ardından da “Cyberpunk 2077 geri ödeme ilkesi” seçeneği ile ilerlemeniz gerekiyor. Ondan sonra zaten sistem sizlere yardımcı oluyor, giriş yapıyorsunuz ve talebinizi sisteme bırakıyorsunuz. Bir süre sonra da bu talep, kabul ediliyor.

Bu oyunu iade edebileceğiniz platformlar ise PC tarafında Steam, Epic Games Store ve GOG olarak görünüyor. Steam üzerinden iade talep etmek için Steam Destek isimli sayfayı ziyaret edip, Cyberpunk 2077 oyununu seçip, ilerleyebiliyorsunuz. Zaten giriş yaptıysanız ve oyun da kütüphanenizde varsa, iade talebi hemen karşınıza çıkıyor. Epic Games Store üzerinde ise hesap ayarlarınızdan ödeme geçmişinize ilerleyip, bahsi geçen oyunun satın alınma işlemini seçip, iade talep edebiliyorsunuz. GOG üzerinden iade talep etmek için ise bu formu kullanarak, destek ekibine bir ileti bırakmanız gerekiyor efendim.