Apex Legends: Vault kapıları nasıl açılır ve anahtarları nasıl bulunur?

Apex Legends oyunundaki en değerli ganimetleri bu şekilde elde edebilirsiniz.


Apex Legends oyununda en değerli, en nadir ve en güçlü ganimetlere sahip olmak çok önemli. Bunların tamamını da aslında haritanın dört bir yanında dolaşarak bulabiliyorsunuz. Yalnız, bunu yapmak biraz zaman alabilir; bu yüzden de oyunun haritasında yer alan, Vault denen bölgelere gitmeniz gerekiyor. Bir nevi ganimet deposu olan bu Vault alanları, her zaman için kaliteli ganimetleri garanti ediyor. Bu rehber yazımızda ise o alanları nereden bulabileceğini, nasıl gireceğinizi ve daha fazlasını anlatmaya çalışacağız. Dilerseniz şimdiden Vault hakkındaki detayları vermeye başlayalım.


Apex Legends hakkında internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.


Apex Legends

Apex Legends oyunundaki en kaliteli ganimetler burada yer alıyor

Apex Legends oyununda yer alan Vault alanlarına girebilmek için öncelikle anahtarınız olması gerekiyor. Ayrıca, öyle herhangi bir anahtar da yetmiyor; Vault alanlarına ait olan anahtarları yanınızda bulundurmanız gerekiyor. Bu anahtarlar ise havada uçuşan kargo botları aracılığı ile elde edilebiliyor. Eğer bir kargo botu, Vault alanlarına ait anahtar taşıyorsa, kırmızı bir ışık bulunduruyor olacaklar. Bu sayede hangi kargo botunda anahtarın olup, hangisinde olmadığını rahatlıkla anlayabileceksiniz. Kargo botlarını yere düşürüp, ganimetlerini toplamak için ise onlara ateş etmeniz yeterlidir.

Ganimet depolarının yerini net olarak bilmenize ise aslında gerek yok; bir depo anahtarı elde ettiğiniz zaman o anahtarı kullanabileceğiniz kapılar, haritada açık bir şekilde gösteriliyor. Eğer bu kapılardan bir tanesi, gidilebilecek bir halde ise mutlaka oraya gidip, ganimetleri toplamanızı öneriyoruz. Buradaki ganimetler genelde mor ve altın renkteki nadirlikte oluyor. Ayrıca ganimetlerin tamamı, takımınıza yetebilecek sayıda yer alıyor. Bu yüzden de arkadaşlarınız ile net olarak yarışmanıza gerek yok. Yine de en sevdiğiniz ganimet için depolara ilk girenin siz olmasını öneriyoruz.

Ganimet depolarını daha farklı stratejiler için de kullanabilirsiniz. Sizin takımınız olmasa bile başka bir takım, ganimet depoları için anahtar elde etmiş olabilir ve sizler de o bölgelerde pusuya yatıp, gelen takımı avlayabilirsiniz, anahtarı alabilirsiniz ve deponun kapılarını kendi takımınız için açabilirsiniz. Tabii bu stratejiyi kullanmak, sizi ve takımınızı bütün karşılaşma boyunca ganimetsiz bırakabilir. Yani, çok ciddi bir ganimet için aynı ciddilikte bir risk almanız gerekiyor. Ganimet depoları oyuna ekleneli çok olduğu için çok fazla oyuncu aktivitesi de yaşanmayabilir o bölgelerde tabii ki.