Apex Legends: Heirloom Shard nasıl elde edilir?

Apex Legends oyununda bir süredir Heirloom paketi yerine Heirloom Shard bulabiliyorsunuz. Peki, bu ögeler nasıl bulunuyor?


Apex Legends oyununda elde edebileceğiniz bolca farklı kozmetik öge bulunuyor. Bu ögelerden en değerlileri ise Heirloom olarak geçiyor. Şu anda bu video oyunundaki her kahraman için 3 adet Heirloom seviyesinde kozmetik parça bulunuyor. Bu parçalar ise yakın dövüş silahı, diyalog ve kart pozu olarak geçiyor. Heirloom seviyesindeki her kozmetik öge, kahramanlara özel oluyor. Yani, kahramanların kişiliklerine ve temalarına göre benzersiz tasarımlar görüyoruz. Tahmin edebileceğiniz gibi bu ögeleri elde etmek çok zor ama Heirloom Shard ile her şey bir tık daha kolaylaşabilir.


Apex Legends hakkında internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.


Apex Legends

Apex Legends oyununda Heirloom Shard nasıl bulunur?

Apex Legends oyununun ilk sezonlarında Heirloom seviyesinde bir paket elde edebilmek için şansınız 500’de 1 civarındaydı. Birçok oyuncu bu nadirlikte hiçbir şey elde edemediği için Respawn Entertainment, işin içine Heirloom Shard denen yeni bir para birimini soktu. Aslında bu birim, direkt olarak Heirloom ögelerinin yerine geldi. Bu değişiklik sayesinde artık aynı 500’de 1 şans ile rastgele bir Heirloom paketi elde etmek yerine, Heirloom Shard alıyorsunuz ve bu birim ile kendi istediğiniz bir kahraman için Heirloom paketi satın alabiliyorsunuz. Bu sayede de istemediğiniz kahramanlara bu paketler çıkmamış oluyor.

Heirloom Shard, dediğimiz gibi 500’de 1 gibi bir şansa sahip ama her Apex Pack açtığınız zaman o şans, 1 puan düşüyor. Yani, 5 farklı Apex Pack açtığınız zaman şansınız 495’de 1 oluyor. Eğer olur da 499 paket boyunca hiç Heirloom Shard elde edemezseniz, açacağınız 500. paketin içerisinde garanti olarak Heirloom Shard bulunuyor. Eğer bu video oyununu çok düzenli ve başarılı bir şekilde oynuyorsanız, aslında her sezonda 1 adet Heirloom Shard elde etmeye yaklaşabiliyor olmanız gerekiyor. Yalnız, yine de sezon başına garanti elde etmek, mikro ödeme sistemlerini kullanmadan mümkün olmuyor.