Apex Legends: Haritadaki en iyi başlangıç noktaları

Apex Legends ile her Battle Royale oyununda olduğu gibi bir uçaktan atlıyoruz ama nereye atlamalı?

Apex Legends, bir Battle Royale oyunu ve tahmin edersiniz ki bu sebepten ötürü bir uçağa binip, o uçaktan da dilediğimiz yere atlamamız gerekiyor. Eğer bu oyunu oynamaya yeni başladıysanız, en iyi başlangıç noktalarının nereleri olduğunu bilmiyor olabilirsiniz. İşte bizler de tam olarak bu sebepten ötürü, yeni rehber yazımız ile karşımıza çıkıyoruz: Haritadaki en iyi başlangıç noktaları!


Apex Legends hakkında internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.

  1. Battle Charge detayları
  2. Wattson rehberi
  3. Octane rehberi
  4. Battle Pass nasıl daha hızlı seviye atlatılır?
  5. Haritadaki en iyi başlangıç noktaları
  6. Tüm silah parçalarının detayları
  7. Seçebileceğiniz en iyi silah kombinasyonları
  8. En iyi kahramanlar
  9. En iyi silahlar
  10. Tüm silahların detayları

Battle Charge ile birkaç önemli rehberimizi güncelledik ve oyuna destek vermeyi kestik. Şu an için bu oyuna rehber desteği vermeyi de düşünmüyoruz. Gelecekte bu durum değişebilir.


Apex Legends

Apex Legends oyunundaki en iyi başlangıç bölgeleri, biraz yoğun olabilir

Hot Zone ve Supply Ship

Rehber yazımıza direkt olarak en iyi bölgeler ile başlamak istiyoruz. Hot Zone ve Supply Ship, kesinlikle haritanın en iyi başlangıç bölgeleridir. Bu bölgelerden, en iyi ganimetleri rahatlıkla bulabiliyorsunuz. Yalnız, bu sebepten ötürü de o bölgelere sizin haricinizde bolca başka takım da gelecektir. Bu yüzden de hazırlıklı olmanızı öneriyoruz. Peki, nerededir bu Hot Zone ve Supply Ship?

Hot Zone, her oyunun başında rastgele olarak seçilen bir bölgedir. Bu bölge, arayüzde mavi bir çember ile gösterilir. Oyunun kendisinde ise Hot Zone üzerinde mavi bir ışık bulunur. Bir bölge, sonsuza kadar Hot Zone olarak kalmaz ve oyun sırasında değişebilir. Supply Ship ise havada gezen bir gemidir. İlk atlayış sırasında bu gemiyi denk getirmek, herkese göre kolay olmadığı için Hot Zone bölgesine karşılık, Supply Ship biraz daha sakin olabilir ama garantisini veremeyiz tabii ki.

Yüksek seviye ganimetlerin olduğu genel bölgeler

Hot Zone ve Supply Ship, en yüksek seviye ganimetleri içerisinde bulundurur ama bu bölgelere gidemiyorsanız, üzülmeyin; haritada bolca yüksek seviye ganimetlerin bulunduğu bölgeler var. Yüksek seviye ganimetlerin bulunduğu bölgelerde, çoğu zaman mavi ve mor nadirlikteli zırhlarla veya diğer parçalarla karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden, en iyi başlangıç bölgeleri olarak kesinlikle bu noktaları hedeflemenizi öneririz.

Apex Legends oyunundaki yüksek seviye ganimetlerin olduğu genel bölgeler ise Artillery, Relay, Swamps, The Pit, Bunker, Runoff, Airbase, Repulsor, Thunderdome ve Water Treatment olarak geçmektedir. Bu bölgeler, haritanın tek bir yanına dağılmadığı için her oyun sırasında bu bölgelerden bir tanesine çok büyük bir rahatlıkla inebileceğinizi düşünüyoruz.

Orta seviye ganimetlerin olduğu genel bölgeler

Orta seviye ganimetlerin bulunduğu bölgeler, aslında başlangıç için pek ideal değildir ama siz çok fazla insanla savaşmak istemiyorsanız, kesinlikle bu bölgeleri tercih edebilirsiniz. Bu bölgelerde genellikle beyaz ve mavi nadirlikteki ögelerle karşılaşırsınız. Bu yüzden, orta seviye bölgelerde çok fazla zaman kaybetmemelisiniz ve hemen bir başka bölgeye geçmelisiniz.

Apex Legends oyunundaki orta seviye ganimetlerin olduğu genel bölgeler ise Slum Lakes, Cascades, Wetlands, Bridges ve Skull Town olarak adlandırılıyor. Tabii haritada ismi olmayan 4 farklı bölgede de orta seviye ganimetler bulunabilir. Bu bölgelerden bir tanesi Cascades ile Wetlands arasında. Diğer bölge de Market ile Repulsor arasında kalıyor. Ayrıca Skulltown bölgesinin solunda ve aşağısında da iki isimsiz bölge var ve bu bölgeler de orta seviye ganimet sunuyor.

Düşük seviye ganimetlerin olduğu genel bölgeler

Şimdi sıra geldi Apex Legends oyunundaki en kötü bölgelere. Açıkçası, başlangıç için bu bölgelerden uzak durmanızı öneriyoruz; eğer bu bölgelere inerseniz, rakiplerinize göre çok güçsüz kalacaksınız. Bu bölgelerde eşya bulamadığınız için güçlü düşmanları öldürüp, onların envanterlerinden faydalanmanızı öneririz ama eğer savaşma konusunda pek iyi değilseniz, işiniz zor efendim.

Bahsettiğimiz oyundaki düşük seviye bölgeler de Hydro Dam ve Market olarak adlandırılıyor. Tabii haritada yine ismi olmayan ama düşük seviye olan 3 farklı bölge var. Bu bölgelerin ilki Market noktasının hemen altında. Diğer bölge ise Repulsor noktasının hemen altında. En sona kalan düşük seviye bölge ise Bunker ile Airbase arasında kalıyor.

Daha fazla ganimet nasıl elde edilir?

Apex Legends içerisinde yeni ganimetlere sadece bölgeler aracılığı ile sahip olmuyorsunuz. Bu video oyununda ayrıca Supply Crate isimli ganimet kutuları bulunuyor. Bu kutuları haritanın herhangi bir yerinde bulabilirsiniz. Yalnız bu kutular da içerisinde bulunduğu bölgenin nadirlik seviyesine göre değişkenlik gösteriyor. Yani, düşük seviyeli bir noktada kutu açıyorsanız, içinden işe yarar pek bir şey çıkmayabilir.

Supply Crate haricinde bir de Supply Drop ve Care Package bulunuyor. Supply Drop, oyun sırasında rastgele olarak haritada bir bölgeye düşüyor ve içerisinde en değerli ganimetleri bulunduruyor. Care Package ise Lifeline tarafından çağrılabiliyor ama Care Package, Supply Drop kutusuna göre çok daha kötü bir içeriğe sahip. Yine de Care Package, sürekli çağrılmalı bizce. En son ganimet kaynağı da Loot Drone. Bu Loot Drone ögesi, rastgele olarak haritada bulunabiliyor. Loot Drone içerisinden genelde mor ve altın renkli nadirlikteki ögeler düşüyor.

Kurucu

1
Yorumlar

avatar
0 Yorum Konuları
0 Konu Cevapları
0 Takipçiler
 
En Popüler Yorum
En Sıcak Yorum
  Abone Ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir