Apex Legends: Battle Pass nasıl daha hızlı seviye atlatılır?

Apex Legends içerisinde daha yüksek bir Battle Pass seviyesine sahip olmak istiyorsanız, yapmanız gereken çok şey var.

Apex Legends oyununa ilk ve ikinci sezon ile Battle Pass sistemi eklendi. Yalnız, Battle Pass seviyesi ile karakterimizin seviyesinin arasında bazı farklar bulunuyor. Battle Pass, karakterimiz kadar hızlı seviye atlayamıyor. Bunun sebebi nedir? Daha da önemlisi, Battle Pass ögesinin seviyesini daha hızlı nasıl atlatabiliriz? İşte şimdi, bu sorunun cevabını vereceğiz!


Apex Legends hakkında internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.

Battle Charge sezonunun başlamasıyla birlikte birkaç önemli rehberimizi güncelledik ve bu oyuna destek vermeyi kestik. Şu an için yeni rehber yazmayı veya rehber güncellemeyi de düşünmüyoruz. Gelecekte bu durum değişebilir.


Apex Legends

Öncelikle Apex Legends içerisinde nelerin tecrübe puanı kazandırdığını bilmek lazım

Dediğimiz gibi öncelikle bu video oyununda nelerin, ne kadar tecrübe puanı kazandırdığını sizlere aktarmak istiyoruz. Bunu da sizlere hemen aşağıda, madde madde sunacağız. Bu tecrübe puanları, karakterimizin seviyesini etkilediği gibi Battle Pass seviyesini de etkilemekte. Yani, karakteriniz için ne kadar çok tecrübe puanı kazanırsanız, aslında Battle Pass da o kadar hızlı seviye atlar.

 • Oyun kazanmak: 900 tecrübe puanı.
 • Hayatta kalmak: Yaşadığınız her saniye için 3 tecrübe puanı.
 • Düşman öldürmek: Öldürdüğünüz her oyuncu için 50 tecrübe puanı.
 • Hasar vermek: Düşmana verdiğiniz her 1 hasar puanı için 0.25 tecrübe puanı.
 • Arkadaş iyileştirmek: İyileştirdiğiniz her arkadaşınız için 25 tecrübe puanı.
 • Arkadaş canlandırmak: Canlandırdığınız her arkadaşınız için 200 tecrübe puanı.
 • Günün ilk öldürümü: 500 tecrübe puanı.
 • Şampiyon öldürmek: Her şampiyon için 500 tecrübe puanı.
 • Lider öldürmek: Her lider için 50 tecrübe puanı.
 • Şampiyon takım: Eğer şampiyon takım olarak kazanırsanız, 500 tecrübe puanı.
 • Arkadaşlarla oynamak: Eğer arkadaşlarınızla oynarsanız, %5 daha fazla tecrübe puanı.

Tüm bunların haricinde, Apex Legends oyununa gelen Battle Pass, yeni bir tecrübe puanı kaynağı da sunuyor oyunculara. Bu kaynak ise genelde şampiyon değiştirmeye yönelik. Şöyle ki her hafta, oyundaki her kahraman ile hayatta kalarak bonus 25 bin tecrübe puanının sahibi olabiliyorsunuz. Bu da haftada 225 bin tecrübe puanı yapıyor. Eğer oyunu bol bol oynuyorsanız, her karakter ile hayatta kalmayı unutmayın.

Son olarak, Battle Pass sayesinde bu sefer haftalık değil de günlük olarak, Battle Pass seviyesi için ilk öldürüm bonusu alabiliyorsunuz. Bu sistem de her kahraman ile çalışıyor. Oyunda, her kahraman ilk günün ilk öldürümünü yaparak, kahraman başına 500 tecrübe puanının sahibi olabiliyorsunuz. Bu da günde 4,500 tecrübe puanı yapıyor.

Peki, nasıl daha hızlı Battle Pass seviyesi atlanır?

Eğer oyunda nelerin tecrübe puanı kazandırdığını anladıysanız, yapmanız gereken ilk şey asında arkadaşlarınız ile oynamak; Battle Pass seviyesi sayesinde biraz önce bahsetmiş olduğumuz %5 değerindeki ekstra tecrübe puanı, daha da artıyor. Şöyle ki Battle Pass, 12. seviyeye ulaştığı zaman %2.5 daha fazla artıyor bu değer. Battle Pass sisteminin 22, 32, 42, 52, 62, 72, 82, 89 ve 92 seviyelerinde de bu değer arttırıcılarından kazanmaya devam ediyorsunuz.

İşin en iyi yanı ise tüm bu bonusların katlanıyor olması. Yani, 92. seviyede aldığınız bonus yüzünden diğer seviyelerin bonusu silinmiyor. Eğer Battle Pass üzerinde seviye atlamaya başlarsanız, 92. seviyeye ulaştığınız zaman her arkadaşınız üzerinden %25 daha fazla tecrübe puanı kazanır hale geliyorsunuz. Bu da, 3 kişilik bir grup ile oyunu oynarsanız, %50 daha fazla tecrübe puanı ediyor.

Arkadaşlarla oynamak haricinde, yapabileceğiniz diğer şey ise hayatta kalmak. Yukarıdaki tecrübe puanı maddelerimizden de anlayabileceğiniz gibi bu video oyunu, düşman öldürmek yerine hayatta kalmayı ödüllendiriyor. Bu durumda da oyun boyuna saklanarak, 20 dakika boyunca hayatta kalarak, en yüksek tecrübe puanını elde edebiliyorsunuz.

Tabii sadece bir Battle Pass seviyesi için sıkıcı bir oyun deneyimi yaşamanızı istemeyiz. Bu yüzden, arkadaşlarınızı toplayıp, birlikte zaman zaman saklanarak, zaman zaman da düşman avlayarak, sanki herhangi bir oyun oynuyormuş gibi Apex Legends oyununu deneyimlemenizi öneririz. Respawn Entertainment, Battle Pass seviyesini atlatmayı oldukça zor bir şekilde tasarlamış. Bu yüzden, oyunu bol bol oynayıp, zevk almanızı öneriyoruz.

Battle Pass, Battle Charge sezonunda nasıl hızlıca yükseltilebilir?

Hemen yukarıda sizlere yazdığımız her şey, Apex Legends oyununun birinci sezonu için geçerliydi. Aslında çoğu şey, şimdi ikinci sezon için de geçerli ama Battle Charge isimli bu sezon ile oyuna yeni ve hızlı bir seviye atlama yolu daha eklendi: Günlük ve haftalık görevler. Evet, oyunda artık direkt olarak Battle Pass seviyesini etkileyebilen günlük ve haftalık görevler bulunuyor.

Apex Legends oyunundaki haftalık ve günlük görevler aracılığı ile her haftada birkaç seviye atlamak mümkün olacak. Tabii bu seviyeler, direkt olarak Battle Pass ile alakalı olacak. Ayrıca bu görevler ile STARS isimli yeni bir birim de kazanılabilecek ve STARS ile de Battle Pass ögesinin seviyesi yükseltilebilecek. Böylece oyuncular, çok daha hızlı seviye atlayabilecek.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x