Apex Legends: Seçebileceğiniz en iyi silah kombinasyonları

Wingman ve Peacekeeper ikilisini herkes biliyor ama başka hangi kombinasyonlar kullanılmalı?

Oyuncular, Apex Legends oynarken birçok farklı silahı kullanabiliyor. Ayrıca oyun sırasında en fazla 2 farklı silahı yanınızda bulundurabiliyorsunuz. Bu da demek oluyor ki hangi silahları seçtiğinize dikkat etmeniz gerekiyor. Yeni rehber yazımızda ise sizlere seçebileceğiniz en iyi silah kombinasyonlarını sunmak istiyoruz. Bu şekilde, oyunu en verimli şekilde oynayıp, Apex Legends oyununda daha rahat şampiyon olabilirsiniz.


Apex Legends hakkında internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.

  1. Battle Charge detayları
  2. Wattson rehberi
  3. Octane rehberi
  4. Battle Pass nasıl daha hızlı seviye atlatılır?
  5. Haritadaki en iyi başlangıç noktaları
  6. Tüm silah parçalarının detayları
  7. Seçebileceğiniz en iyi silah kombinasyonları
  8. En iyi kahramanlar
  9. En iyi silahlar
  10. Tüm silahların detayları

Battle Charge ile birkaç önemli rehberimizi güncelledik ve oyuna destek vermeyi kestik. Şu an için bu oyuna rehber desteği vermeyi de düşünmüyoruz. Gelecekte bu durum değişebilir.


Apex Legends

İşte Apex Legends için önerdiğimiz kombinasyonlar

Wingman ve Peacekeeper

Sıralamamıza muhtemelen herkesin bildiği bir kombinasyon ile başlamak istiyoruz: Wingman ve Peacekeeper. Eğer orta ve yakın mesafede atışlarını yapıyorsanız, bu iki silahtan daha iyisini bulabilmeniz mümkün değil. Özellikle de nişan alma beceriniz iyiyse ve Wingman için bir Skullpiercer Rifling bulabilirseniz, düşmanlara inanılmaz derecede hasar verebilirsiniz. Tabii bu silah orta menzilli karşılaşmalar için.

Bir de Peacekeeper var. Peacekeeper, tahmin edebileceğiniz gibi yakın menzilli çatışmalar için kullanılıyor. Bu silaha da özellikle Precision Choke bulabilirseniz, silahı daha da etkili bir hale getirebiliyorsunuz. Precision Choke sayesinde silahınızı nişan aldığınız zaman ateş edeceğiniz mermiyi şarj edebiliyorsunuz ve bu sayede çok daha yüksek hasarlı bir vuruş yapabiliyorsunuz. Ayrıca, yardım kutularından Mastiff isimli pompalı tüfek çıkabiliyor. Peacekeeper silahını verip, Mastiff silahını almayı unutmayınız.

Wingman ve Longbow

Biraz önce Wingman için söylediğimiz her şey, şimdi de geçerli. Bu silahı hem yakın, hem de orta menzilli çatışmalarda kullanabilirsiniz. Eğer nişan alma kabiliyetiniz yüksek ise kesinlikle Skullpiercer Rifling kullanmanızı da öneriyoruz; bu sayede silahın kafadan vuruş hasarı artıyor. Peki, bu kombinasyonda neden bir pompalı tüfek yerine, keskin nişancı tüfeği kullandık?

Herkes pompalı tüfeklerden hoşlanmıyor olabilir. Ayrıca Peacekeeper ne yazık ki çok uzak menzillere hasar verebilen bir silah değil. Eğer siz, daha uzun menzilli çatışmaları tercih ediyorsanız veya basitçe, pompalı tüfek kullanmak istemiyorsanız, Peacekeeper yerine Longbow kullanabilirsiniz. Ayrıca, gökten inen yardım kutularında bulabileceğiniz Kraber .50-CAL ile de Longbow silahlarını takas etmeyi unutmayın.

R-99 ve M600 Spitfire

Keskin nişancı tüfekleri, ağır tabancalar ve pompalı tüfekler, biraz yetenek ve keskinlik istiyor. Ben, kişisel olarak bu silahları başarılı bir şekilde kullanabilecek bir yeteneğe sahip değilim. Eğer sizler de bu silahları kullanmakta zorluk çekebiliyorsanız, R-99 ve M600 Spitfire ikilisine yönelebilirsiniz. Bir SMG olan R-99, inanılmaz hızlı bir şekilde ateş ediyor. Bu ateş hızı sayesinde düşmanlarınızın canını hızlı bir şekilde indirebiliyorsunuz.

R-99 silahının yanına aslında orta menzilli herhangi bir silah iyi gider. Mesela; Flatline, Devotion veya G7 Scout gibi silahları kullanabilirsiniz ama bizim kişisel tercihimiz kesinlikle M600 Spitfire silahından yana. R-99 silahında sürekli olarak şarjör değiştirmek durumda olacağınız için bence o silahın yanına, sürekli şarjör sıkıntısı çekmeyeceğiniz bir silah gelmeli. Bu silah da bizce M600 Spitfire.

R-301 Carbine ve Peacekeeper

Eğer sizler biraz daha ortada olan bir kombinasyon arıyorsanız, kesinlikle R-301 Carbine ve Peacekeeper ikilisini deneyebilirsiniz. R-99 silahının aksine  R-301 Carbine ile biraz daha uzun menzilli atışlar yapabiliyorsunuz. Bir saldırı tüfeği olan R-301 Carbine, kesinlikle her silahın yanına iyi gidiyor ama bizler Peacekeeper kullanmanızı öneriyoruz; R-301 Carbine ile yakın menzilde çatışmak, pek de iyi bir fikir değil.

Bu sebepten ötürü Peacekeeper veya tercihe göre tekrar R-99, sizin en iyi tercihiniz olabilir. Eğer illa pompalı tüfek kullanacaksanız, yardım kutularını ziyaret edip, Peacekeeper yerine Mastiff silahını da almayı unutmayın.

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir