Apex Legends: En iyi kahramanlar

Oyunun içerisindeki tüm kahramanları sıralıyoruz.

Bir Battle Royale oyunu olan Apex Legends, içerisinde bolca kahraman bulunduruyor. Aslında bu video oyununun içerisindeki kahramanlar, Overwatch gibi video oyunlarındaki kadar fark yaratmıyor oynanışta ama yine de bazı karakterler, bazı karakterlere göre daha işe yarayan yeteneklere sahip olabiliyor. Bu sebepten ötürü de yeni rehber yazımızda, oyunun en iyi kahramanlarına bir göz atmak istedik.


Apex Legends hakkında internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.

  1. Battle Charge detayları
  2. Wattson rehberi
  3. Octane rehberi
  4. Battle Pass nasıl daha hızlı seviye atlatılır?
  5. Haritadaki en iyi başlangıç noktaları
  6. Tüm silah parçalarının detayları
  7. Seçebileceğiniz en iyi silah kombinasyonları
  8. En iyi kahramanlar
  9. En iyi silahlar
  10. Tüm silahların detayları

Battle Charge ile birkaç önemli rehberimizi güncelledik ve oyuna destek vermeyi kestik. Şu an için bu oyuna rehber desteği vermeyi de düşünmüyoruz. Gelecekte bu durum değişebilir.


Apex Legends

İşte Apex Legends oyununun en kullanışlı kahramanları

Oyunun en başarılı kahramanları

Lifeline ve Wraith, şu anda Apex Legends oyununun en başarılı karakterleri olarak görünüyor. Öncelikle Lifeline kahramanından bahsedelim. Bu karakter, bir sağlıkçı olduğu için hem karakteri kullanan kişi için hem de takım arkadaşlarınız için en iyi kahraman olacaktır. Lifeline; hem herkese can verebilecek bir drone yeteneğine sahip, hem karakterleri daha hızlı canlandırabilecek bir pasif yeteneğe sahip, hem de nihai yeteneği ile bir destek kutusu çağırabiliyor. Lifeline, oyunun her anında ihtiyacınız olabilecek bir karakter.

Wraith da başarılı bir karakter. Bu karakter sayesinde zor durumlardan kolay bir şekilde kaçabiliyoruz ama aynı zamanda çok da rahat takip edilebiliyoruz. Bu noktada da takım arkadaşlarınızın, Wraith kahramanına yardımcı olması gerekiyor. Ayrıca bu karakter, aktif vuruş kutusu en küçük olan karakterlerden bir tanesi. Bu yüzden, diğer karakterlere göre vurulma şansınız, bu karakter ile biraz daha düşük.

Oyunun başarılı kahramanları

Apex Legends oyununun başarılı karakterleri ise Bloodhound, Octane, Bangalore ve Pathfinder. Öncelikle Bloodhound, oldukça taktiksel bir karakter ve eğer takımınızda Bangalore bulunuyorsa, takımınız ile iletişiminiz güçlü ise Bloodhound gerçekten işe yarayan bir karakter olabiliyor. Bangalore ise agresif bir oynanış tarzına sahip olan oyuncuların en iyi tercihi olacaktır. Bu karakter, savaş anlarında, pasif yeteneği sayesinde daha hızlı hareket edebiliyor ve sis bombası yeteneği ile de dikkatleri dağıtabiliyor.

Bangalore, nihai yeteneği ile dikkat çekse de bize soracak olursanız bu karakterin nihai yeteneği, pek işe yarayan bir yetenek değil. Yine de bu yetenek, zaman zaman düşmanları korkutmak veya onlardan kaçmak için güzel bir şekilde kullanılabiliyor. Son olarak Pathfinder, şu an oyunun en göz ardı edilen karakterlerinden bir tanesi gibi görünüyor. Evet, bu karakter genelde sağa sola ip atan bir kahraman gibi görünüyor ama Pathfinder kahramanının taktiksel yeteneğine eliniz alıştığı zaman birçok durumda o yetenek çok işe yarayabiliyor.

Apex Legends oyununa birinci sezon ile gelen karakterlerden olan Octane ise kendisini listemizin ortalarında buluyor. Wraith gibi bu karakterin de vuruş kutusu oldukça küçük. Bu sayede de düşmanların mermisinden biraz daha rahat kaçabiliyorsunuz. Ayrıca bu karakterin 2 farklı hareket temelli yeteneği bulunuyor ve eğer bu yetenekleri nasıl kullanacağınızı biliyorsanız, oyunu istediğiniz yöne çevirebilirsiniz. Bu karakterin mükemmel olmasını engelleyen özelliği ise ne yazık ki nihai yeteneği. Evet, temelde güzel bir yetenek gibi görünebilir etrafta zıplamak ama oyundaki diğer yeteneklere bakınca, Octane sanki bu konuda biraz zayıf kalıyor.

Oyunun ortalama kahramanları

Gibraltar ve Mirage, Apex Legends oyununun ortalama karakterleri. Gibraltar, aslında pasif ve taktiksel yeteneği ile çok işe yarayan bir kahraman. Özellikle pasif yeteneği sayesinde Gibraltar, bir keskin nişancı ile savaşa bile girebilir. Bunu diğer kahramanlar kolay kolay yapamaz. Ayrıca bu karakterin taktiksel yeteneği de zaman zaman işe yarıyor ama her şey zaman zaman işe yarıyor işte. Karakterin taktiksel ve pasif yeteneği, zaman zaman işe yarıyor ve nihai yetenek, biraz ortalama altı görünüyor. Bu yüzden de Gibraltar, bizce ortalama bir kahraman.

Birçok oyuncuya göre başarısız görünen Mirage, bize soracak olursanız inanılmaz taktiksel bir kahraman. Bu kahramanın tüm yetenekleri, karşınızdaki kişiyi yanıltmak için hazırlanmış ama bu sırada eğer takım arkadaşlarınız ile iletişiminiz pek yoksa, kendi takım arkadaşlarınız bile şaşırabiliyor. Bu da tabii ki sizi bir takım olarak inanılmaz bir dezavantaja düşürüyor. Yine de bir süre sonra oyuncuların, bu karakterin şaşırtmalarına çok alışacağını düşünüyoruz ve bir süre sonra Mirage, ne yazık ki pek işe yarayan bir kahraman olmayacak.

Oyunun başarısız kahramanları

Geriye kaldı sadece tek bir kahraman ve kendisinin adı Caustic. Caustic, kesinlikle kötü bir kahraman değil ama oyundaki diğer 7 kahramana baktığımız zaman Caustic gerçekten arka planda kalıyor ve diğer kahramanların yetenekleri ile kendi yeteneklerini pek yarıştıramıyor. Evet, Caustic aslında oyuncuları çok etkili tuzakların içerisine düşürebilecek bir karakter ama oyun sırasında genelde böyle bir fırsat hiç ortaya çıkmıyor.

Caustic karakterinin en önemli yeteneklerinden bir tanesi, etrafa bıraktığı gaz bombaları ama bu gaz bombalarının en altına ateş ederek, onları etkisiz hale getirebiliyorsunuz. Bu da Caustic kahramanını neredeyse işe yaramaz bir hale getiriyor. En azından şimdilik, bize soracak olursanız Caustic, Apex Legends oyununun başarısız olan tek kahramanıdır.

Kurucu

1
Yorumlar

avatar
0 Yorum Konuları
0 Konu Cevapları
0 Takipçiler
 
En Popüler Yorum
En Sıcak Yorum
  Abone Ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir