Bizimle birlikte çalışacak yeni yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen buraya tıklayın.

Apex Legends, ilk ayında en çok gelir elde eden ücretsiz oyun oldu

SuperData Research tarafından verilen verilere göre Apex Legends, Fortnite ve Anthem gibi yapımlar, yayıncılarını memnun ettiler.

SuperData Research tarafından yapılan çalışmalar sonucu oluşturulan tahmini verilere göre Apex Legends, önemli bir başarı elde etti. 4 Şubat 2019 tarihinde PC, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkışını gerçekleştiren bu Battle Royale oyunu bilindiği gibi ücretsiz olarak sunulmuştu. Oldukça büyük bir oyuncu kitlesi edinen oyunun mikro ödeme yöntemleriyle çıkışını gerçekleştirdiği ay içerisindeki gelirleriyle yeni bir rekora imza attığı belirtiliyor. Ayrıca haberimizin devamında Şubat 2019 içerisinde en çok kazanan diğer oyunlarla ilgili SuperData Research tarafından açıklanan tahmini veriler de bulunuyor.

Apex Legends, ilk ayında en çok gelir elde eden ücretsiz oyun oldu

Apex Legends, mikro ödemelerden iyi kazanıyor

Araştırmalara göre tahmini verilerini paylaşan SuperData Research, Apex Legends oyununun çıkış yaptığı ay boyunca 92 Milyon Dolar miktarında bir gelir elde ettiğini bildirdi. Böylece bu Battle Royale oyunu, çıktığı ay en fazla dijital gelir elde eden video oyunu konumunu kazandı. Bu rakamlara rağmen Fortnite oyununun brüt olarak Apex Legends oyunundan daha fazla gelir elde ettiğine dair bilgileri de sizlere aktarmadan geçmeyelim. Bununla birlikte diğer bazı video oyunlarıyla ilgili bazı SuperData Research verilerine de göz atmak istiyoruz.

SuperData Research verilerine göre Şubat 2019’da dünya genelinde 2018 yılının Şubat ayına göre %2’lik bir artışla toplamda 8,2 Milyar Dolar dijital oyun harcaması yapıldı. Büyümenin büyük kısmı %9’luk bir artışla mobil cihazlar tarafından geldi. Öte yandan PC tarafı, dijital satışlarda 2018 ile 2019 Şubat aylarının karşılaştırılmasında %6’lık bir gerileme yaşadı.

Öte yandan SuperData Research tarafından bildirilen rakamlara göre Anthem; 100 Milyon Dolar gelir elde etti ve oyun konsollarında en çok kazanan video oyunu oldu. Hearthstone ise büyük bir düşüş yaşadı. Bu oyunun gelirleri PC ve mobil cihazların toplamında %52’lik bir düşüş yaşadı. NBA 2K19 ise yayıncısının yüzünü güldürmeyi başardı. NBA 2K19 oyununun Şubat 2019 gelirleri ile NBA 2K18 oyununun Şubat ayı gelirleri arasında yaklaşık olarak %42’lik bir artış hesaplandı.

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x