Apex Legends: Sağlık ve kalkan ögelerinin detayları

Apex Legends oyununda sağlığınızı ve kalkanınızı yenileyen bolca öge bulunuyor ama bu ögelerin detaylarını biliyor musunuz?

Son güncelleme:

Apex Legends içerisinde sağlığınıza ve kalkanınızın gücüne çok dikkat etmeniz gerekiyor; bu değerler sizi düşmanın ölümcül mermilerinden koruyor. Peki, bu video oyunundaki sağlık ve kalkan ögeleri nasıl çalışıyor? Hangi sağlık eşyası, ne kadar can veriyor? Hangi kalkan eşyası, sizi düşmanın mermilerinden en iyi şekilde koruyor? İşte bu rehber yazımızda, sizlere bu soruların cevaplarını vereceğiz.


Karşımıza Wattson, Octane, Caustic, Mirage, Bangalore, Wraith, Pathfinder, Lifeline, Gibraltar ve Bloodhound karakterleri ile çıkan Apex Legends oyununda Battle Charge isimli ikinci sezon başladı. Bu sezon ile oyundaki Battle Pass sistemi de yenilendi. Bizler de tüm bu konular hakkında sizlere rehberler sunduk.

Tüm bunların haricinde sizlere; en iyi başlangıç noktaları, tüm silah parçalarının detayları, en iyi silah kombinasyonları, en iyi silahlar, en iyi kahramanlar ve tüm silahların detaylarını gösteren rehberler de sunduk. Bu oyun hakkında internet sitemizde daha onlarca farklı rehber daha bulunuyor.

Battle Charge sezonunun başlaması ile birkaç önemli rehberimizi güncelledik ve artık bu oyuna destek vermeyi kestik. Şu an için bu oyuna tekrardan rehber desteği vermeyi de düşünmüyoruz. Gelecekte bu durum değişebilir.


Apex Legends

Apex Legends oyunundaki tüm sağlık ve yenileme ögeleri

 • Syringe: 5 saniyede kullanılır ve 25 canınızı yeniler.
 • Med Kit: 8 saniyede kullanılır ve 100 canınızı yeniler.
 • Phoenix Kit: 10 saniyede kullanılır; 100 can ve 100 kalkan yeniler.
 • Shield Cell: 3 saniyede kullanılır ve 25 kalkan yeniler.
 • Shield Battery: 5 saniyede kullanılır ve 100 kalkan yeniler.
 • Ultimate Accelerant: 7 saniyede kullanılır ve nihai yeteneğinize %20 çabuklaştırır.

Bu video oyununda sağlığa ihtiyacınız olduğu zaman tercih edebileceğiniz iki farklı öge bulunuyor. O ögeler de zaten Syringe ve Med Kit. Phoenix Kit; hem canınızın, hem de kalkanınızın neredeyse bittiği anlarda kullanılmalı. Shield Cell ve Shield Battery ise aslında Syringe ve Med Kit ile neredeyse aynı. Bir grup eşya can için, diğer grup eşya da kalkanınız için. Ultimate Accelerant ise sizin nihai yeteneğinize %20 dolma süresi ekliyor. Yani, nihai yeteneğinizi daha kısa sürede kullanabiliyorsunuz.

Oyunda kullanabileceğiniz kalkan listesi

 • Yaygın Kalkan (Beyaz Renkli): 50 hasar emer.
 • Nadir Kalkan (Mavi Renkli): 75 hasar emer.
 • Epik Kalkan (Mor Renkli): 100 hasar emer.
 • Efsanevi Kalkan (Altın Renkli): 100 hasar emer, Executioner özelliğini verir.

Apex Legends içerisinde birçok farklı nadirlikte zırh bulunuyor ve bu zırhlar, ganimet olarak elde edilebiliyor. Bu kalkanlarda, Epik ile Efsanevi seviyeler arasında hasar emme farkı bulunmuyor. Hasar farklı yerine Efsanevi Kalkan, oyunculara Executioner özelliğini veriyor. Executioner özelliği sayesinde eğer bir düşmanı, özel bitirici hareket ile öldürürseniz, kalkanınız tamamen doluyor. Bu da sizi savaş sırasında inanılmaz önemli bir avantajlı duruma sokuyor.

 • Yaygın Kask (Beyaz Renkli): Düşük oranda kafadan vuruş hasarını azaltır.
 • Nadir Kask (Mavi Renkli): Ortalama oranda kafadan vuruş hasarını azaltır.
 • Epik Kask (Mor Renkli): Yüksek oranda kafadan vuruş hasarını azaltır.
 • Efsanevi Kask (Altın Renkli): Yüksek oranda kafadan vuruş hasarını azaltır, yetenek sürelerini kısaltır.

Kalkanlar haricinde giyebileceğiniz kasklar da bulunuyor. Oyundaki kasklarda da aynı zırhlarda olduğu gibi nadirlikler bulunuyor ve yine Efsanevi Kask ile Epik Kask arasında hasar anlamında hiçbir fark bulunmuyor. Fakat en nadir olan Efsanevi Kask ögesine sahip olursanız ve onu giyerseniz, taktiksel yeteneğiniz ve nihai yeteneğiniz, daha kısa sürelerde kullanılabilir hale geliyor. Bu da yine size savaş sırasında önemli bir avantaj sunuyor.

 • Yaygın Knockdown Shield (Beyaz Renkli): 100 hasar emer.
 • Nadir Knockdown Shield (Mavi Renkli): 250 hasar emer.
 • Epik Knockdown Shield (Mor Renkli): 750 hasar emer.
 • Efsanevi Knockdown Shield (Altın Renkli): 750 hasar emer ve Resurrection özelliğini verir.

Knockdown Shield, sadece yere düştüğünüzde kullanılır. Ateş etme tuşuna basarak aktif edilebilen Knockdown Shield, sizin önünüze bir kalkan açar ve bu kalkan sayesinde takım arkadaşınız, sizi kolaylıkla yerden kaldırabilir. Yalnız, Knockdown Shield ögelerinin de önemli bir özelliği bulunuyor. Eğer Efsanevi nadirlikte bir Knockdown Shield ögesine sahipseniz, yere düştüğünüz zaman kendinizi canlandırabiliyorsunuz. Yani, takım arkadaşınızı beklemenize gerek kalmıyor. Efsanevi Knockdown Shield içerisindeki Resurrection özelliği, bu işe yarıyor.

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir
Araç çubuğuna atla