Apex Legends: Lifeline rehberi

Apex Legends oyununda, takım arkadaşlarının en kötü anlarında yanında olmayı seçenlere.

Hastalandığımız zaman yanımızda birisi olsun, bize yardım etsin isteriz. Apex Legends oyununda, kötü durumdayken, sağlığımız azaldığında veya canımız tükendiğindeki durum da gerçek hayattakine benziyor. Bu zor şartlar altında eğer takımımızda Lifeline varsa daha bir umutlu oluyoruz. Benzer şekilde, takımınızın ayakta kalması için çaba harcamak istiyorsanız, Lifeline karakterini seçmek en mantıklı tercihiniz olacaktır. Eğer Lifeline’ı seçmek isterseniz, oynamadan önce alt kısımda yazdıklarımıza muhakkak bir göz atın diyoruz.


Karşımıza Wattson, Octane, Caustic, Mirage, Bangalore, Wraith, Pathfinder, Lifeline, Gibraltar ve Bloodhound karakterleri ile çıkan Apex Legends oyununda Battle Charge isimli ikinci sezon başladı. Bu sezon ile oyundaki Battle Pass sistemi de yenilendi. Bizler de tüm bu konular hakkında sizlere rehberler sunduk.

Tüm bunların haricinde sizlere; en iyi başlangıç noktaları, tüm silah parçalarının detayları, en iyi silah kombinasyonları, en iyi silahlar, en iyi kahramanlar ve tüm silahların detaylarını gösteren rehberler de sunduk. Bu oyun hakkında internet sitemizde daha onlarca farklı rehber daha bulunuyor.

Battle Charge sezonunun başlaması ile birkaç önemli rehberimizi güncelledik ve artık bu oyuna destek vermeyi kestik. Şu an için bu oyuna tekrardan rehber desteği vermeyi de düşünmüyoruz. Gelecekte bu durum değişebilir.


Apex Legends: Lifeline rehberi

Apex Legends oyunundaki takımınızda Lifeline varsa, kendisiniz daha güvende hissedersiniz

Giriş kısmında belirttiğimiz gibi Lifeline, yardım etmeyi, düşenin elinden tutmayı karakter olarak edinmiş bir karakter. Bu karakteri seçtiğinizde henüz tam olarak ölmemiş, yani yere düşmüş takım arkadaşlarınızı hızlıca ayağa kaldırabiliyorsunuz. Bir başka deyişle Lifeline karakterinin pasif yeteneği, takım arkadaşlarını, diğer karakterlerden daha hızlı iyileştirmek oluyor. İyileştirmek deyip geçmeyin. Oyundaki pek çok yenilgi, takım arkadaşınızı iyileştirmeye çalıştığınız sırada, savunmasızken ve etrafa odaklanamadığınız anlarda geliyor.

Lifeline karakterinin taktiksel yeteneğine baktığımızda yine faydalı bir adımı görebiliyoruz. PC sürümünde Q tuşu, PlayStation 4 sürümündeyse L1 tuşuyla taktiksel yeteneklerin kullanıldığını öncesinde belirtmiştik. İşte Lifeline karakterini seçtiğinizde bu tuşlara basarsanız yakınında bulunanların can barlarını yükseltecek bir aygıtı atabiliyorsunuz.

Ganimet olarak etraftan sağlık paketi toplayamayan ya da kullanmak için gerekli zamanı olmayan oyuncular, bu aygıt sayesinde can seviyelerini yükseltebiliyorlar. Özellikle çatışma anlarında duvarın arkasında yaralı biçimde saklanırken kullanılmasının büyük fayda getirdiğini hatırlatalım. Tabii bir de nihai yeteneğimiz bulunuyor. PC için Z tuşu, PlayStation 4 için L1 ve R1 kombinasyonuyla açığa çıkan bu özellik sayesinde takımımıza bir çeşit ganimet ziyafeti sunabiliyoruz.

Lifeline karakteriyle nihai yetenek tuşlarını kullandığımızda bizden uygun bir yer seçmemiz isteniyor. Seçtiğimiz uygun noktaya ise havadan bir ganimet istasyonu bırakılıyor. Bu küçük istasyonun üç tarafında açılabilen kapıları var ve büyük oranda içinden nadir parçalar çıkıyor. Yalnız bu paketi serbest bıraktığında dikkatli olmalısınız. Çünkü paketin havadan düştüğü yer, harita üzerinde mavi çemberler olarak görünüyor. Diğer bir deyişle ganimet paketinizin geldiğini düşmanlarını harita üstünden görerek o bölgeye yönelebilir. Bu duruma da dikkat etmenizi belirtmeden geçmeyelim.

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir