Ekibimize yeni yazarlar arıyoruz. Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

Apex Legends: Gizli Heirloom ögelerinin detayları

Apex Legends oyununda sadece Epik ve Efsanevi gibi nadir kozmetikler bulunmuyor. Heirloom, bu kozmetiklerin en değerlileri.

Apex Legends oyununda hem oynanışı etkileyen, hem de kozmetik anlamda oyuncuların ilgisini çeken birçok öge bulunuyor. Tüm bu ögeler, oyunculara farklı nadirlik seviyesinde sunuluyor. Mesela Common, beyaz renkte; Rare, mavi renkte; Epic, mor renkte ve son olarak da Legendary, altın renkte gösteriliyor. Tüm bu ögelerin arasından en nadirleri ise tabii ki Legendary. En azından oyuncular, bugüne kadar bu şekilde biliyordu. Şimdi ise oyunda yeni bir nadirlik seviyesi olan Heirloom keşfedildi. Peki, nedir bu Heirloom?


Karşımıza Wattson, Octane, Caustic, Mirage, Bangalore, Wraith, Pathfinder, Lifeline, Gibraltar ve Bloodhound karakterleri ile çıkan Apex Legends oyununda Battle Charge isimli ikinci sezon başladı. Bu sezon ile oyundaki Battle Pass sistemi de yenilendi. Bizler de tüm bu konular hakkında sizlere rehberler sunduk.

Tüm bunların haricinde sizlere; en iyi başlangıç noktaları, tüm silah parçalarının detayları, en iyi silah kombinasyonları, en iyi silahlar, en iyi kahramanlar ve tüm silahların detaylarını gösteren rehberler de sunduk. Bu oyun hakkında internet sitemizde daha onlarca farklı rehber daha bulunuyor.

Battle Charge sezonunun başlaması ile birkaç önemli rehberimizi güncelledik ve artık bu oyuna destek vermeyi kestik. Şu an için bu oyuna tekrardan rehber desteği vermeyi de düşünmüyoruz. Gelecekte bu durum değişebilir.


Apex Legends

Apex Legends içerisinde Heirloom sahibi olabilmek 500’de 1 şans olarak görünüyor

Respawn Entertainment tarafından yapılan açıklamalara göre Heirloom isimli nadirlik seviyesi, sadece kozmetik ögeler üzerinde bulunuyor. Bu nadirlikteki kozmetik ögelerin, oyunculara düşme şansı ise 500’de 1. Bu noktada Legendary seviyesi ile bir karşılaştırma yapmamız gerekiyor. Legendary, oyunculara 30’da 1 şansta düşerken; Heirloom, oyunculara 500’de 1 şansta düşüyor. Yani, bu nadirlik seviyesinin ciddi anlamda nadir olduğunu anlamanızı istiyoruz.

Apex Legends oyununun geliştirici ekibinden gelen açıklamalara göre Legendary ögeler için olduğu gibi Heirloom ögeleri için de bir kötü şans koruması bulunuyor. Legendary seviyesindeki kozmetikler, eğer ise 29 adet Apex Pack içerisinden çıkmadıysa, 30. Apex Pack içerisinden garanti bir şekilde çıkabiliyordu. Heirloom için de böyle bir kötü şans koruması var ama bu koruma, 500. Apex Pack açılımınızda devreye giriyor. Yani, 1 adet Heirloom için en fazla 500 adet Apex Pack açmanız gerekiyor. Oyunda şu an 10 adet Apex Pack, 44 TL ediyor. Gerisini siz düşünün.

Peki, böylesine nadir olan bir nadirlik seviyesi, oyunculara neler veriyor? Oyuncuların keşfine göre şu an oyunun içerisinde sadece 3 adet Heirloom seviyesinde kozmetik öge bulunuyor. Bu kozmetik ögelerin tümü de tek bir kahraman sınıfına ait: Wraith. Bu kahraman sınıfı, Heirloom seviyesinde bir adet kart pozu, bir adet monolog ve benzersiz bir yakın dövüşü silahı görünümü elde edebiliyor. Bu kozmetik ögeleri, rehberimizin görselinden de görebiliyorsunuz zaten.

Respawn Entertainment ekibinin söylediğine göre Heirloom seviyesindeki kozmetik ögeleri herhangi bir şekilde üretmek mümkün değil. Yani, Crafting Material veya oyun içerisindeki diğer iki para birimini kullanarak, direkt olarak bu ögelerin sahibi olamıyorsunuz. Bu ögelerin sahibi olabilmek için Apex Pack açmanız zorunlu. Ayrıca geliştirici ekip, yakında başka kahramanlar için oyuna daha fazla bu seviyede kozmetik ögelerin geleceğini de açıkladı.

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir