Apex Legends: Bloodhound rehberi

Bloodhound ile rakiplerinizin izini sürebilir, takım arkadaşlarınızı en doğru biçimde yönlendirebilirsiniz.

Apex Legends oyununda takımınıza faydalı olmak ve onları yönlendirmek üzerine bir oyun kurgunuz varsa takımın izcisi olmak tam size göre olabilir. Bilindiği üzere bu Battle Royale oyununun benzer oyunlara göre önemli farkları bulunuyor. Karakter seçimi yapabilmek de bu farklardan en önemlileri arasında yer alıyor. Karakterinizin yeteneklerini başarılı ve doğru zamanlamayla kullandığınızda, bu durum oyundaki durumunuzu doğrudan etkiliyor. Bizler de sizlerle birlikte oyunun kahramanlarından Bloodhound karakterine bir göz atmak istiyoruz. Bu karakterin özelliklerini nasıl avantaja çeviririm diye merak eden okurlarımız buyursunlar.


İçerisinde BangaloreBloodhoundCausticGibraltarLifelineMiragePathfinder ve Wraith kahramanlarını bulunduran Apex Legends, bir Battle Royale oyunu. Bu yüzden de oyun için bolca ipucuna, hatta daha fazlasına ev sahipliği yapıyoruz. Tabii bu ipuçlarımız biraz genel konular üzerinde. Eğer belli bir konu için ipucu arıyorsanız, temel hareketler, çevre hakkında ipuçları ve savaş, zırh ve ekipman hakkında ipuçları da veriyoruz.

Bu arada, oyundaki sağlık ve kalkan ögeleri hakkında detayları biliyor musunuz? Sağlıktan bahsetmişken, takım arkadaşlarınızı yeniden nasıl canlandırabileceğinizi de öğrenmeniz gerekiyor. Eğer oynanış kısmında problem kalmadıysa, ganimet kutuları ve para birimleri detayları ve bu ganimet kutularından düşen gizli Heirloom ögelerinin detayları da öğrenmek isteyebilirsiniz.


Apex Legends

Apex Legends oyununda iz sürmek bazen hayati önem taşıyabiliyor

Oyundaki izcimiz konumundaki Bloodhound, takip yeteneğini kullanarak bazı açılardan diğer karakterlerin önüne geçiyor. Bu karakterin pasif yeteneği, belirli bir süre önce o bölgeden geçmiş olan düşmanların izlerini görebilmek. Kullanmak için ekstra bir işlem yapmadığımız bu pasif yetenek sayesinde düşmanın kaç saniye önce oradan geçtiğini ve hangi yöne gittiğini görebiliyorsunuz. Eğer Bloodhound karakterini seçtiyseniz, dikkatli davranarak pusuya düşme ihtimalini en aza indirebilirsiniz. Yerdeki ayak izlerine baktığınızda saniye olarak gösterilen veriler sayesinde hareket edebilir, takım arkadaşlarınızı yönlendirebilirsiniz.

Oyunun PC sürümünde Q tuşu, PlayStation 4 sürümünde L1 tuşuyla açığa çıkan Apex Legends özelliklerine bilindiği üzere taktiksel yetenekler deniyor. Bloodhound karakterinin taktiksel yetenek de bir nevi radar görevi görebilmesi oluyor. Kısıtlı bir alanda kullanılabilen bu yetenek sayesinde duvarların ötesindeki hareketlenmeleri görebilirsiniz. Özellikle dar alanlardaki mücadelelerde takımınıza bu özellik sayesinde katkı sağlamanız mümkün oluyor.

Belirli bir aralıkla dolan taktik yetenekle bir yere saklanan, sizin gelmenizi bekleyen düşmanların işini hayli zorlaştırabilirsiniz. Apex Legends oyunundaki karakter özelliklerinden bir diğeri de nihai yetenekler oluyor. Dolum süresi, taktik yeteneğe göre uzun olan bu yetenek PC’de Z tuşu, PlayStation 4 sürümündeyse L1+R1 kombinasyonuyla açığa çıkıyor. Bloodhound karakterinin nihai yeteneğiyse içinde kaynayan gücü dışarı çıkarıyor.

Eğer nihai yetenek için belirttiğimiz tuşları kullanırsanız karakteriniz etraftaki görünmeyen bölgeleri görmelerini ve daha hızlı hareket etmesini sağlıyor. Bu arada gelen düşmanları da işaretliyor. Bu karakterin nihai yeteneğini kullandığınızda etrafın renginin değiştiğini göreceksinz ama bu durum sizi yanıltmasın. Görünmez olmuyor yalnızca daha hızlı hareket edebiliyorsunuz. Belirttiğimiz gibi tüm karakterler gibi Bloodhound karakterini doğru zamanlarda mantıklı olarak kullandığınızda oyunun çehresini rahatlıkla değiştirebiliyorsunuz.