Helldivers 2 oyununa ilk kez giriş yapıyorsanız, takip etmeniz gereken belirli bir hikaye olmadığı için ilerleme sisteminin nasıl çalıştığı konusunda biraz kafanız karışabilir. Hikaye veya benzer elementler yerine, oyunun genel ilerlemesi çevrimiçi topluluğun çabalarıyla yapılır ama bir diğer yandan da asker seviyenizi birden fazla yöntemle geliştirebilirsiniz. Bu rehber yazımızda, ilerleme sisteminin nasıl çalıştığı hakkında bilmeniz gereken her şeyi anlatacağız.

Helldivers 2 içerisinde iki güç vardır: Terminid ve Automaton. Topluluğun ve doğal olarak sizin amacınız, çeşitli gezegenleri onlardan korumaktır. Oyunun ilerlemesi, 50’ye kadar seviye atlayarak askerinizi güçlendirmek ve görevleri tamamlarken kazanılan para birimleriyle elde edilebilen daha iyi Stratagemler, silahlar, zırhlar ve gemi modülleri ile isteğe bağlı içeriklerden gelir.

Şu anda bu video oyununun topluluğundaki büyük sıkıntılardan biri olan sadece düşmanları öldürmeye odaklanmak, diğer oyunlarda olduğunun tam aksine size herhangi bir bonus kazandırmayacaktır. Bunun yerine, harcadığınız zaman karşılığında en fazla miktarda tecrübe puanı, madalya ve numune elde etmek için diğer isteğe bağlı hedefleri tamamlamaya çalışmanız gerekecek. Bu arada, madalyalar ve numuneler kişisel olarak elde edilmez, aldığınız her şey size ve takım arkadaşlarınıza otomatik olarak gelir. Numune “çaldı” diye takım arkadaşlarınızı vurmayın.

Helldivers 2 içerisindeki asıl amaç, savaş alanındaki tüm ana ve alt hedefleri olabildiğince kısa sürede tamamlamak.

Yeni bir göreve başlarken fark edeceğiniz ilk şey hem bir ana, hem de bir alt hedef olduğudur. Ana hedefi tamamlamaya ve hızlı bir şekilde savaş alanından çıkmaya odaklanabilirsiniz ama yalnızca bunu yaparak çok fazla ödül almayacaksınız. Görevden elde edeceğiniz kredi, tecrübe puanı ve madalya miktarını artıracağından, alt hedefleri tamamlamak ve herhangi bir yuva veya fabrikayı temizlemek için gözünüzü açık tutmalısınız.

Alt Hedefler genellikle mini haritanızda mavi bir işaretle vurgulanır ve görev başına üç adede kadar mevcut olabilirken, yuvalar veya fabrikalar gibi ana hedefler kırmızı işaretlerle vurgulanır. Bununla birlikte, sağ üst köşede bir zaman sınırı olduğunu ve çıkarma yaptığınızda ne kadar çok zamanınız kalırsa, size ekstra ödüller kazandıracağını da bilmelisiniz. Bunu göz önünde bulundurarak, yalnızca bir sonraki hedefe giden yolunuz üzerindeki yuvaları veya fabrikaları temizlemenizi öneririz.

Maksimum seviyeye (50) ulaşmaya çalışmanın yanı sıra, zar zor kazandığınız ödülleri kullanmak ve gemi yönetim sistemi aracılığıyla bazı yeni Stratagemler ve gemi modülleri satın almak isteyeceksiniz; bu sizi daha zor zorluklar için daha güçlü hale getirecektir. Warbond madalyalarınız (savaş biletinde seviye atlamak için lazım) veya süper kredilerinizle (mikro ödeme birimi) bazı silahlar ve zırhlar satın almak için savaş biletlerini ve mağazayı kontrol etmeyi düşünün. En iyi silahların ve stratejilerin neler olduğundan emin değilseniz diğer rehberlerimize bakın.

Helldivers 2 içerisinde ilerlemek için kazandığınız farklı birimlerle karakterinize (ve geminize) yatırım yapmalısınız ve daha da güçlenmelisiniz.

Helldivers 2

Helldivers 2 için internet sitemizde daha fazla rehber bulunuyor. Bunların tamamını hemen aşağıdaki listemizden rahatlıkla görebilirsiniz.

Temel Bilgiler

İpuçları ve Taktikler

Görevler

Ekipmanlar

Düşmanlar

Ek Bağlantılar

Etiketler:

,

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster