Helldivers 2, büyük bir çıkış ve eleştirmenler ile oyunculardan gelen olumlu eleştirilerin ardından PlayStation 5 ve PC üzerindeki oyuncularının dikkatini çekti. Serinin dokuz yıl sonra tekrar gündeme gelmesiyle, özellikle bu video oyununu tek başınıza oynamak istiyorsanız, yapıtın size göre olup, olmadığını merak ediyor olabilirsiniz. İşte bu merakınızı yeni rehber yazımız ile gidereceğiz.

Henüz oyunun herhangi bir görüntüsünü görmediyseniz, Süper Dünya’yı uzaylı güçlerden ve yaratıklardan korumak için arkadaşlarınızla birlikte Helldivers saflarına katıldığınız çok oyunculu bir ortak nişancı oyunu olarak tanıtılıyor bu yapıt. Ne yazık ki siz ve bir aile üyenizin veya arkadaşınızın kanepenizde birlikte oynayabileceğiniz herhangi bir yerel işbirlikçi oyun desteği yok bu deneyimde.

Helldivers 2 oyununu tek başınıza oynayabilir ve özellikle de düşük zorluklarda oynarken başarılı olabilirsiniz. Ancak, daha zor görevlere ve Challenging isimli zorluk seviyesine geçmeye başladığınızda, görevleri tek başınıza tamamlamak önemli ölçüde zorlaşır. Bunun nedeni daha fazla düşman, daha zorlu hedefler ve alt edilmesi gereken daha fazla bölüm sonu canavarı seviyesinde böcek ve robot olmasıdır. Tek başınıza oynarken de oyun pek size göre ölçeklenmiyor, bu nedenle zorluk, yanınızda üç arkadaşınız olmasından çok farklı değil.

En düşük zorluk seviyesinde oynarken bile sık sık ölümle karşılaşacaksınız.

Eğer tek başınıza oynuyorsanız, her zaman yabancı oyuncularla tanışabilirsiniz ve görevlerde rastgele oyuncularla eşleşebilirsiniz. PlayStation 5 üzerinde oyunu çevrimiçi olarak oynamak için aktif bir PlayStation Plus aboneliğine ihtiyacınız olacak ama Steam üzerinde herhangi bir ekstra ücret ödemeden diğer oyuncularla eşleşebilirsiniz.

Bazı düşük seviyeli görevleri ve operasyonları tek başınıza tamamlayabilseniz de yine de işleri zor bulacaksınız. Görevleri tek başımıza birkaç saatte tamamladıktan sonra, başarılı çıkarmalarımızın çoğu hiç can kalmadan sona erdi. Herhangi bir zamanda çok sayıda böcek ve robot olması, özellikle de birkaç düzine düşman peşinizdeyken yeterince hasar vermenin ve kendinizi tehlikeden uzak tutmanın zor olduğu anlamına geliyor.

Bu, katıldığınız dev savaştaki bazı zorlu mücadelelerin, tamamen tek başına bir oyuncu olarak kalmak istiyorsanız ulaşılamayacağı anlamına gelir. Bununla birlikte, Helldivers 2 içerisinde yeni silahların kilidini açmak; Stratagem, Warbond ve Ship Management menülerinden yükseltmeleri satın almak için madalya ve para kazanabilmek hala mümkündür. Bunları tek başınıza da yapabilirsiniz ama tek başınıza yapamayacağınız zorlu içerikler işlerinizi daha hızlandıracaktır.

Tek başınıza ilerlemek mümkün olsa da tam bir grup ile daha hızlı gelişebilirsiniz.

Arrowhead Game Studios ekibinin ileride daha zorlu görevleri tek başına oynayabilmek için daha fazla değiştirici ve seçenek eklemesi mümkündür. Ancak, oyunun ana anlatısının Süper Dünya’yı korumak için herkesin birlikte çalışmasına odaklandığı göz önüne alındığında, genel olarak dengeli bir deneyim yaratmak için durumun böyle olması pek olası görünmüyor. Bu yüzden, Helldivers 2 ne yazık ki size tek başınıza oyun oynarken pek de eğlence vermeyebilir.

Helldivers 2

Helldivers 2 için internet sitemizde daha fazla rehber bulunuyor. Bunların tamamını hemen aşağıdaki listemizden rahatlıkla görebilirsiniz.

Temel Bilgiler

İpuçları ve Taktikler

Görevler

Ekipmanlar

Düşmanlar

Ek Bağlantılar

Etiketler:

,

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster