Helldivers, zorluğuyla bilinen bir seridir ve Arrowhead Game Studios, Helldivers 2 ile giderek zorlaşan dokuz farklı zorluk seviyesi sunarak çıtayı oldukça yükseltti. İlk birkaç göreviniz çocuk oyuncağı gibi hissettirse de dördüncü zorluk moduna geldiğinizde, herhangi bir tehdidin üstesinden gelebilmek için yapınız, yükseltmeleriniz ve silahlarınız üzerinde çok daha fazla düşünmeniz gerekecek. Bu rehber yazımızda ise her zorluğa genel bir bakış, bu seviyelerdeki görevlerde bulunan ödüller ve ilerledikçe sizi nelerin beklediğine dair fikir verecek bazı ipuçları bulabilirsiniz.

Zorlukİçerik
TrivialAna Görevler ve Devriye Gezen DüşmanlarCommon Sample
EasyDost Taktiksel Görevleri ve Hafif KarakollarCommon Sample
MediumYan Görevler, Orta Karakollar ve Ağır Zırhlı DüşmanlarCommon Sample
ChallengingDüşman Taktiksel Görevleri, Ağır Karakollar ve Ağır Zırhlı DüşmanlarCommon Sample ve Rare Sample
HardOperasyon Değişkenleri, Dev Düşmanlar ve Ağır Zırhlı DüşmanlarCommon Sample ve Rare Sample
ExtremeDaha Fazla Taktiksel Görev, Dev Düşmanlar ve Ağır Zırhlı DüşmanlarCommon Sample ve Rare Sample
Suicide MissionDaha Fazla Taktiksel Görev, Dev Düşmanlar ve Ağır Zırhlı DüşmanlarCommon Sample, Rare Sample ve Super Rare Sample
ImpossibleDaha Fazla Düşman, Birden Fazla Operasyon Değişkenleri ve Ağır Zırhlı DüşmanlarCommon Sample, Rare Sample ve Super Rare Sample
HelldiveDaha Fazla Düşman, Birden Fazla Operasyon Değişkenleri ve Ağır Zırhlı DüşmanlarCommon Sample, Rare Sample ve Super Rare Sample

Helldivers 2 için yazdığımız oyunu tek başına oynama rehberimizde belirtildiği gibi Medium ve hatta Challenging seviyesindeki görevleri tek başınıza tamamlayabilirsiniz ama bunun ötesinde, oyunu tek başına oynamak inanılmaz derecede zordur ve neredeyse imkansızdır. Neyse ki Helldivers 2 içerisinde birlikte oynayabileceğiniz bir arkadaşınız yoksa yabancı oyuncularla eşleştirme yapabilirsiniz ki bununla alakalı bir rehber yazımız da halihazırda mevcut.

Ek olarak, bu yüksek zorluklarda, düşmanlar daha fazla sayıda ortaya çıktığı, daha fazla devriye olduğu ve görevlerde ne kadar uzun süre kalırsanız o kadar çok düşman ortaya çıkacağı için bazı hedefleri ve yan etkinlikleri tamamlamaktan vazgeçmeniz gerekecek. Bu durum Challenging ve üzeri seviyelerde endişelenmeniz gereken bir şey haline gelmeye başlıyor. Hâlâ birkaç yan hedefi tamamlayabilirsiniz ama görevleriniz artık mümkün olduğunca çok şeyi tamamlamakla ilgili değil. İçeri girmeli, numunelerinizi almalı, ana hedefi tamamlamalı ve hızlı bir şekilde çıkmalısınız.

İlk baştaki zorluk seviyeleri oyuna alışmanızı sağlar ama en iyi ödülleri kaçırırsınız. Zamanla daha yüksek zorluklara geçebilirsiniz ama görevler oldukça zorlaşır.

Challenging isimli zorluğun ötesinde, haritada serbestçe dolaşan büyük patronlar ve sizi kolayca alt edebilecek ağır zırhlı düşman grupları da görmeye başlayacaksınız. Son olarak, eğer Automaton grubu ile savaşacaksanız, Terminid cephesinden çok daha zor olduklarını aklınızda bulundurun. Artan zırhları ve menzilli yetenekleriyle, daha yüksek zorluk modlarında onlarla savaşırken ve mücadele ederken daha da dikkatli olmanız gerekecek.

Helldivers 2 oyunundaki uzay geminizin ucunda bulunan galaktik savaş masasında her an zorluk derecesini değiştirebilirsiniz. Ancak, bir operasyonun (iki veya daha fazla bağlantılı görev) ortasındaysanız zorluğu değiştiremezsiniz. O operasyondan ayrılmanız ve bir gezegenin etrafına bakmanıza izin veren ana galaktik savaş haritasına dönmeniz gerekecektir. Buradan, daha zorlu bir mücadele mi, yoksa daha kolay bir deneyim mi istediğinize bağlı olarak zorluğu değiştirebilirsiniz.

Düşük zorluk seviyelerinde de robotlar zordur ama dikkatli oynarsanız hayatta kalabilirsiniz. Seviye yükseldikçe, böceklere kıyasla robotlar daha da zorlaşır.

Helldivers 2

Helldivers 2 için internet sitemizde daha fazla rehber bulunuyor. Bunların tamamını hemen aşağıdaki listemizden rahatlıkla görebilirsiniz.

Temel Bilgiler

İpuçları ve Taktikler

Görevler

Ekipmanlar

Düşmanlar

Ek Bağlantılar

Etiketler:

,

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster