Mortal Kombat 1, Need for Speed, Counter-Strike 2, Banishers: Ghosts of New Eden, Tom Clancy’s The Division 3 ve EA Sports FC Mobile gibi oyunlardan gelen yeni haberlerimiz ile “Haftanın en önemli gelişmeleri” devam ediyor. Eğer dilerseniz, hemen aşağıdaki başlıklarımızı kullanarak sizler de haftanın en önemli gelişmeleri ve daha fazlasını görebilirsiniz.

Haftanın en önemli gelişmeleri - Mortal Kombat 1
Haftanın en önemli gelişmeleri – Mortal Kombat 1

Haftanın en önemli gelişmeleri

Mortal Kombat 1 için henüz duyurulmamış birçok karakter sızdırıldı

Mortal Kombat 1 oyununun üzerinde veri madenciliği yapan oyuncular, henüz duyurulmamış bazı karakterlere ait referanslar buldu. Dosyalar arasında adı geçen karakterler ise Jade, Cassie Cage, Kung Jin, Noob Saibot, Cyrax ve Ghostface idi. Kendileri, Kombat Pack 2 için planlanıyor olabilir. Ayrıca dosyalarda T-1000 ve Conan için de bazı göndermeler bulunuyordu. Şimdilik bu karakterlerin, hangi şekillerde, ne zaman ekleneceği bilinmiyor.

Bungie ekibinin yeni oyunu Unreal Engine 5 ile geliştiriliyor olabilir

Destiny ve Marathon haricinde Bungie ekibinin Gummy Bears adı altında yeni bir oyun geliştirdiği daha önce söylenmişti. Fısıltılara göre bu oyun, sekiz farklı oyun türünü birleştirecekti ve stüdyo için bambaşka bir oyun olacaktı. Şimdi ise takım temelli bir deneyim sunacağı bilinen bu oyunun Unreal Engine 5 ile geliştirildiği belirtildi. Bungie, Destiny 2 ve Marathon oyunları için kendi oyun motorunu kullanıyordu; Unreal Engine 5, büyük bir değişim olacak.

miHoYo, Unity motorunu terk etmeye hazırlanıyor olabilir

Genshin Impact ve birkaç tane daha dev oyunun arkasındaki şirket olan miHoYo, oldukça yüksek sayıda oyun motoru mühendisini işe almaya başladı. Oyunları için Unity motorunu kullanan bu şirket, kendi oyun motorunu yapıp, ona geçmeye hazırlanıyor olabilir. Bunun sebebi ise muhtemelen Unity şirketinin her oyun indirme için oyun geliştiricilerinden 20 Cent almaya hazırlanıyor olması. Bu konuda geri adım atıldı ama çok geç kalındı; birçok önemli şirketi muhtemelen kaybettiler.

Lords of the Fallen, 35-40 saat sürecek ve konsollarda performans modu olacak

Lords of the Fallen hakkında yapılan yeni bir açıklamaya göre oyunun genel oynanış süresi 35-40 saat civarında olacak. Yalnız, oyunu %100 bitirmek istiyorsanız veya bu türe alışkın bir oyuncu değilseniz, çok daha uzun bir deneyim yaşayacaksınız. Ayrıca oyunun konsol sürümlerinde performans ve kalite modu olacak. Bunlar aynı sırayla 60 FPS ve 30 FPS değerlerinde deneyim sunacak. Oyunda ayrıca bir New Game Plus modu da olacak.

Microsoft şirketinin Xbox Game Pass için yaptığı anlaşmaların fiyatları sızdırıldı

FTC sayesinde Microsoft şirketinin video oyunlarını ilk günden Xbox Game Pass kütüphanesine eklemeye ne kadar para harcadığını öğrendik. Daha doğrusu, bu fiyatlar, Microsoft tarafının tahmini. Bu tahminlerde Star Wars Jedi: Survivor, 300 milyon dolar; Mortal Kombat 1, 250 milyon dolar; Gotham Knights, 30 milyon dolar; Assassin’s Creed Rift, 100 milyon dolar; Wreckfest 2, 10 milyon dolar; Grand Theft Auto V, aylık 10 milyon dolar olarak belirtildi. Belgeler ise burada ve burada.

Need for Speed Unbound
Haftanın en önemli gelişmeleri – Need for Speed Unbound

Netflix, AAA seviyesinde aksiyon-nişancı oyunu geliştiriyor

Netflix şirketinin Los Angeles içerisindeki oyun geliştirme stüdyosu tarafından yayımlanan yeni bir iş ilanına göre Netflix, AAA seviyesinde bir aksiyon ve nişancı oyunu geliştiriyor. İş ilanlarından bu oyunun çok platformlu bir yapıya sahip olacağı anlaşılıyor. Ayrıca oyunun herhangi bir dizi veya film markasına bağlı olabileceği ve mobil platformlar için de piyasaya sürüleceği görüntülenebiliyor iş ilanlarında. Oyun ayrıca muhtemelen Unreal Engine ile geliştirilecek ve çok oyunculu olacak.

Evil Dead: The Game oyununa verilen destek kesildi

Saber Interactive, Evil Dead: The Game oyununa verdiği desteği kestiğini resmi olarak duyurdu. Yani, bundan sonra bahsi geçen video oyununa herhangi bir yeni içerik geliştirilmeyecek ve oyunun henüz piyasaya sürülmemiş olan Nintendo Switch sürümü de iptal edildi. Saber Interactive, şimdilik oyunun sunucularını açık tutmaya devam edecek ve eğer oyunda çok büyük bir problem çıkarsa da düzeltmek için uğraşacak ama bunun haricinde bir şey yapılmayacak.

Microsoft, Xbox Cloud Gaming sistemine verdiği yatırımı kesti

Sızdırılan yeni konuşmalara göre Microsoft artık xCloud veya diğer adıyla Xbox Cloud Gaming sistemine yatırım sağlamıyor. Şirket hala kullanıcılara destek vermeye devam ediyor ve muhtemelen Xbox Cloud Gaming, beta sürecinden de çıkacak ama bunun ilerisinde herhangi bir şey yapılmayacak gibi görünüyor. Bunun sebebi ise sistemin yeteri kadar başarıya ulaşamaması. Xbox Cloud Gaming ile Fortnite arasındaki işbirliği bile şirket için oldukça marjinaldi.

Need for Speed serisinin geliştiricileri artık Battlefield üzerinde çalışıyor

Yapılan yeni bir açıklamaya göre Need for Speed serisinin geliştiricileri olan Criterion Games, Battlefield serisi üzerinde çalışmak için EA Entertainment cephesine katılacak. Stüdyonun büyük bir kısmı DICE, Ripple Effect ve Ridgeline ile birlikte çalışacak. Criterion Games içerisinde küçük bir takım da Need for Speed serisinin geleceğini planlamaya devam edecek. Yani, bu yarış serisi ölmedi ve gelecekte kendisini tekrar görebilme ihtimalimiz var.

Orijinal ve ilk Call of Duty: Warzone oyunu kapandı

Mart 2020 içerisinde çıkan ve yüz milyonlarca oyuncu tarafından oynanan orijinal Call of Duty: Warzone oyunu, uzun bir yolculuğun ardından 21 Eylül 2023 tarihinde oyunculara veda etti. Bunun sebebi ise piyasada halihazırda bir diğer ve daha yeni bir Call of Duty: Warzone oyununun bulunuyor olması. Yeni oyun, Call of Duty: Modern Warfare II ile birlikte sunulmuştu ve Activision, bu oyunu daha uzun bir süre boyunca destekleyecek gibi görünüyor.

Haftanın en önemli gelişmeleri - Final Fantasy VII Rebirth
Haftanın en önemli gelişmeleri – Final Fantasy VII Rebirth

Phil Spencer, Microsoft ve Xbox şirketlerinden sızdırılan bilgileri cevaplandırdı

FTC ve Microsoft arasındaki duruşma sırasında Microsoft şirketinin 1-2 sene öncesine ait gelecek planları sızdırıldı. Phil Spencer ise bunun hakkında şunları dedi: “Eski elektronik postalar ve belgeler etrafında dönen konuşmaları gördük. Ekibimizin çalışmalarının bu şekilde paylaşıldığını görmek zor çünkü çok şey değişti. Şu anda ve gelecekte heyecanlanacak çok şey var. Hazır olduğumuzda gerçek planları paylaşacağız.”

Counter-Strike 2, 27 Eylül 2023 tarihinde herkese açılabilir

2023 yılının yaz aylarının başlarından beri beta sürecinde yer alan Counter-Strike 2, Twitter üzerinden yapılan yeni bir paylaşıma göre 27 Eylül 2023 tarihinde kapılarını herkes için açabilir. Bu video oyununun resmi hesabı üzerinden, “Gelecek Çarşamba ne yapıyorsun?” şeklinde bir paylaşım yapıldı ve birçok oyuncu, önümüzdeki hafta, 27 Eylül 2023 tarihinde Counter-Strike 2 oyununun piyasaya sürüleceğini düşünmeye başladı.

Final Fantasy VII Rebirth, 150 GB olacak

Final Fantasy VII Rebirth oyununun fiziksel sürümünün iki diskten oluşacağı birçok oyuncunun dikkatini çekmişti. Şimdi ise Square Enix, bu video oyununun toplam boyutunun 150 GB olacağını açıkladı. Ayrıca, oyunu fiziksel olarak satın alan oyuncular sürekli iki disk arasında geçiş yapmayacak. Disklerden ikisi de yükleme için kullanılacak ama oyun bir kere yüklendikten sonra oyuncular, oyunun tamamı boyunca sadece tek bir disk kullanacak.

Monster Hunter Rise: Sunbreak, Japan Game Awards 2023 sırasında yılın en iyisi seçildi

Japan Game Awards 2023, yılın en iyi oyunlarını seçti ve en büyük ödül, Monster Hunter Rise: Sunbreak oyununa gitti. İkinci seviyedeki başarı ödülünü alan oyunlar ise Earth Defense Force 6, Final Fantasy VII Reunion, God of War Ragnarök, Hogwarts Legacy, Paranormasight, Pokémon Scarlet and Violet, Resident Evil 4, Sonic Frontiers, Splatoon 3 ve Xenoblade Chronicles 3 idi. En yüksek satış başarısı ödülü ise Pokémon Scarlet and Violet oyununun oldu.

Octopath Traveler II, 2024 yılının başlarında PC ve Xbox için geliyor

Microsoft ve Square Enix tarafından yayımlanan yeni bir videoya göre Octopath Traveler II, 2024 yılının başlarında PC ve Xbox için piyasaya sürülecek. Dünya çapında toplam dört milyondan fazla satan bir serinin ortaya çıkmasını sağlayan sevilen orijinal oyunun arkasındaki ekip tarafından geliştirilen Octopath Traveler II, serinin ikonik HD-2D görsellerini geliştiriyor: güzel bir 3D dünyada retro 2D karakterlerin çarpıcı bir karışımı sunuluyor.

Call of Duty: Modern Warfare III
Haftanın en önemli gelişmeleri – Call of Duty: Modern Warfare III

Microsoft, oyun sektöründen ayrılmayı düşündüğünü iddia etti

FTC tarafının avukatı olan James Weingarten, buradaki görseli Phil Spencer kişisinin önüne koyarak, büyük ölçüde bilgisayar ve bulut pazarındaki artışa bağlı olarak, abonelik hizmetinin FY29 ve FY30 arasında 100 milyon kullanıcıyı aşacağını gösteren projeksiyonlara katılıp, katılmadığını sordu. Phil Spencer, bu öngörünün gerçekleşmesi halinde Microsoft şirketinin video oyunu sektöründen çıkabileceğini kesin bir dille ifade etti.

Microsoft şirketinin açık yeşil ve mavi segmentlerin (bilgisayar ve bulut) 2027 mali yılına kadar çok daha büyük ve çok daha hızlı hale gelmesine ihtiyacı var, aksi takdirde şirket bu işi tamamen bırakabilir. Phil Spencer tarafından kurulan cümle şuydu: “Konsolda bundan daha fazla ilerleme kaydedemezsek, oyun sektöründen çıkacağımızı rahatlıkla söyleyebilirim. Eğer sonuç bu olursa, hala bu işin içinde olacağımıza inanmıyorum.”

Call of Duty: Modern Warfare III oyununda No Russian benzeri bir görev olabilir

Call of Duty: Modern Warfare III, serinin artık meşhur olan No Russian görevini anımsatan sahneler içerecek. ESRB tarafından oyunun en şiddet içeren anlarına ilişkin bir açıklama yayımlandı ve oyuna +18 derecelendirmesi yapıldı. ESRB, “polis memuru ve sağlık görevlisi kılığına girmiş teröristlerin bir stadyum koridorunda kaçan sivilleri vurarak öldürdüğü” bir görev de dahil olmak üzere “birkaç an daha yoğun şiddet eylemlerini tasvir ediyor” diye yazıyor bu oyun hakkında.

Banishers: Ghosts of New Eden, 20-30 saatlik bir deneyim sunacak

Banishers: Ghosts of New Eden oyununun geliştirici ekibi ile yapılan yeni bir röportaj sayesinde öğrenmiş olduk ki bu yapıtta 100 kişi 5 yıl boyunca emek harcadı. Bunun sonucunda ise 20-30 saatlik bir deneyim oluşturuldu. Yalnız, oyunu tamamen görmek isterseniz, 40 saat harcamanız gerekecek. Oyunun konsol sürümleri 60 FPS veya 30 FPS veya oynanabilecek; PC üzerinde ise AMD FSR ve NVIDIA DLSS desteği sunulacak oyunculara.

Steam için 2024 senesinin indirim takvimi açıklandı

Valve tarafından yapılan açıklamalara göre 8 Ocak 2024tarihinde Capitalism and Economy Fest, 22 Ocak 2024 tarihinde Pirates vs. Ninjas Fest, 5 Şubat 2024 tarihinde Steam Next Fest, 12 Şubat 2024 tarihinde Remote Play Together, 26 Şubat 2024 tarihinde Dinos vs. Robots Fest, 14 Mart 2024 tarihinde Spring Sale ve 25 Mart 2024 tarihinde Deckbuilders Fest isimli indirimler, Steam üzerinden gerçekleştirilecek. Her indirim ortalama 1-2 hafta sürecek.

Epic Games Store üzerinden ücretsiz verilecek yeni video oyunları duyuruldu

Model Builder ve Soulstice isimli video oyunlarının 28 Eylül 2023 ile 5 Ekim 2023 tarihleri arasında ücretsiz olarak Epic Games Store üzerinden kalıcı bir şekilde kütüphanelere ekleneceği resmi olarak duyuruldu. Model Builder ve Soulstice, 28 Eylül 2023 tarihinde Out of Line ve The Forest Quartet oyunlarının yerini alacak. Yani, elinizi çabuk tutarsanız dört farklı video oyununu şu anda Epic Games Store üzerindeki kütüphanenize ekleyebilirsiniz.

Haftanın en önemli gelişmeleri - Baldur's Gate 3
Haftanın en önemli gelişmeleri – Baldur’s Gate 3

Tom Clancy’s The Division 3 oyunu duyuruldu

Star Wars: Outlaws oyununun geliştirilme süreci bittiği zaman kreatif yönetmeninin Tom Clancy’s The Division serisine geçiş yapacağını duyuran Ubisoft, bu sırada Massive Entertainment tarafından liderlik edilen bir takımın Tom Clancy’s The Division 3 üzerinde çalışmaya başladığını doğruladı. Şirketin söylediğine göre oyun daha erken bir geliştirilme sürecinde. Yani, önünde uzun seneler var. Bu kreatif yönetmen sadece üçüncü oyun değil, serinin tüm oyunlarının başında olacak.

Baldur’s Gate 3 oyununun üçüncü büyük güncellemesi çıktı

Daha önce ufak bir erteleme almış olan Baldur’s Gate 3 oyununun üçüncü büyük güncellemesi çıktı ve oyunculara, oyuna başladıktan sonra kamplarına eklenen bir ayna aracılığı ile karakterlerini değiştirmelerine olanak sağlamaya başladı. Yalnız, bu ayna sadece kozmetik değişikliklere izin veriyor; karakter geçmişi gibi şeyler değiştirilemiyor. Güncelleme bunun haricinde tahmin edebileceğiniz üzere sayısız hatayı düzeltti ve oyunculara iyileştirmeler sundu.

Fallout 76 ile sıradaki hedef Atlantic City

Fallout 76 oyununa Expeditions adı altında gelen büyük içerikler ile oyuncular, ana haritanın dışına çıkabiliyordu. Expeditions, ilk olarak oyuncuları The Pitt bölgesine götürmüştü. Şimdi ise sıradaki hedefin Atlantic City olduğu açıklandı. İki bölüme ayrılan güncelleme ile sunulacak olan Atlantic City, ilk bölümü ile 5 Aralık 2023 tarihinde oyuna eklenecek. İlk güncellemenin adı Boardwalk Paradise, ikinci güncellemenin adı ise America’s Playground olacak.

Rocksmith 2014 Edition – Remastered, satıştan kaldırılıyor

Ubisoft, 23 Ekim 2023 tarihinde Rocksmith 2014 Edition ve Rocksmith 2014 Edition – Remastered oyunlarının satıştan kaldırılacağını duyurdu. Yani, belirtilen bu tarihten sonra bahsi geçen oyunu veya bu oyunun ek paketlerini satın almanız mümkün olmayacak. Buna karşılık, halihazırda satın almış olduğunuz tüm içeriklere rahatlıkla erişmeye devam edebileceksiniz. Atılan bu adımın sebebi muhtemelen 10 yıllık lisans anlaşmalarının yapılmış olması ve şimdi o anlaşmaların bitmesi.

Project Mugen oyununun PlayStation 4 sürümü iptal edildi

Project Mugen, orijinal olarak PlayStation 5, PC, Android ve iOS için duyurulmuştu. Daha sonra da oyunun PlayStation 4 için de geleceği belirtilmişti. Ondan sonra da oyunun yeni gösterimlerinde eski nesil konsoldan bahsedilmemişti. Şimdi ise oyunun dağıtımcı şirketi yeni bir açıklama yaptı ve oyunun PlayStation 4 versiyonunun iptal edildiğini söyledi. Yani, Project Mugen sadece PlayStation 5, PC, Android ve iOS platformları için aktif olarak geliştiriliyor.

Star Wars Jedi: Survivor
Haftanın en önemli gelişmeleri – Star Wars Jedi: Survivor

EVE Online için bir genişletme paketi ve FPS deneyimi duyuruldu

EVE Fanfest 2023 sırasında duyurulan EVE Online oyununun yeni genişleme paketi olan Havoc, 14 Kasım 2023 tarihinde çıktığında oyuncuları New Eden’ın ön cephelerine kaos getirmekle görevlendirecek. Bu genişleme paketinde, Angel Cartel ve Guristas grupları, New Eden’da çatışan büyük imparatorlukların güç mücadelesini bozmayı amaçlayan isyanlar gerçekleştirerek ön cephelerde yozlaşmayı yaymaları için oyuncuları işe alacak.

EVE Online, teknik ve grafiksel iyileştirme vaat eden ve yeni duyurulan Carbon Engine isimli yeni oyun motorundan da yararlanacak. CCP Games ayrıca Unreal Engine 5 kullanılarak geliştirilen ve EVE Online için yakında çıkacak olan çok oyunculu FPS modülü olan EVE Vanguard oyununa da ilk bakışı sundu. Bu nişancı oyununda oyuncular, New Eden’da tehlikeli sözleşmeler üstlenirken hayatta kalmak için savaşan yeni nesil savaş klonları olan Vanguard rolünü üstlenecekler.

Total War: Pharaoh oyununun Epic Games Store versiyonu 2024 yılına ertelendi

Diğer tüm platformlar için 11 Ekim 2023 tarihinde piyasaya sürülecek olan Total War: Pharaoh, artık Epic Games Store için 2024 yılının başlarını hedefliyor. Bu ertelemenin sebebi ise oyunun, Epic Games Store üzerindeki sosyal özellikleri entegre edecek olması. Total War: Pharaoh oyununun piyasaya sürülmesine sadece birkaç hafta kala bu şekilde bir erteleme almış olması oldukça garip. Sosyal özellikler için birkaç aylık bir erteleme çok ilginç bir hareket gibi duruyor.

EA Sports FC Mobile, mobil platformdaki en iyi futbol deneyimini yaratmak için geliyor

EA Sports FC Mobile, 26 Eylül 2023 tarihinde resmi olarak Android ve iOS cihazlarda yer alan App Store ve Play Store üzerinde çıkışını gerçekleştirecek. Mevcut kullanıcılar için EA Sports FC Mobile, cihazlara yeniden indirmeye gerek kalmadan ücretsiz bir güncelleme olarak sunulacak. Oyunu, 26 Eylül 2023 tarihinden önce indiren oyuncular, lansman sırasında özel oyun içi oyuncu öğeleri de dahil olmak üzere avantajlardan yararlanarak FC Mobile Founder statüsünü elde edebilecekler.

Bethesda, Disney lisansına sahip bir nişancı oyunu yapıyor olabilir

Microsoft, kendi gizli bilgilerini yanlışlıkla ortaya koyduğunda, Bethesda tarafının geliştirdiği birçok gizli oyun da sızdırılmıştı ve bu oyunlardan bir tanesi, lisanslı bir marka olarak görünüyordu. Şimdi ise ortaya atılan söylentilere göre bu lisans, Disney tarafından geliyor. Hatırlayacak olursanız, birkaç ay önce ortaya çıkan bir iş ilanına göre Roundhouse Studios, PvPvE tipinde bir nişancı oyunu geliştiriyordu ve bu oyunun büyük bir çizgi roman lisansına sahip olduğu belirtiliyordu.

Yeni bir Star Wars Jedi oyununun geliştirildiği onaylandı

Star Wars Jedi serisinin kahramanını canlandıran Cameron Monaghan, şu anda aktif olarak üçüncü oyun üzerinde çalıştıklarını doğruladı. Kendisi tam olarak, “Üçüncüsü üzerinde çalışıyoruz ve şu anda onu yapma sürecindeyiz.” dedi. Bu serinin ilk oyunu ile ikinci oyunu arasında 4 sene gibi bir fark var ve bu da demek oluyor ki Star Wars Jedi üçlemesini bitirecek olan oyunu en erken 2027 senesinde görebiliriz. En erken diyoruz; stüdyo belki bu oyun için daha fazla zaman harcayabilir.

Haftanın en önemli görüntüleri

Dredge

Dredge oyununa yeni özellikler ekleyen 1.3 sürümlü güncelleme indirmeye açıldı.

EA Sports UFC 5

EA Sports UFC 5 oyununun temel oynanış elementleri ve özellikleri tanıtıldı.
EA Sports UFC 5 oyununun temel oynanışına daha derin bir bakış atıldı.

Resident Evil 4

Resident Evil 4 için Separate Ways piyasaya sürüldü ve alakalı bir çıkış videosu da yayımlandı.
Resident Evil 4 oyununun yeni ek paketinin temel özellikleri detaylandırıldı.
Resident Evil 4 oyununun yeni sanal gerçeklik modunun temel özellikleri detaylandırıldı.

Hot Wheels Unleashed 2: Turbocharged

Hot Wheels Unleashed 2: Turbocharged oyunundaki yenilikler gösterildi.

Nickelodeon All-Star Brawl 2

Nickelodeon All-Star Brawl 2 oyununda yer alacak olan Grandma Gertie karakteri tanıtıldı.

Dying Light 2: Stay Human

Dying Light 2: Stay Human oyununun topluluk haritaları artık konsollardan da erişilebilir halde.

Street Fighter 6

Street Fighter 6 oyununun yeni karakteri için bir rehber yayımlandı.
Street Fighter 6 oyununun yeni karakteri için bir genel bakış videosu sunuldu.

Lies of P

Lies of P oyunu çıktı ve alakalı bir çıkış videosu da oyunculara sunuldu.

Banishers: Ghosts of New Eden

Banishers: Ghosts of New Eden, yepyeni bir oynanış videosu ile gösterildi.

Tekken 8

Tekken 8 oyununun kapalı beta süreci duyuruldu ve Feng de yeni bir karakter olarak tanıtıldı.
Tokyo Game Show 2023 sırasında Tekken 8 için yeni oyun modları ve daha fazlası gösterildi.

Assassin’s Creed Mirage

Assassin’s Creed Mirage oyununun PC sürümü özel olarak gösterildi.

Age of Empires IV

Age of Empires IV oyununun genişleme paketi olan The Sultans Ascend, ön siparişe açıldı.

Riders Republic

Riders Republic oyununda kaykay temalı olan sekizinci sezon başladı.

Call of Duty: Modern Warfare III

Call of Duty: Modern Warfare III oyununun zombi modu sinematik bir video ile tanıtıldı.

Alan Wake 2

Alan Wake 2 oyununa ait, Alex Casey ile tanıştığımız özel bir oynanış klipi yayımlandı.
Alan Wake 2 oyununun ses tasarımına odaklanan bir kamera arkası görüntüsü paylaşıldı.

The Sims 4

The Sims 4 oyununa uzun bir aradan sonra yeni bir Stuff Pack geliyor.

Hellboy: Web of Wyrd

Hellboy: Web of Wyrd oyununun ilk 16 dakikası gösterildi.

Persona 3 Reload

Persona 3 Reload oyununun üçüncü tanıtım videosu yayımlandı.

Witchfire

Witchfire, piyasaya sürülürken, oynanış anlarını detaylandıran görüntüler paylaşıldı.

Star Citizen

Star Citizen oyununun Alpha 3.20 sürümlü güncellemesi, Fully Loaded adı altında çıktı.

EA Sports WRC

EA Sports WRC oyununun temel oynanış özellikleri detaylandırıldı.

Warhaven

Warhaven, konsollar için duyuruldu.

The First Descendant

The First Descendant oyununun NVIDIA DLSS 3.5 desteği tanıtıldı.

Forza Motorsport

Forza Motorsport oyununda yer alacak olan Lime Rock Park pisti tanıtıldı.
Forza Motorsport oyununda yer alacak olan Hakone Circuit tanıtıldı.
Forza Motorsport oyununun çevrim içi servis özellikleri detaylandırıldı.

Where Winds Meet

Where Winds Meet için 18 dakikalık özel bir oynanış videosu yayımlandı.

Project Mugen

Project Mugen, geliştiricileri tarafından detaylandırıldı.

Like a Dragon: Infinite Wealth

Like a Dragon: Infinite Wealth, 20 dakikalık bir oynanış videosu ile kendisini gösterdi.

Enotria: The Last Song

Enotria: The Last Song, teknik özellikleri ile tanıtıldı.

Exoprimal

Exoprimal oyununun ikinci sezonu 18 Ekim 2023 tarihi için duyuruldu.
Exoprimal oyununa gelecek olan oynanış temelli güncellemelerin bazıları detaylandırıldı.

Wo Long: Fallen Dynasty

Wo Long: Fallen Dynasty oyununun ikinci ek paketi yeni bir video ile tanıtıldı.

Party Animals

Party Animals oyununa Ori ve Naru karakterleri katılıyor.

Nivalis

Nivalis için yepyeni bir oynanış videosu yayımlandı.

Persona 5 Tactica

Persona 5 Tactica oyununun temel oynanış elementleri gösterildi.

RoboCop: Rogue City

RoboCop: Rogue City için ufak bir reklam yayımlandı.

Conan Exiles

Conan Exiles oyununda Age f War: Chapter 2 başladı.

Everywhere

Everywhere oyununun kapalı beta süreci duyuruldu.

Dragon’s Dogma 2

Dragon’s Dogma 2 oyununa ait 9 dakikalık bir oynanış videosu yayımlandı.

Sea of Thieves

Sea of Thieves oyununun 10. sezonu, uzun zamandır beklenen bir özellik ile tanıtıldı.

Bus Simulator 21

Bus Simulator 21 için Thomas Built Buses Bus Pack çıktı.

Millennia

Paradox Interactive, PC için yeni bir strateji yapıtı olan Millennia oyununu duyurdu.

Assassin’s Creed Nexus VR

Assassin’s Creed Nexus VR için yepyeni bir oynanış videosu yayımlandı.

Gangs of Sherwood

Gangs of Sherwood oyunundan Marian karakteri gösterildi.

Palworld

Palworld, çok oyunculu özelliklerinin tanıtılması ile tekrar karşımıza çıktı.

Final Fantasy VII Rebirth

Game Informer, Final Fantasy VII Rebirth için 19 dakikalık bir oynanış videosu yayımladı.
Final Fantasy VII Rebirth, Tokyo Game Show 2023 sırasında yepyeni bir oynanış görüntüsüne kavuştu.

Marvel’s Spider-Man 2

Game Informer, Marvel’s Spider-Man 2 için 19 dakikalık bir oynanış videosu yayımladı.

Tales of the Shire

Tales of the Shire isimli yeni bir The Lord of the Rings oyunu duyuruldu.

The Expanse: A Telltale Series

The Expanse: A Telltale Series oyununun beşinci bölümünün de çıkmasıyla sezon tamamlandı.

Helldivers 2

Helldivers 2 oyununun ön siparişleri başladı.

Honkai Impact 3rd

Honkai Impact 3rd oyununu yepyeni bir seviyeye taşıyacak olan Part 2 içerikleri ilk defa gösterildi.

Honkai: Star Rail

Honkai: Star Rail, Tokyo Game Show 2023 etkinliğine özel olarak yeni bir video sundu.
Honkai: Star Rail oyununun PlayStation 5 versiyonuna ait bir oynanış videosu yayımlandı.

Call of Duty: Modern Warfare II

Call of Duty: Modern Warfare II oyununa yeni sezonda gelecek olan haritalar gösterildi.

Life by You

Life by You oyununda nasıl ev kurulacağı ve içinin döşenebileceği gösterildi.

Atomic Heart

Atomic Heart oyununun ikinci ek paketi için ilk görüntü yayımlandı.

Escape from Tarkov: Arena

Escape from Tarkov: Arena oyununa ait bir oynanış videosu gösterildi.

Sand Land

Sand Land, Tokyo Game Show 2023 sırasında yeni oynanış görüntüleri ile karşımıza çıktı.
Sand Land oyununun hikayesine odaklanan bir video yayımlandı.

Sosyal medyada neler oldu?

İnternet sitemizde neler oldu?

Haberler

İncelemeler

Rehberler