Microsoft şirketinin yeni nesil Xbox konsollarının ve Xbox Series X/S nesli için yeni ve güçlendirilmiş konsollarının sızdırılmasından hemen sonra Bethesda Softworks şirketinin gelecek planı da ortaya çıktı. Federal Ticaret Komisyonu ile Activision Blizzard şirketini satın alma konusunda mahkemelik olan Microsoft şirketinden talep edilen dosyaların sızdırılması sonucuyla Fallout 3 Remaster, DOOM Year Zero, Dishonored 3, Ghostwire: Tokyo 2 ve daha fazlası ortaya çıktı.

Bethesda Softworks şirketinin önümüzdeki birkaç yıl için planladığı video oyunları sızdırıldı. Yalnız, bu yol haritası bir tık eski olabilir; Starfield için verilen çıkış tarihi, iki sene kadar geride. Yine de yol haritasına bakarak Bethesda Softworks cephesinin şu anda The Elder Scrolls IV: Oblivion oyununun iyileştirilmiş bir sürümü, DOOM Year Zero isimli bir oyun ve bu oyun için ek paketler, iki farklı adı bilinmeyen oyun ve bu oyunlardan biri için genişletme paketi, Fallout 3 oyununun iyileştirilmiş sürümü, Dishonored 3 ve Ghostwire: Tokyo için bir devam oyunu üzerinde çalıştığını görebiliyoruz.

Eğer bu yol haritasını basit bir şekilde düşünecek olursak, her oyunu en az 2 sene ertelenmiş olarak kabul edebiliriz Starfield oyununun burada görünen çıkış tarihini ve gerçek hayattaki çıkış tarihini karşılaştırarak. Yani, bu demek oluyor ki en geç 2026 senesine kadar DOOM Year Zero ve The Elder Scrolls IV: Oblivion oyununun iyileştirilmiş sürümlerini görebiliriz. En erken 2026 senesi için de The Elder Scrolls VI, Fallout 3 oyununun iyileştirilmiş sürümü ve listedeki diğer oyunlar planlanıyor olabilir. Stüdyo bu arada toplamda 4 adet oynaması ücretsiz ve mobil oyun planlıyor fakat bunların ne olduğunu göremiyoruz tabii ki. Durumu özetlemek gerekirse, Bethesda Softworks tarafından henüz duyurulmamış olan ama bugün ortaya çıkan oyunlar şunlar:

  • The Elder Scrolls IV: Oblivion (Remaster)
  • Fallout 3 (Remaster)
  • Ghostwire: Tokyo için devam oyunu
  • DOOM Zero Year
  • Lisanslı yeni bir oyun
  • Project Platnium
  • Project Kestrel
Fallout 3 Remaster, DOOM Year Zero, Dishonored 3, Ghostwire: Tokyo 2 ve dahası sızdırıldı

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster