Forspoken, Sea of Thieves, Overwatch 2, WWE 2K23 ve Cyberpunk 2077 gibi oyunlardan yeni haberlerimiz ile “haftanın en önemli gelişmeleri” isimli yazı serimiz devam ediyor. Eğer dilerseniz, hemen aşağıdan, internet sitemizde bağımsız olarak yer veremediğimiz haberlerin kısa ve öz hallerini görebilirsiniz. Ondan sonra da yayımlanan en önemli oyun görüntüleri sizleri bekliyor olacak. En sonda da internet sitemizde yayımlanan içerikler yer alacak.

Haftanın en önemli gelişmeleri: Battlefield 2042
Haftanın en önemli gelişmeleri: Battlefield 2042

Haftanın en önemli gelişmeleri

Atomic Heart, yeni nesil konsollarda 4K/60 FPS şeklinde çalışabilecek

Atomic Heart oyununun geliştirici ekibinden gelen yeni bir açıklamaya göre bu yapıt, yeni nesil konsollarda 60 FPS değerini hedefleyecek. Oyun, açık dünyada dinamik çözünürlük sunacak iken zindanlar direkt olarak 4K olacak. Her iki kısımda da oyun 60 FPS olarak çalışacak. Bu video oyunu eski nesil konsollar için de çıkacak ama onlar hakkında herhangi bir performans açıklaması yapılmadı. Bizim tahminlerimize göre o konsollarda da 1080p/30 FPS olacak oyun.

Battlefield 2042 için 3.1.2 sürümlü yeni bir güncelleme indirmeye açıldı

Battlefield 2042 için 2023 senesinin ilk güncellemesi yayımlandı. 3.1.2 sürümlü bu güncelleme, genellikle hata düzeltmelerine ve dengelemelere odaklandı ama en önemli nokta olarak Battlefield Portal içerisindeki Battlefield 1942 deneyimi de yeni silahlarla güncellendi. Bahsi geçen bu oyundan; Mk VI Revolver, Gewehr 43, Gewehr 43 ZF4, M1 Garand Sniper, No 4 ve Sten artık Battlefield Portal içerisinde özgürce kullanılabilir.

Yeni bir Tom Clancy’s Ghost Recon oyunu 2025 senesini hedefliyor olabilir

Tom Clancy’s Ghost Recon serisinin en son oyunu olan Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint, 2019 senesinde piyasaya sürülmüştü ve Ubisoft, kısmen başarısız olan bu oyun ardından seriyi devam ettirmek istediklerini söylemişti. Henüz yeni bir oyun resmi olarak duyurulmadı ama Tom Henderson tarafından verilen yeni bir bilgiye göre Tom Clancy’s Ghost Recon serisinin sıradaki oyunu şu anda 2025 senesini hedefliyor. Oyun hakkında daha fazla şey bilinmiyor.

Suicide Squad: Kill the Justice League oyununun üzücü bir görseli sızdırıldı

Suicide Squad: Kill the Justice League oyununun ana menüsünden bir görsel sızdırıldı. Bu görsele bakacak olursak, oyunun içerisinde bir mikro ödeme mağazası, 7 adet para/materyal birimi ve bir savaş bileti olacak. Oyun, sızdırılan bu görseli ile adeta bir modern Call of Duty oyunu gibi dururken, tahmin edebileceğiniz üzere savaş bileti gibi sistemlerin böyle bir oyunda yer alacak olması biz de dahil olmak üzere birçok oyuncuyu hayal kırıklığına uğrattı.

Görselin sızdırılmasından kısa bir süre sonra oyunun geliştirici ekibi, görselin gerçek olduğunu doğruladı ve bazı noktaları açığa kavuşturdu. Her şeyden önce, savaş biletinde sadece kozmetik ögelerin olacağı açıklandı. Arayüzde görünen 7 adet birimin birçoğunun de her karaktere özel tecrübe puanlarından oluşacağı belirtildi. Yani, her karakteri seviye atlatmak için yetenek puanları aslında o birimler. Geriye kalan diğer iki birimden bir tanesi para birimi, diğeri ise bilinmiyor.

Forspoken oyununun PlayStation 5 üzerindeki demo versiyonu güncellendi

Piyasaya sürülmesine sadece birkaç hafta kala Forspoken oyununun PlayStation 5 konsolundaki demo versiyonu ufak bir güncelleme aldı. Bu güncelleme ile demo üzerindeki bazı teknik hatalar düzeltildi, düşmanlara kilitle kalma özelliğinin süresi arttırıldı, bazı yazıların boyutu yükseltildi ve en önemlisi de oyundaki buton şemasını özelleştirme özelliği eklendi. Güncelleme ile düzeltilen teknik sorunların ne olduğu hakkında ise detaylı bir açıklama yapılmadı.

Sea of Thieves
Haftanın en önemli gelişmeleri: Sea of Thieves

Metal Gear serisi için önemli duyurular önümüzdeki haftalarda gelecek gibi duruyor

Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty, Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots ve Metal Gear Rising: Revengeance oyunlarında Raiden karakterini seslendirmiş olan Quinton Flynn, Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımda açık ve net bir şekilde, Metal Gear serisi için yeni duyuruların önümüzdeki haftalar içerisinde geleceğini belirtti. Daha önce bu serideki bir veya birkaç oyunun Konami tarafından yeniden yapıldığı sızdırılmıştı. İşin içinde Sony Interactive Entertainment da olabilir.

Ultimate Sackboy, Android ve iOS için 21 Şubat 2023 tarihinde çıkıyor

LittleBigPlanet serisinden tanınan Sackboy, yepyeni bir mobil oyun olan Ultimate Sackboy ile geri dönüyor. 21 Şubat 2023 tarihinde Android ve iOS için piyasaya sürülecek olan bu koşu oyununun ön kayıt dönemi bugün, tüm platformlarda başladı. UExient tarafından geliştirilen ve piyasaya sürülecek olan bu oyun, oynaması ücretsiz olacak ama tahmin edebileceğiniz üzere içerisinde mikro ödemeler bulunduracak. Ultimate Sackboy, PlayStation tarafının sıradaki mobil oyunu olacak.

Tom Clancy’s Rainbow Six filmi, John Wick serisinin yönetmeni ile çekilecek

Paramount cephesinin 2018 senesinde iki farklı Tom Clancy filmi üzerinde çalıştığı açıklanmıştı. Bunlardan bir tanesi de Tom Clancy’s Rainbow Six markasına ait olacaktı. Şimdi ise öğrenmiş olduk ki bu filmi, John Wick serisinden tanınan Chad Stahelski yönetecek. Bu film, Without Remorse için bir nevi devam filmi olacak ve Michael B Jordan, John Clark isimli başrol karakterini bu yeni filmde tekrar canlandıracak. Şimdilik bu film hakkında başka hiçbir şey bilinmiyor.

Sea of Thieves, yeni bir destek stüdyosu kazandı ve yeni yılın ilk güncellemesini duyurdu

2023 yılında beşinci yaşını kutlayacak olan Sea of Thieves, yeni güncellemesini duyurdu. Bu güncelleme ile oyuna evcil hayvan olarak taşlar eklenecek, yeni bir sınırlı süreli macera sunulacak, yeni kozmetik ögeler satışa sunulacak ve oyuncu eşleştirme sistemi iyileştirilecek. Ayrıca, daha önce PlayStation 5 için Destruction AllStars oyununu geliştirmiş olan Lucid Games, artık Sea of Thieves için Rare stüdyosu ile birlikte çalışacağını açıkladı.

Tchia, 2023 senesinin ilkbahar aylarını hedeflediğini resmi olarak açıkladı

Oyuncular tarafından merakla beklenen video oyunlarından biri olan Tchia, 2023 senesinin ilkbahar aylarında piyasaya sürülecek. Geliştirici ekip, tam çıkış tarihini daha sonra açıklayacak. Tchia içerisinde oyuncular; geniş bir açık dünyayı keşfedebilecek, yeni karakterlerle tanışabilecek, ukulele çalabilecek, dans edebilecek, diğer hayvanların ruhuna geçebilecek, yeni yetenekler öğrenebilecek, fotoğraflar çekebilecek ve daha fazlasını yapabileceksiniz. Oyun için yeni bir video da yayımlandı.

Haftanın en önemli gelişmeleri: Call of Duty: Modern Warfare II
Haftanın en önemli gelişmeleri: Call of Duty: Modern Warfare II

Ubisoft, 2022 senesinde sızdırılmış olan Project Q isimli Battle Royale oyununu iptal etti

2022 senesinde sızdırılmış ve daha sonra Ubisoft tarafından resmi olarak duyurulmuş olan Project Q isimli Battle Royale oyunu, yeni bir söylentiye ve daha sonra bu söylentinin Ubisoft tarafından onaylanmasına göre iptal edildi. Bu oyunun önümüzdeki aylarda test sürecine geçmesi bekleniyordu ama stüdyo artık oyunu geliştirmiyor. Project Q duyurulmuş bir oyun olduğu için geçtiğimiz haftalarda iptal edilen üç oyun arasına girmiyor; onlar henüz duyurulmamış oyunlar idi.

Call of Duty: Modern Warfare II ve Call of Duty: Warzone 2.0 için ikinci sezon ertelendi

Infinity Ward tarafından yapılan yeni bir açıklama ile öğrenmiş olduk ki Call of Duty: Modern Warfare II ve Call of Duty: Warzone 2.0 oyunlarının 1 Şubat 2023 tarihini hedefleyen ikinci sezonu, şimdi 15 Şubat 2023 tarihine ertelendi. Bu sezon ile Battle Royale oyununa Resurgence ve küçük bir harita eklenecek. Call of Duty: Modern Warfare II için ise rekabetçi içerikler eklenecek. Bunun haricinde, tabii ki yeni silahlar, operatörler ve savaş bileti de göreceğiz.

Overwatch 2 oyununun sıradaki iki kahramanı ve PvE içeriği için planlar açıklandı

Yapılan yeni bir açıklamaya göre 2023 senesi içerisinde Overwatch 2 oyununa arka arkaya iki adet destek kahramanı gelecek. Ayrıca, bu oyunun çok uzun zamandır beklene PvE temelli hikaye modu da 2023 senesi içerisinde adım adım piyasaya sürülecek. Yeni kahramanlar, Overwatch 2 oyununa büyük yenilikler getirecek ve daha önce oyuncuların hiç görmediği şeyler sunulacak. Tahminlerimize göre PvE modu da bölüm bölüm yayımlanacak.

The Sims 4 için iki yeni Kit seviyesinde ek paket ve genişletme paketi duyurusu geliyor

The Sims 4 için iki yeni Kit içeriğinin 19 Ocak 2023 tarihinde piyasaya sürüleceği açıklandı. Bathroom Clutter Kit isimli ilk ek paket, tuvaletlerinizi daha yaşanmış bir hale sokabilmeniz için yeni ögeler içeriyor. Simtimates Collection Kit ise MeUndies ile yapılan bir iş birliği ile oyuna yeni iç çamaşırları ekliyor. Bir sonraki genişletme paketinin ise 31 Ocak 2023 tarihinde gerçekleştirilecek olan topluluk temelli canlı yayın sırasında gösterileceği belirtildi.

Epic Games Store ile ücretsiz olarak verilecek sıradaki video oyunları resmi olarak açıklandı

Adios isimli video oyununun 26 Ocak 2023 ile 2 Şubat 2023 tarihleri arasında Epic Games Store üzerinden ücretsiz olarak kütüphanelere eklenebileceği resmi olarak duyuruldu. Bu oyun, Epistory – Typing Chronicles yapıtının yerini alacak; kendisi de 26 Ocak 2023 tarihine kadar ücretsiz bir şekilde sunulmaya devam edecek. PC üzerinden oyun oynamayı seviyorsanız, Epistory – Typing Chronicles ve Adios yapıtlarını kütüphanelerinize eklemenizi öneriyoruz.

The Callisto Protocol
Haftanın en önemli gelişmeleri: The Callisto Protocol

The Callisto Protocol için New Game Plus modu çıkışını gerçekleştirdi

The Callisto Protocol için indirmeye açılmış olan yeni bir güncelleme, oyuna New Game Plus modunu resmi olarak ekledi. Aynı güncelleme ayrıca bolca hatayı düzeltti, dengelemeler gerçekleştirdi ve oyuncuların beklediği ufak özellikleri sundu. New Game Plus modu, oyunu ilk defa bitirdiğiniz zaman açılacak ve bu modda hikayeye tekrardan başlayabileceksiniz. Tabii bunu yaptığınız zaman tüm silahlarınız ve para birimleriniz, bitirdiğiniz oyundan, yeni oyuna aktarılacak.

Persona için yeni bir ana oyun ve Persona 3 için bir yeniden yapım yakında duyurulabilir

Daha önce Persona serisi hakkında doğru bilgiler sızdırmış olan bir kişinin söylediğine göre Persona 3 oyununun yeniden yapımı ve serinin yeni ana oyunu olacak olan Persona 6, geliştirilme süreçlerinde oldukça ilerledi ve en azından yeni ana oyunun önümüzdeki yaz aylarında duyurulması bekleniyor. Persona 3 için hazırlanan yeniden yapımın çoktan duyurulmuş olması gerekiyordu ama Atlus, söylentilere göre son anda duyuruyu ertelemeye karar verdi.

WWE 2K23 oyununun kapak tasarımı ve çıkış tarihi, resmi duyurudan hemen önce sızdırıldı

WWE Royal Rumble 2023 sırasında ilk defa resmi olarak gösterileceği söylenen WWE 2K23 oyununun çıkış tarihi, 17 Mart 2023 olarak sızdırıldı. Oyunun kapak tasarımında ise John Cena yer alıyordu. Bu tasarımı sizlere ne yazık ki gösteremiyoruz; Twitter üzerindeki paylaşım gerçek olduğu için telif hakkı nedeniyle kaldırıldı. Bahsi geçen oyunun muhtemelen birden fazla sürümü olacak ve her sürümde farklı bir yıldız yer alacak. John Cena, Cross-Gen Edition ile göründü.

Respawn Entertainment ekibinin yeni Star Wars oyunu, çevrim içi içerikler bulundurabilir

Respawn Entertainment sadece Star Wars Jedi üzerinde çalışmıyor; kendileri FPS türünde de bir Star Wars oyunu yapıyor ve şimdi bu stüdyo tarafından yayımlanan yeni bir iş ilanına göre bahsi geçen yapıtta bir şekilde çevrim içi içerik desteği yer alabilir. Stüdyo, bahsi geçen oyunda çalışmak üzere bir çalışan arıyor ve bu çalışanın çok oyunculu oyunlar üzerinde deneyimli olması bekleniyor. Bu da oyunda bir şekilde çevrim içi içeriklerin yer alacağını gösteriyor olabilir.

Ruby Knowby, Evil Dead: The Game oyununa yeni bir karakter olarak çok yakında ekleniyor

Eski bir Dark One olan Ruby Knowby, 2 Şubat 2023 tarihinde Evil Dead: The Game oyununa yeni bir Survivor olarak ekleniyor. Evil Dead markasının evrenindeki en popüler karakterlerden biri olan Ruby Knowby, Dark One aracılığı ile öğrendiği şeyleri kullanarak düşmanları öldürüyor ve bunu, oyunun içerisinde de yapmaya devam edecek gibi görünüyor. Eğer dilerseniz, Twitter üzerinden yapılan bir paylaşımda bu karakteri daha yakından görebilirsiniz.

Cyberpunk 2077
Haftanın en önemli gelişmeleri: Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 için Phantom Liberty, şirketin en büyük ek paketi olacak

CD Projekt RED tarafından yapılan yeni bir açıklama sayesinde öğrenmiş olduk ki Cyberpunk 2077 için geliştirilmekte olan Phantom Liberty isimli genişletme paketi, şirketin bugüne kadar üzerinde çalıştığı en büyük ek içerik olacak. Şirket bu noktada büyüklüğün içerikten ziyade bütçe olduğunu da belirtti. Aslında bu noktada da projede hem Keanu Reeves, hem de Idris Elba olduğu için bütçenin şişmesi oldukça doğal görünüyor. Şirket biraz abartılı reklam yapıyor olabilir.

Haftanın en önemli görüntüleri

Bright Memory: Infinite

Bright Memory: Infinite için yeni ve ücretsiz bir içerik güncellemesi yayımlandı.

Wo Long: Fallen Dynasty

Wo Long: Fallen Dynasty oyununun hikayesine odaklanan bir tanıtım videosu yayımlandı.
Wo Long: Fallen Dynasty için yepyeni bir oynanış videosu Game Informer tarafından yayımlandı.
Wo Long: Fallen Dynasty için yüksek seviyeli karakterden gelen bir oynanış videosu yayımlandı.

Destiny 2

Destiny 2: Lightfall için Neomuna bölümünü tanıtan yeni bir oynanış videosu yayımlandı.

The Crew 2

The Crew 2 oyununun yedinci sezonunun ikinci bölümü olan Blizzard Rush tanıtıldı.

Anno 1800

Anno 1800, yeni nesil konsollar için resmi olarak duyuruldu.
Anno 1800 oyununun konsol sürümü için bir oynanış sunumu gerçekleştirildi.

Tom Clancy’s Rainbow Six Siege

Tom Clancy’s Rainbow Six Siege oyununa Zero için Sam Fisher temalı yeni bir Elite görünüm eklendi.

Park Beyond

Park Beyond için yeni bir hem sinematik, hem de oynanış anlarından oluşan bir tanıtım videosu yayımlandı.

Hogwarts Legacy

Hogwarts Legacy için sinematik seviyede yeni bir tanıtım videosu yayımlandı.

Jett: The Far Shore

Jett: The Far Shore için Given Time isimli yeni bir ek içeriğin ücretsiz olarak piyasaya sürüleceği açıklandı.

PowerWash Simulator

PowerWash Simulator için yeni bir paket ve oyunun Nintendo Switch ile PlayStation 4/5 için çıkış tarihi duyuruldu.

Like a Dragon: Ishin!

Like a Dragon: Ishin! için yayımlanan yeni bir tanıtım videosunda, oyunda yapabileceğimiz alternatif şeyler gösterildi.
Yeni bir oynanış videosu ile Like a Dragon: Ishin! içerisindeki mini oyunlar gösterildi.

Transport Fever 2: Console Edition

Transport Fever 2: Console Edition için ilk oynanış videosu yayımlandı ve çıkış tarihi, görüntülerin sonunda açıklandı.

EA SPORTS PGA TOUR

EA SPORTS PGA TOUR için ilk oynanış videosu yayımlandı ve çıkış tarihi, 24 Mart 2023 olarak açıklandı.

Marvel’s Midnight Suns

Marvel’s Midnight Suns oyununa Deadpool, yepyeni içeriklerle 26 Ocak 2023 tarihinde geliyor.

Tchia

Game Informer, Tchia için yepyeni bir oynanış videosu yayımladı.

Forspoken

Forspoken için çıkış videosu yayımlandı.

Age of Wonders 4

Age of Wonders 4, 2 Mayıs 2023 tarihi için resmi olarak duyuruldu.

Granblue Fantasy: Relink

Granblue Fantasy: Relink için ikinci tanıtım videosu yayımlandı ama net bir çıkış tarihi hala verilmedi.

Granblue Fantasy Versus: Rising

Granblue Fantasy Versus serisi için yeni bir oyun, PC ve PlayStation 4/5 için 2023 senesinde çıkacak şekilde duyuruldu.

İnternet sitemizde neler oldu?

Haberler

İncelemeler

Rehberler

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster