Call of Duty: Modern Warfare II oyununda onlarca farklı silah var ve bu tip oyunlara yeni olan oyuncular, bu kadar fazla silahın arasından seçim yapmakta zorlanabilir. Meta olan silahın ne olduğunu bilemeyebilirsiniz. İşte bu yüzden karşınıza yepyeni bir rehber yazısı ile çıkıyoruz. Bu yazımızda, bahsi geçen video oyunundaki en iyi silahlardan bahsedeceğiz, silahların tamamını sıralayacağız ve 10 farklı silahtan da ayrıca bahsedeceğiz.


Call of Duty: Modern Warfare II ve Call of Duty: Warzone 2.0 için internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.


Call of Duty: Modern Warfare II

Oyundaki en iyi silahların tam listesi

 1. Kastov-74u
 2. Lachmann Sub
 3. Chimera
 4. Kastov 762 
 5. Vaznev-9k 
 6. TAQ-56
 7. M4
 8. SPR-208
 9. Fennec 45
 10. RPK
 11. TAQ-V
 12. SP-X 80
 13. FSS Hurricane
 14. Minibak
 15. LA-B 330
 16. PDSW 528
 17. STB 556
 18. RAAL MG
 19. MCPR-300
 20. Sakin MG38
 21. Kastov 545
 22. Signal 50
 23. Rapp H
 24. Lockwood Mk2
 25. P890
 26. X12
 27. SA-B 50
 28. EBR-14
 29. 556 Icarus
 30. .50 GS 
 31. Basilisk
 32. TAQ-M
 33. HCR 56
 34. Lachmann-556
 35. VEL 46
 36. M13B
 37. BAS-P
 38. Expedite 12
 39. Victus XMR
 40. SO-14
 41. LM-S
 42. Bryson 800
 43. Bryson 890
 44. Lockwood 300
 45. FTAC Recon
 46. M16
 47. MX9
 48. Lachmann-762
 49. X13 Auto
 50. Combat Knife
 51. RPG-7
 52. Strela-P
 53. Riot Shield
 54. Pila
 55. JOKR

Kullanabileceğiniz en iyi 10 farklı silah

En iyi LMG: RPK

Call of Duty: Modern Warfare II içerisindeki RPK, LMG tipi bir silahın yapması gereken her şeyi yapar; menzil üzerinde olağanüstü hasar ve düşük geri tepme sunar. Daha küçük şarjör boyutları sayesinde diğer benzer silahlardan bile daha hızlı yapılabilir bahsi geçen bu şeyleri. Bu nedenle yavaş hareket hızının size yük olduğunu hissetmezsiniz. RPK, Kastov 762 kadar hızlı değil, ancak daha çok şerit tutmayı seven pasif bir oyuncuysanız, RPK bu oyunda en sevdiğiniz silah olabilir.

Fennec 45

Call of Duty: Modern Warfare II oyununda hızlı ateş eden SMG tipi silahları savaş alanına getirmek her zaman kullanışlıdır ve Fennec 45, Season 01 Reloaded içerisinde en iyi seçim olmaya devam ediyor. Bu hafif makineli tüfek, yüksek hasarı ve çılgın atış hızı ile yakın mesafeli bir silahtan beklediğiniz hemen hemen her şeye sahiptir ve oyuncuları kolaylıkla parçalayabilir. En iyi menzile veya doğruluğa sahip olmayabilir, ancak yakındaysanız, en iyi bahislerinizden biridir.

M4

M4, her Call of Duty oyununda tutarlı bir şekilde güçlü bir silah olmuştur ve elbette Call of Duty: Modern Warfare II içerisinde de mükemmel bir seçimdir. Kilidini açacağınız ilk taarruz tüfeği ve diğer harika seçimlere yol açan platformu olduğundan, yeni başlayıp ilk teçhizatınızı oluştururken M4 silahını denememeniz için hiçbir neden yok. Ancak bir süredir oynuyor olsanız bile, o kadar tutarlı bir şekilde güvenilirdir ki neredeyse hiçbir zaman dezavantajlı hissetmezsiniz. Herhangi bir kategoride mükemmel olmadığı için onu daha yüksek sıralamadık.

En iyi Marksman Rifle: SP-R 208

Hızlı nişan alma, bu video oyununda her zamanki gibi baskın ve keskin nişancı tüfekleri güçlü seçimler olsa da, çoğu oyuncunun dikkatini çeken silah SP-R 208. Bu silah, inanılmaz derecede yüksek bir ADS hızına sahiptir ve gövdenin hemen hemen her yerine tek atış yapabilir, bu da oyuncuların kolaylıkla tek atışta öldürmelerini sağlar. SP-R 208 çok uzun süre bu kadar güçlü kalırsa şaşıracağız, bu nedenle Season 02 güncellemesinden önce kullanmaya değer.

TAQ-56

Mutlak bir klasik olan SCAR, Call of Duty: Modern Warfare II oyununa TAQ-56 olarak geldi ve oyuncular onun nihayet metada olduğunu görmekten çok memnun. Bu sefer TAQ-56 olarak adlandırılan AR, mükemmel hasar aralığı, inanılmaz derecede düşük geri tepmesi ve benzersiz nişan alması sayesinde hızla ilgi odağı oldu. Saldırı tüfekleri, bu video oyununda inanılmaz derecede güçlüdür ve TAQ-56 hem yakından, hem de uzaktan savaş alanına hakim olabilir.

Vaznev-9k

Vaznev-9k, her haritada ve her durumda size iyi hizmet edecek güçlü ama kullanımı kolay bir SMG olarak geçer. M4 gibi, Vaznev-9k da neredeyse her şeye sahip: sağlam hasar, yüksek hareket kabiliyeti ve düşük geri tepme. Herhangi bir kategoride mükemmel değildir, bu nedenle son derece yakın veya uzun menzilli savaşları kaybedebilir, ancak silahlı çatışmalarınızın çoğunu kolaylıkla kazanabileceksiniz. Bu yüzden kendisine bir şans verebilirsiniz.

Kastov 762

Bu video oyunundaki Kastov 762 isimli saldırı tüfeği, kullanımı biraz daha zor olsa da Kastov 545 silahının daha iyi bir versiyonudur. Kastov 762 silahını bu kadar etkili kılan, yaklaşık 38 metre mesafeye kadar neredeyse tüm yüz yüze silahlı çatışmaları kazanacağınız hasarıdır. 6’ya 6 çok oyunculu oyunun sınırları onu neredeyse mükemmel bir seçim yapıyor, kullanımı bu listedeki diğer bazı seçeneklerden biraz daha zor.

Chimera

Chimera, M4 silahına çok benziyor ancak harika hareket kabiliyeti ve inanılmaz kafadan vuruş çarpanı sayesinde avantajı ele alıyor. Geleneksel taarruz tüfeği ve SMG arasındaki mükemmel dengeyi kuran Chimera, yüksek atış hızı ve düşük geri tepmesi sayesinde haritada fırlamanıza ve ardından oyuncuları hızla alt etmenize olanak tanır. Düşmanları kafadan vurmayı başarırsan, en hızlı öldüren silahlardan biri senin elinde olacak.

En iyi SMG: Lachmann Sub

MP5, herhangi bir Call of Duty oyununda geleneksel olarak harika seçimlerdir ve bu, Call of Duty: Modern Warfare II oyunundaki Lachmann Sub için geçerli olmaya devam ediyor. SMG tipi bir silahtan isteyebileceğiniz hemen hemen her şeye sahip, yakından bakıldığında hızlı öldürme hızına sahip. Aynı zamanda bağışlayıcıdır, bu yüzden ondan en iyi şekilde yararlanmak için süper isabetli bir oyuncu olmanıza bile gerek yok. Tabii ki, bu uzun menzilli silahlı çatışmaları kazanamayacaksınız, bu yüzden onu geleneksel bir SMG gibi kullanın ve oyunun çok oyunculu moduna hükmetmek konusunda hiçbir sorun yaşamayacaksınız.

En iyi silah: Kastov-74u

Kastov-74u isimli saldırı tüfeğinin bu oyundaki en iyi silah olduğu konusunda neredeyse hiç tartışma yok. Düşük geri tepme, yüksek hareket kabiliyeti ve son derece hızlı öldürme süresi ile Kastov-74u ile yanlış gidemezsiniz. Bu saldırı tüfeği, her iki silah sınıfını da en iyi menzillerinde yenmek için durdurma gücünü bir araya getiren bir SMG hissi veriyor. Season 01 Reloaded içeriisnde küçük bir “nerf” almış olsa da daha fazlasının daha sonra gelmesini bekliyoruz.

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster