Call of Duty: Modern Warfare II oyununda kullanabileceğiniz bolca SMG bulunuyor. Peki, bunların arasından en iyi SMG tipi silah hangisi? Sizler için hazırlamış olduğumuz bu rehber yazısında tam olarak bu kategoriye değineceğiz ve en iyi silahın hangisi olduğunu kararlaştıracağız. Eğer dilerseniz, giriş kısmını artık daha da fazla uzatmayalım ve bu video oyunundaki tüm SMG tipi silahları daha yakından inceleyip, hangisinin en iyisi olduğuna karar verelim.


Call of Duty: Modern Warfare II ve Call of Duty: Warzone 2.0 için internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.


Call of Duty: Modern Warfare II

MX9

SMG kategorisindeki en kötü silah, bizce kesinlikle MX9. Konu yakın menzilli savaşlar olduğunda MX9 gibi her SMG gayet güzel bir şekilde iş görecektir ama mesafe yükseldikçe bu silahın mermi başına verdiği hasar, diğer benzer silahlara göre çok fazla düştüğü için kendisini sıralamanın en sonuna eklemek istedik. Yani, MX9 tek başına güzel ama SMG kategorisindeki diğer silahlarla karşılaştırdığınız zaman ne yazık ki biraz zayıf ve tek yönlü kalıyor.

Minibak

Minibak da MX9 ile aynı problemlere sahip. Hatta bu silah, mesafe uzadıkça daha da kötü bir hal alıyor ama kendisi hem MX9 ile karşılaştırıldığı zaman yakın mesafede hem biraz daha fazla hasar veriyor, hem de standart şarjörü daha fazla mermi bulunduruyor. Bu yüzden de Minibak, kendisini sondan ikinci sırada buluyor. Eğer küçük haritalarda zaman geçirmek isterseniz, MX9 yerine Minibak silahını tercih etmek isteyebilirsiniz efendim.

VEL 46

VEL 46, SMG kategorisinde biraz garip duran bir silah. Bunun sebebi ise kendisinin yakın mesafeden ziyade uzak mesafede daha başarılı olması. Bu da bir SMG için çok gerekli olmayan bir özellik gibi görünebilir. Sonuçta, orta ve uzun menzilli savaşlarda Assault Rifle filan tercih etmek daha mantıklı olabilir. Yine de VEL 46, diğer iki silahtan daha ileride duruyor. Bunun sebebi ise kendisini kullanmanın ciddi anlamda kolay olması ve son güncellemede biraz güçlendirilmesi.

FSS Hurricane

FSS Hurricane, yeni başlayan oyuncular için ideal bir SMG. Bu silah, sadece yakın mesafede değil, orta menzilli savaşlarda da kesinlikle idare eder bir performans gösteriyor ama listenin devamındaki diğer silahlara kıyasla hasarı biraz düşük kalabiliyor. FSS Hurricane ayrıca VEL 46 gibi kullanması oldukça kolay bir yapı sunuyor. Doğru parçaları kullanarak bu silahı her türlü oyun tarzına başarılı bir şekilde adapte edebiliyorsunuz ve kabul edilebilir bir performans elde edebiliyorsunuz.

BAS-P

Call of Duty: Modern Warfare II oyununun en yeni silahlarından bir tanesi olan BAS-P, oldukça hızlı ateş edebiliyor ve bu anlarda silahı kontrol altında tutmak da öyle çok zor değil. Silahı böyle tanıtınca kendisinin çok güçlü olduğunu düşünebilirsiniz ama BAS-P, düşük hasarı yüzünden daha orta halli bir silah gibi görünüyor. Bu silah kesinlikle berbat değil ama aynı zamanda öyle çok güçlü de sayılmaz. Sıralamanın da tam ortasında olduğu gibi ortalama bir silah.

PDSW 528

PDSW 528, bu video oyununda kullanabileceğiniz en iddialı SMG tipi silahlardan bir tanesi. Bu silahın hasarı kesinlikle yüksek, oldukça mobil ve aynı zamanda da hızlı bir şekilde nişan almanıza imkan sağlıyor. Bu silahı kullanarak haritada çok hızlı bir şekilde hareket edebilir ve düşmanları aynı hızda öldürebilirsiniz. Kendisinin listenin birinci sırasında olmamasının sebebi ise basit bir şekilde diğer silahların çok daha güçlü ve kullanışlı hissettirmesi.

Vaznev-9K

Vaznev-9K, PDSW 528 için alternatif olarak kullanılabilecek bir başka silah. SMG tipindeki bu silah da aynı güzel özelliklere sahip ve kendisi adeta hızlı bir Kastov-74u gibi hissettiriyor. Doğru parçaları kullanarak, her menzilde diğer tüm SMG tipi silahların önüne geçebilirsiniz bununla. Bu silahın en önemli özellikleri ise sekmesinin düşük olması, hızlı bir şekilde ateş etmesi ve oyuncuların çok hızlı bir şekilde hareket etmesini sağlaması.

Fennec 45

PDSW 528 ve Vaznev-9K silahları eğer hoşunuza gitmediyse, muhtemelen elinizde daha iyi hissettirecek bir diğer SMG ile tanışın: Fennec 45. Oldukça hızlı ateş edebilmesi ve sekmesini kolaylıkla kontrol altında tutabilecek olmanız, Fennec 45 silahını liderlik için güçlü bir opsiyon yapıyor ama yine de Call of Duty: Modern Warfare II içerisindeki en iyi SMG, Fennec 45 değil. Liderlikte oldukça klasik bir silah bulunuyor.

Lachmann Sub

Call of Duty serisinin geçmiş tüm oyunlarındaki en iyi SMG, genellikle MP5 idi ve bu durum, Call of Duty: Modern Warfare II oyununda da değişmiyor ve Lachmann Sub, diğer adı ile MP5, liderliğini koruyor. Eğer kısa ve orta menzilli bir alanda düşmanlarla karşılaşırsanız, bu silahın öldüremeyeceği kimse yok diyebiliriz. Ayrıca, doğru parçaları kullanarak bu silahı kısa, orta veya uzun menzilli çatışmalarda çok daha etkili bir hale de sokabilmeniz mümkün.

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster