Güzel bir 2018 için teşekkür ediyoruz

2018 bizler için gayet güzeldi. Umuyoruz ki sizlerin de senesi güzel geçmiştir.

Merhaba arkadaşlar, benim adım Kaan Gezer ve şu an içerisinde bulunduğunuz Mavi Kol isimli internet sitesinin iki kurucusundan bir tanesiyim. Mavi Kol adına yazdığım bu yazımda ise 2018 senesinden bahsetmek istiyorum; bu sene bizim için oldukça önemli bir sene oldu. Öncelikle, 2018 içerisinde sizlerle buluştuk. Evet, internet sitemiz 11 Nisan 2018 tarihinde açıldı. Yani, henüz daha birinci yaşımızı bile kutlamadık. Yine de bu içeriğimiz ile yaşadığımız kadarıyla 2018 senesine şöyle bir göz atacağız, sizlere bazı istatistikler sunacağız ve bir de memnuniyet anketimiz olacak.

Mavi Kol

Öncelikle memnuniyet anketimize katılmanızı rica ediyoruz

Sizlere sunmak istediğimiz bir anketimiz var. Tabii buna tam olarak bir anket diyebilir miyiz, bilmiyoruz ama amacımız sizlerden geri bildirim toplamak. Mesela, haberlerimizin kalitesini beğeniyor musunuz, incelemelerimizden veya rehberlerimizden memnun musunuz, amacımız bunları öğrenmek. Eğer internet sitemizi bir süredir takip ediyorsanız, bizlere geri bildirim göndermenizi rica ediyoruz. Eğer internet sitemizi daha yeni keşfettiyseniz de birkaç içeriğimize göz atıp, bizlere geri bildirim gönderebilirsiniz. Herkesin yorumuna kapımız açık.

Bu konu hakkında son olarak bir şey daha söylemek istiyorum, ardından sizi anketimiz ile baş başa bırakacağım. Anketimizi çok uzun tutmamak için her konuda geri bildirim almak istemedik sizden. Bu yüzden, eğer internet sitemiz hakkında daha fazla yorum yapmak istiyorsanız, bu yazımızın yorumlarını da kullanabilirsiniz. Yorumlarımızı da tek tek takip ediyoruz. Bu yüzden sizin yazdığınız yorum kesinlikle gözümüzden kaçmaz. Ayrıca, eğer hemen aşağıdaki geri bildirim sayfasını net bir şekilde göremiyorsanız, bu bağlantıdan daha net erişebilirsiniz sayfaya.

powered by Typeform

İstatistiklerden hoşlanır mısınız?

11 Nisan 2018 tarihinde açılan internet sitemiz ile kısa bir sürede, günlük olarak yüzlerce insana ulaşmayı başardık. Google Analytics gibi araçları kullandığımız zaman aslında internet sitemizi düzenli olarak takip eden çok az bir kitlenin olduğunu görüyoruz. Genellikle sürekli yeni insanlar ziyaret ediyor internet sitemizi ama eğer bu içeriği okuyorsanız, çoktan bir mavi kollu olmuşsunuz demektir bence. Google Analytics demişken de sizlere internet sitemiz ile alakalı bazı istatistikler sunmak istiyorum; ben istatistik seven bir insanım.

Mesela, 2018 boyunca en çok ziyaret edilen sayfalarımız hangileri oldu? Bu soruyu ben sürekli olarak kendime soruyorum ve en çok ziyaret edilen sayfaları takip etmeyi de çok seviyorum. Bu yüzden hemen aşağıda, sizlere en popüler olan 10 içeriğimizi göstereceğim ve ardından da o içerikleri yorumlayacağım. Bu sırada da sizlere, içeriklerimizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ediyorum. Eğer siz, bizim internet sitemizi ziyaret etmeseydiniz; haberlerimizi, incelemelerimizi veya rehberlerimizi okumasaydınız, Mavi Kol belki de şu an burada olmayacaktı.

2018 içerisinde en çok okunmuş olan içeriklerimiz

 1. Fortnite içerisindeki yeni iade sistemi nasıl kullanılır?
 2. Bizimle birlikte çalışacak gönüllü yazarlar arıyoruz
 3. PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununa gelecek rütbe sistemi detaylandırıldı
 4. 1 kişiye çekiliş ile Forza Horizon 4 veriyoruz
 5. FIFA 19 incelemesi
 6. Pro Evolution Soccer 2019 incelemesi
 7. 2018 senesinin en iyi yarış oyunları
 8. Battlefield V, ülkemizde satılmaya başladı
 9. PlayerUnknown’s Battlegrounds: Project Thai oyununun sistem gereksinimleri paylaşıldı
 10. Mortal Kombat XI için yakın zamanda gelecek duyuru ümitleri tükendi

Yukarıda görmüş olduğunuz içerikler, internet sitemizde 11 Nisan 2018 tarihinden beri en çok ziyaret edilmiş olan içeriklerdir. Aslında bu içerikler üzerinde konuşup, bazılarını yorumlamak niyetindeydim ama tüm bu içeriklerimiz, Google tarafından trafik aldığı için yorumlamak oldukça güç. Yine de bizimle birlikte çalışmak isteyen bu kadar çok insanın olduğunu bilmek gayet güzel. Ayrıca FIFA 19 ve Pro Evolution Soccer 2019 oyunlarına ait inceleme yazılarının sevilmiş olması da gayet olumlu. Yalnız, internet sitemizdeki diğer incelemelere de bir göz atmanızı öneriyoruz. Hepsinin ayrı bir güzelliği var.

2018 içerisinde en çok izlenmiş olan videolarımız

 1. Battlefield V (Alfa) – NVIDIA RTX konsept demosu – NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti
 2. PUBG – PS4 Tanıtım Videosu
 3. Ryze: Call of Power – League of Legends sinematik videosu
 4. PlayStation 4 Pro: 500 Million Limited Edition kutu açılımı videosu
 5. Marvel’s Spider Man: Limited Edition PS4 Pro kutu açılımı
 6. WWE 2K19 – Ronda Rousey vs. Alexa Bliss
 7. PUBG Mobile – Mission: Impossible – Fallout tanıtım videosu
 8. Red Dead Redemption 2 – İkinci resmi oynanış videosu
 9. Microsoft: Project xCloud animasyonu
 10. PES 2019 için Türkiye Süper Ligi tanıtım videosu

Evet, bizlerin bir YouTube kanalı bulunuyor ve bu kanalımızda, video oyunlarına ait yayımlanmış olan tanıtım ve oynanış videolarına yer veriyoruz. YouTube kanalımız ile olan amacımız, tabii ki sizlere en güncel tanıtım ve oynanış videolarını sunmak. Eğer sizler de oyun videolarını yakından takip etmek istiyorsanız, kanalımıza abone olmanızı öneriyoruz. Ayrıca, en çok izlenen videolarımız hakkında da özel bir yorum yapmak oldukça güç. Yine de oyuncuların Battlefield V, Marvel’s Spider-Man ve Red Dead Redemption 2 gibi video oyunlarına ilgi göstermiş olması gayet güzel.

Güzel bir 2018 için gerçekten teşekkür ediyoruz

Bu satırları daha 25 Aralık 2018 tarihinde yazıyorum çünkü yazımı senenin son gününe kadar bekletmek istemedim ama şimdiden herkese iyi yıllar dilemek istiyorum. 2018 senesini arkamızda bırakırken de bu güzel sene için sizlere teşekkür etmek istiyorum. Ayrıca yazımın bu kısmına kadar okuduysanız ve okumaya da devam ediyorsanız, ekstradan teşekkür ediyorum.

11 Nisan 2018 tarihinde Mavi Kol’un kapılarını açtığımız zaman, şu an geldiğimiz yere gelebileceğimizi düşünmüyordum. Şimdi ise büyük bir hızla büyümeye devam ediyoruz ve gelecekte çok daha iyi yerlere gelebileceğimizi görebiliyorum. Tüm bunlar da sizin sayenizde, okurlarımız sayesinde oluyor. Eğer siz internet sitemizdeki içeriklere ilgi göstermemiş olsaydınız, şu an burada olmayacaktı Mavi Kol. Bir de bu yüzden sizlere teşekkür ediyorum!

Bu kadar çok teşekkürün ardından artık bu yazımın da sonuna geliyorum. 2019 senesinde neler olacak, bizler neler yapacağız, şu an net olarak bir şey söylemek gerçekten oldukça güç ama tek temennimiz, sizlere kaliteli içerikler sunmaya devam ederken, internet sitemizin de sürekli olarak ileriye adım atmasıdır.