En son “Güzel bir 2023 için teşekkür ediyoruz” yazısında bir araya gelmiştik sanırım. Onun üzerinden aylar geçti ve Mavi Kol, 11 Nisan 2024 tarihinde bir yıl daha yaşlandı. Bu internet sitesi artık 6 yaşında. Açıkçası, geçen o 6 sene bir kenara, sadece bu yılbaşından beri yaşadığım zaman bile su gibi aktı sanki. Ne zaman yıl dönümüne denk geldik, fark etmedim bile.

Tutulamayan sözler

Yeni yıla girerken, Mavi Kol içerisinde yapılacak bazı değişikliklerden bahsetmiştim. Bunlardan bazıları yaptım ve uyguluyorum fakat yapamadıklarımdan bahsetmek istiyorum. Öncelikle, X üzerindeki paylaşımlarımı bir şekilde site üzerinde göstereceğimden bahsetmiştim ama açıkçası sosyal medya paylaşımlarını minimuma indirdiğim için bunu yapmama gerek kalmadı.

Aynı zamanda, “haftanın en önemli gelişmeleri” isimli yazı serisini de farklı bir yöne çekeceğimi duyurmuştum ama daha sonradan kendisini iptal etme kararı aldım. Haberlerden geri çekildim yani. Daha çok günlük incelemelere ve önemli oyunların rehberlerine önem vermek istiyorum. Şu sıralar rehberlere mola vermiş durumdayım; açıkçası EA Sports FC 24 oyunu çıktığından beri aralıksız bir şekilde yüzlerce rehber yazdım ve o kategoride biraz tatili hak ettim bence. Rehberler geri dönecek.

Hedef, bir sonraki yıl dönümü

Benim herhangi bir projeye 6 yıllık bir bağlılık göstermiş olmam şaşırtıcı. Yani, normalde bağlanma ile alakalı problemlerim yok ama sürekli farklı şeyler yapmayı seven biri olarak, 5 yıldan ötesine geçemeyeceğimi düşünüyordum. Öyle olmadı tabii ki. Şu anda Mavi Kol haricinde yaptığım işler var. Tahmin edersiniz ki bu küçük sitenin Google AdSense üzerinden gelen parası ile hayat geçirmek pek de imkan dahilinde değil. Buna rağmen, bu internet sitesi varlığını sürdürmeye devam edecek.

Etiketler: