Fortnite içerisinde gerçek para ile ve V-Bucks ile bazı ögeler satın alabiliyorsunuz. Mesela oyunun Battle Royale modu tarafında kostümler, kazmalar, danslar ve çok daha fazlası satın alınabiliyor. Peki, bu satın aldığınız kozmetik ögelerden sıkılırsanız, ne olacak? Bu alımlarınızı geri iade edip, yerine yeni şeyler alabiliyor musunuz? Daha önceden bu sorularımızın cevabı, “Hayır” idi ama artık, “Evet olabilir. Çünkü Fortnite içerisine bir iade sistemi eklendi ve bizler de bu yazımızda, yeni iade sisteminin nasıl kullanılacağını sizlere anlatmaya çalışacağız. Bakalım oyuncular, bu Fortnite iade sistemini ne kadar sevecek?

Fortnite iade

Fortnite iade sistemi nedir ve nasıl kullanılır?

Bahsetmiş olduğumuz sistemi kullanabilmek için öncelikle oyunun Battle Royale menüsünden Mağaza sekmesine girmeniz gerekiyor. Eğer oyunu İngilizce dilde kullanıyorsanız, Item Shop da denebilir. Bu sekmenin sağ alt köşesinde bir buton göreceksiniz. Bu buton sizlerin satın alma geçmişini gösteren bir sayfayı açıyor. İşte bu sayfada daha önce satın almış olduğunuz kozmetik ögeleri görebiliyorsunuz ve iade isteyebiliyorsunuz.

Bahsetmiş olduğumuz sekmede sadece iade sistemine uygun olan, son 30 günde satın almış olduğunuz kozmetik ögeler gösteriliyor. Yani, iade etmek istediğiniz ögeyi bu sayfada bulamıyorsanız, onu iade edemezsiniz demektir. Bahsetmiş olduğumuz bu sayfada ayrıca iade işleminin gerçekleştiğinde cüzdanınıza gelecek olan V-Bucks birimini de görebiliyorsunuz. Ayrıca evet, iade sistemi size sadece V-Bucks veriyor. Gerçek para alamıyorsunuz sistemden.

İade edebileceğiniz ögeler

 • Emote hareketleri
 • Planörler
 • Kazmalar
 • Kostümler
 • Sırt çantaları

İade edemeyeceğiniz ögeler

 • Battle Pass
 • Battle Pass seviyeleri
 • Başlangıç Paketi
 • Kurucu Paketi
 • Kurucu Paketi yükseltmeleri
 • Save the World modundaki ganimet kutuları
 • Save the World modundaki etkinlik eşyaları
 • Save the World modundaki haftalık eşyalar

Bu noktada bilmeniz gerekiyor ki, sistem üzerinden sadece 3 iade isteği gönderebiliyorsunuz. Bu 3 hak, haftalık veya aylık da değil. Hayat boyu sadece 3 hakkınız oluyor iade sisteminde. Bu yüzden iade edeceğiniz ögeden kesinlikle emin olmanızı öneriyoruz. İade etmek istediğiniz ögeyi seçtikten sonra, sağ taraftaki butonu kullanarak iade isteğinizi sunuculara iletebiliyorsunuz ve ikinci çıkan uyarı mesajını da kabul ediyorsunuz. Bu mesaj, iade isteğinizden emin olup, olmadığınızı soruyor sadece. İade isteğinizi kabul ettikten sonra, iade etmek istediğiniz kozmetik ögenin tam karşılığı, hesabınıza V-Bucks olarak ekleniyor.

Fortnite iade sistemi aslında bu işlem ile de sınırlı değil, olmaması da gerekir zaten. Çünkü bahsettiğimiz işlem sadece 3 hakka sahip. Fakat daha farklı bir iade sistemi de bulunmakta Epic Games ekibinin sisteminde. Bu iade sistemi direkt olarak internet sitesi üzerinde, bu bağlantıda. Bahsettiğimiz sayfaya girip, form doldurup, iade isteyebiliyorsunuz ama bu ikinci yol, biraz daha ciddi işlemler için kullanılıyor. Yani, sadece 200 V-Bucks ile satın aldığınız basit bir dans, muhtemelen bu form üzerinden iade edilmeyecektir.

[better-ads type=”banner” banner=”1850″ campaign=”none” count=”2″ columns=”1″ orderby=”rand” order=”ASC” align=”center” show-caption=”0″][/better-ads]

Fortnite iade sistemi hakkında sorularınız mı var?

Sizler için hazırladığımız bu içerikte, oyun içerisindeki iade sistemine detaylı bir şekilde değinmeye çalıştık. Yine de bu sistem hakkında sorularınız varsa, yazımızın yorumlar kısmında bu sorularınızı lütfen dile getirin. Elimizden geldiğince sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Ayrıca içeriğimizde belirtmiş olduğumuz bilgiler, zamanla eskiyebilir ve artık geçerli olmayabilir. Eğer içeriğimizde böyle bir hataya da rastlarsanız, lütfen bizleri bilgilendiriniz. Tahmin ederseniz ki, içeriklerimizi sonsuza dek sürekli kontrol edip, güncel tutamayız. Bir süre sonra yardıma ihtiyacımız oluyor.

Etiketler:

,