Özellikle Fortnite: Battle Royale oyuncuları uzun zamandır bir meteor bekliyordu. İşte o beklenen meteor bugün oyuna düştü. Meteorun düşmesi ile birlikte oyunun dördüncü sezonu da başladı. Tabii dördüncü sezon başlayınca oyunun 4.0 güncellemesi de yayımlandı. Bu içeriğimizde de oyunun 4.0 güncellemesinden bahsedeceğiz. Bakalım Save the World ve Battle Royale modlarında neler değişmiş, neler yeni gelmiş?

Fortnite

4.0 güncellemesi ile gelen yenilikler

Epic Games ekibinin açıklamalarına göre dediğimiz gibi, beklenen meteor sonunda oyunun Battle Royale tarafına düştü ve haritada birçok nokta değişti. Oyunda tamamen değişen nokta ise, yeni adı ile Hop Rocks oldu. Bu bölgeye gidip, parıltılı taşlar bulabilmeniz mümkün. Peki, parıltılı taşlar ne işe yarıyor? Hemen söyleyelim: Oyundaki yer çekimini sadece sizin için azaltıyor. Yani oynanış mekaniklerini temelden değiştiriyor diyebiliriz.

Battle Royale modunda böyle bir şey yaşandı ve Save the World de boş kalmadı. Oyunun bu moduna da yeni bir görev serisi geldi, Blockbuster Event – Part 1: Origin Story. Bu görev serisinde Spitfire ve Lok karakterleri ile takım oluyorsunuz ve düşen meteoru araştırıyorsunuz. Ardından da kendinize süper kahramanlardan oluşan yeni bir takım kuruyorsunuz.

Oyunun Save the World modundaki bazı ganimet kazançları da değişti tabii. Mesela artık oyundaki zombileri öldürdüğünüz zaman eşya üretme sisteminde kullanacağız ganimetleri elde edebiliyorsunuz. Şimdi Battle Royale moduna tekrar dönelim ve yapılan değişiklerden bahsedelim: Güncelleme notlarına göre artık başlangıç adasındaki her şey yok edilebiliyor. Otobüs hariç tabii. Ayrıca artık bu modda kafadan vuruş yapmak biraz daha kolay olacak çünkü bu tip vuruşlar, oyunun sisteminde öncelikli olacak.

Tüm bunların haricinde, artık oyunun Battle Royale modunda bazı kozmetik ögeleri favoriniz olarak işaretleyip, ardından da her karşılaşma sırasında bu favori kozmetik ögelerinizden birini rastgele kullanabileceksiniz. Siz sadece favorilerinizi seçiyorsunuz, gerisini oyun yapıyor. Ayrıca, artık oyunda 4:3 oranlı çözünürlükler de destekleniyor. Eğer monitörünüz veya televizyonunuz 4:3 oranlı ise, yaşadınız.

Fortnite

Fortnite içerisindeki silahlarda ne gibi değişiklikler oldu?

Fortnite: Battle Royale modundan bahsetmeye devam edelim. Oyunun bu modunda The Crossbow ne yazık ki artık oyundan kaldırıldı. Bunun yanında, artık kazma silahınız Supply Llamas karşısında %50 daha fazla hasar veriyor. Silahlar haricinde, tekrar sisteminde de bazı değişiklikler yapıldı. Bu değişiklikler arasında artık tekrarları isimlendirirken, maksimum 32 harf kullanabileceksiniz ve oyuncu listesini de görebileceksiniz. Tüm bunların haricinde, oyunun Battle Royale modunda belki de yüzlerce ufak tefek değişiklikler de yapıldı. Orijinal güncelleme notlarına göz atmayı unutmayınız.

Fortnite: Save the World modunda ise artık düşman öldürdüğünüz zaman ganimet kazanabiliyorsunuz. Oyundaki küçük bölüm sonu canavarları ise yepyeni bir ganimet düşürüyor. Bu ganimetin adı Cache. Rare, Epic, Legendary seviyelerinde gelen Cache, içerisinde bir yakın dövüş silahının veya ateşli silahın şemasını içerebiliyor. Bu şemayı alıp, o silahın nasıl yapıldığını öğrenebiliyorsunuz.

Tüm bunların haricinde, oyunun bu moduna Mythic Solder “Raven” karakteri de eklendi. Nevermore sınıfından Mythic Solder “Raven” haricinde 8 yeni Shadow Ops kahramanı daha var oyunda. Bu yeni karakterler de oyuna birbirinden farklı yeni karakter sınıfları getiriyor. Güncellemenin bağlantısını sizlere sunmuştuk ama oldukça yukarıda kaldı, tekrar sunalım: Bu bağlantı ile oyunda tam olarak neler değişti, neler eklendi, görebilirsiniz efendim.

Etiketler: