Epic Games, son zamanların en büyük başarısını Save the World ve Battle Royale modlarını içerisinde bulunduran Fortnite ile buldu. Sizlere daha önce sunduğumuz içeriklerde, bu video oyununun sadece iOS üzerinde günde 1 milyon dolar kazandığını belirtmiştik. Bugün ise tam raporlar ortaya çıktı ve bu raporlara göre Fortnite, sadece Mart 2018 içerisinde 223 milyon dolar kazandı.

Fortnite

Superdata raporlarına göre bu 223 milyon dolar, oyunun çıkmış olduğu tüm platformlardan geliyor. Yani konsollar, PC platformu ve mobil platformlar üzerinden bu kadar kazandı Epic Games. Tüm bunların haricinde, oyunun kazancına bakacak olursak, bu video oyunu konsollar üzerinde en çok para kazanmış olan, PC üzerinde ise en çok para kazanmış beşinci video oyunu olarak görünüyor. Öyle ki, bu oyunun Mart 2018 içerisindeki kazancı, Şubat 2018 kazancından neredeyse %75 daha fazla.

Yayımlanan raporlara göre PC üzerinde Fortnite: Battle Royale; Crossfire, Fantasy Westward Journey Online II, League of Legends ve Dungeon Fighter Online oyunlarının gerisinde kaldı. Oyun, dediğimiz gibi konsollar üzerinde birinci sırada idi. Bu oyunu konsollarda Far Cry 5, FIFA 18, Call of Duty: WWII ve Grand Theft Auto V oyunları takip ediyor. Son olarak, mobil platformlarda Fortnite: Battle Royale, henüz ilk 10’a girebilmiş değil. Mobil oyunların listesinde QQ Speed, Clash of Clans ve Candy Crush Saga gibi video oyunları bulunmakta.

Ortada bir Fortnite söylentisi var

Tüm bu başarıların yanında, ortada bir Fortnite söylentisi bulunuyor. Bu söylentilere göre Fortnite: Battle Royale, Nintendo Switch için özel içerikler ile birlikte geliştiriliyor. Bu oyun, bahsi geçen platform için ne zaman çıkacak, şimdilik bilemiyoruz ama söylentilere göre bu oyunun duyurusu, Nintendo Switch için E3 2018 sırasında yapılacak. E3 2018 ise 12 Haziran 2018 ile 14 Haziran 2018 tarihinde gerçekleşecek. Son olarak, aynı söylentilere göre Nintendo Switch için bu oyunun Save the World modu da eşli oyuncu olarak gelecek. Fakat bu konu hakkında hiç detay bulunmuyor.

Etiketler: