Fortnite hem çılgınlar gibi para kazanmaya devam ediyor, hem de maddi açıdan destek almaya devam ediyor. Bugün ortaya çıkan Tencent raporlarına göre, Fortnite resmi olarak Çin topraklarında piyasaya sürüldü. Bu piyasaya sürüm ile Tencent, Epic Games ekibine 15.8 milyon dolar yardım yapacağını belirtti. Yapılan açıklamalara göre bu destek parasının yarısı Çin’de reklam amaçlı olarak ve içerik yapımında kullanılacak. Diğer yarısı ise Fortnite oyununun Çin sınırları içerisinde bir elektronik spor oyunu olması için kullanılacak.

Fortnite

Fortnite sürekli olarak büyüyor

Yapılan açıklamaların devamında, Epic Games ekibinin bu Battle Royale oyununun artık 45 milyon oyuncuya sahip olduğu da belirtildi. Tencent bu tip bilgilere rahatlıkla ulaşabiliyor çünkü bu dev ekip, Epic Games’in %40’ına sahip. Ayrıca Tencent, PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununun geliştirici ekibine de sahip. Yani Çin sınırları içerisinde Tencent, dünyanın en büyük iki Battle Royale oyununun dağıtımcılığını sürdürüyor. Kendileri için çok büyük bir fırsat.

Şimdi ise Fortnite oyununa Çin içerisinde neler olacağı bilinmiyor. Muhtemelen Tencent ekibi bu oyun ile özel olarak ilgilenecektir ve Çin’e özel içerikler üretecektir. Ayrıca Çin sınırları içerisindeki yayıncılar ve YouTube içerikleri de bu adım ile para kazanacaktır. Çünkü Tencent, reklam bütçesini YouTube ve Twitch gibi platformlarda harcayacak.

Tüm bunların haricinde, oyunun Çin’e açılması ile birlikte oyuna yeni bir haritanın geleceği de söyleniyordu. Oyunda uzun süredir tartışılan meteor mevzusunun da bugün sona geleceği söyleniyordu fakat gördüğümüz kadarı ile öyle bir şey olmadı.

Etiketler: