Battle Royale modunu içerisinde bulunduran video oyunlarının başarı hikayeleri her gün karşımıza çıkmaya devam ediyor. Bugün karşımıza çıkan başarı hikayesi ise direkt olarak Fortnite ile alakalı. Bahsettiğimiz bu video oyunu, geçtiğimiz günlerde ilk büyük elektronik spor turnuvasını yaşadı. Bu turnuva ise tahmin edildiği gibi birçok farklı başarıya imza attı.

Fortnite

Bahsetmiş olduğumuz bu elektronik spor turnuvası Las Vegas’da bulunan Luxor otelinin Esports Arena içerisinde gerçekleştirildi. Bu etkinliğe ünlü YouTube içerik üreticileri, Twitch canlı yayıncıları, normal oyun severler ve çok daha fazlası katıldı. Ninja Vegas 18 isimli bu etkinlikte 100 farklı oyuncu, tek bir alana toplandı ve Fortnite: Battle Royale oynadı. Toplam 10 adet mini turnuvadan oluşan bu etkinlik ise tahmin edilenden daha eğlenceli geçti.

Ninja Vegas 18, adından da anlayabileceğiniz gibi Ninja isimli çok ünlü Twitch canlı yayıncısının eşliğinde gerçekleştirildi. Dediğimiz gibi bu etkinliğe normal oyuncular da katılabiliyordu. Normal oyuncular 75 Dolar değerindeki bir bileti satın alarak, 9 normal mini turnuvadan 3 tanesine katılabiliyordu. Normal oyuncuların haricinde, Twitch ve YouTube platformlarından tanınan isimler ve yarı profesyonel elektronik spor oyuncuları da bulunuyordu. Peki, bu turnuva nasıl işliyordu?

Neredeyse 230 oyuncunun katıldığı bu etkinlikte, Ninja isimli oyuncuyu öldüren kişilere 2500 Dolar veriliyordu. Ayrıca maçı kazanan kişiye de 2500 Dolar veriliyordu. Eğer hem Ninja’yı öldürüp, hem de oyunu kazanırsanız da toplamda 5000 Dolar kazanıyordunuz. Eğer Ninja ölmeden oyunu kazanırsa da, kendisinin değeri artıyordu. Yani öldürme ücreti 2500 Dolardan daha yükseğe çıkıyordu.

Fortnite etkinliğinin galiplerinden bir tanesi de 14 yaşındaki bir oyuncu

Bahsetmiş olduğumuz bu turnuvanın sonunda ise Ninja, katılımcılara toplamda 50 bin Dolar dağıtmış oldu. Ayrıca bu elektronik spor turnuvası Twitch üzerinden canlı olarak yayımlandı ve Fortnite için burada da bir rekor kırıldı. Ninja daha önce Drake ile yaptığı canlı yayında 628,000 adet anlık izleyiciye sahip olarak bir rekor kırmıştı. Bu elektronik spor turnuvasında ise bahsedilen rekor 680,000 adet anlık izleyici oldu. Ayrıca turnuva sırasındaki 9 mini turnuvadan bir tanesini de 14 yaşındaki çok genç bir kardeşimiz kazandı. Bu da kendi adına çok güzel bir başarıdır eminiz ki.

Etiketler: