Fortnite geçtiğimiz günlerde güncellendi ve yeni içeriklere kavuştu. Yeni içerikler oyuncuları tabii ki heyecanlandırmıştır ama oyunun topluluğu şu sıralar meteorlar üzerinde yoğunlaşmış durumda. Çünkü oyuna gelen her güncelleme ile, Fortnite: Battle Royale evrenine düşen meteorların sayısı artıyor. Eğer oyunda ne olduğu hakkında bir bilginiz yoksa söyleyelim: Bu meteorlar şu an haritanın dışına doğru düşüyor ve oyuncuları etkilemiyor. Buna karşılık, oyuncuların bu konuda ciddi anlamda fazla teorisi bulunuyor.

Fortnite

Şimdilik bu meteorların düşmesi ile alakalı oyunda somut bir şey yaşanmadı ama dediğimiz gibi, meteorların düşme sıklığı fazlalaştı ve oyuncular da bu durumdan hafiften korkmaya başladı. Bu sırada YouTube ve Twitter gibi platformlarda da bu meteorlar ile alakalı yapılan paylaşımlar sıklaştı. Bizler bu paylaşımların hepsine yazımızda yer vermeyeceğiz, çünkü çoğu aynı. Sadece bir YouTube videosuna yer vereceğiz çünkü bu video, şu an bizim en favori paylaşımımız. Dilerseniz bu videoya hemen aşağıdan göz atabilirsiniz.

Bizler sürekli olarak Fortnite: Battle Royale oynamıyoruz ama az çok oyunda neler olduğunu biliyoruz. Buna rağmen, bu meteorlar ile alakalı, kendimize %100 ait olan bir teorimiz bulunmuyor. Bu yüzden sizlere bir Kotaku takipçisi olan Smi1ey’in teorilerini sunacağız. Hazır mısınız? Kalbinizi ve beyninizi hazırlayın.

İşte çılgın Fortnite teorileri

Smi1ey ilk teorisi, aslında herkesin ortak teorisi. Bu teoriye göre meteorlar Tilted Towers’a düşecek ve haritanın bu bölgesi, tamamen değişecek. Binalar artık yıkık, dökük bir hal alacak. Ayrıca Tilted Towers bölgesinin etrafı da bu meteorlardan eklenecek. Yani, Epic Games ekibi haritanın bu bölgesini, böylesine eğlenceli bir etkinlik ile değiştirecek.

İkinci teori ise zombiler ile alakalı. Oyunun Save the World modunda, dünyaya düşen bazı meteorlar ile zombiler beliriyor. İşte Save the World modundaki meteorlar, şimdi Battle Royale moduna geliyor olabilir. Böylece PvP temelli bu moda, farklılık getirmesi açısından bazı PvE ögeleri eklenebilir. Yani Battle Royale modunda, yapay zeka tarafından kontrol edilen zombiler ortaya çıkabilir.

Üçüncü teori ise bizlerin favori teorisi. Smi1ey’e göre bu meteorlar, oyunun tüm Battle Royale haritasına etki edecek ve harita, büyük bir güncelleme ile o renkli havasını kaybedip, kıyamet sonrası bir temaya bürünecek. Belki de Epic Games ekibi, bu haritayı, oyunda şu anda bulunan haritaya alternatif olarak getirecek. Yani oyuncular, iki harita arasında seçim yapabilecek.

Son teori ise bizce en imkansız olanı. Çünkü bu teoriye göre oyunda şu anda bulunan ada tamamen yok oluyor ve yeni bir ada ortaya çıkıyor. Epic Games ekibi bunu yapmaktansa, üçüncü teoriyi gerçekleştirmeyi seçecektir muhtemelen. Tabii ortaya böyle bir şey varsa.

Etiketler: