Eskiden fırtına deyince aklımıza gerçek hayattaki fırtınalar geliyordu. Şimdi ise fırtına dendiğinde neredeyse herkesin aklına Fortnite içerisindeki fırtına geliyor. İlk zamanlarda kolay olsa da, çember daraldıkça, o fırtınanın içerisinde hayatta kalmak da zorlaşıyor. Oyundaki fırtınanın üzerine bir de gerçek hayatta fırtına çıksaydı, nasıl olurdu peki? İşte tam da bu olay, bir Fortnite oyuncusunun başına geldi. Greensboro, North Carolina bölgesinde geçen gün oldukça büyük bir fırtına çıktı, bölgede acil durum ilan edildi. Herkes evlerinde güvenli bir şekilde fırtınadan korunmaya çalışırken, haberimizde bahsedeceğimiz oyuncunun daha önemli bir derdi vardı.

Fortnite

WXII 12 isimli bir haber kanalına çıkan Greensboro, North Carolina bölgesinden bir genç oyuncu, saatte 217 kilometre hıza ulaşan fırtına boyunca Fortnite oynadığını belirtti. Oysa ki, kendisi oyun oynarken dışarıda kıyamet kopuyordu. Çatılar uçuyordu, elektrik direkleri düşüyordu, arabalar ters dönüyordu. En kötüsü de, bu fırtınada 1 kişinin hayatını kaybetmiş olması tabii ki.

Bahsettiğimiz gencin adı Anton Williams ve kendisi verdiği röportajda, “Evde oturuyordum ve Fortnite oynuyordum. Bir anda dışarıdan gelen sesler dikkatimi çekti. Camdan dışarı baktım ve uçuşan çatılar gördüm. Ardından geri yerime oturup, oyunumu oynamaya devam ettim çünkü sadece birkaç kişi kalmıştı ve oyunumu bitirmeye çalışıyordum. Fırtına boyunca hem oyunu düşünüyordum, hem de çevremdeki insanların güvende olduğunu umuyordum.” dedi.

Fortnite, şaşırtmamaya devam ediyor

Epic Games tarafından geliştirilen ve ücretsiz olarak bir Battle Royale moduna sahip olan Fortnite, şaşırtmamaya devam ediyor. Sadece birkaç hafta önce bu oyun mobil platformlar için çıkışını gerçekleştirmişti ve sonucunda da okulların tamamen bu oyun tarafından sarıldığına şahit olmuştuk. Şimdi ise böyle bir haber çıktı karşımıza. Birkaç sene önceki Pokémon GO çılgınlığı anlaşılan Fortnite: Battle Royale ile eşdeğer olacak. Tabii Epic Games ekibinin oyunu, Pokémon GO çılgınlığının seviyesine çıkabilir mi, şimdilik bilemiyoruz. Fakat umuyoruz ki öyle bir şey olmaz. Çünkü o dönemlerde pek de güzel haberler almıyorduk bu çılgınlık ile alakalı.

 

Etiketler:

,

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster