Günümüzün hızla yükselen yapımlarından bir tanesine örnek verilse, hiç şüphesiz Fortnite karşımıza çıkacaktır. Battle Royale türü denildiğinde de akla gelen 2 oyundan bir tanesi zaten kendisi. Bu haberimiz de Epic Games tarafından geliştirilmiş olan Fortnite ile ilgili. Eğer siz de bu oyunu oynayan bir kullanıcıysanız, kesinlikle biraz sonra söyleyeceklerimize kulak verin. Zira, resmi bilgi olmasa da, ortaya çıkan internet söylentilerine göre, Epic Games hesapları çalınmış olabilir.

Fortnite

Fortnite hesaplarınızı kontrol etmeniz gerekebilir

1999 yılından beri adından söz ettiren oyunlarda imzası bulunan Epic Games ekibinin bu sefer başı dertte olabilir. Aslında, daha doğrusu Epic Games hesabı bulunanların başı ağrıyabilir. Yakın bir tarihte ortaya çıkan internet söylentisine göre, bazı kullanıcıların Fortnite oynamak için kullandıkları hesapları çalınıyor. Eğer siz de hesabınızda şüpheli şeyler görüyorsanız, kesinlikle bu durumu göz ardı etmemelisiniz. Çünkü, fazlasıyla ciddi bir problem olabilir ve bu konu hakkında bir şey yapmadığınız için de, olan size olabilir.

Peki, Fortnite oynadığınız Epic Games hesabınızı nasıl koruyacaksınız? Bunun için de, yine geliştirici ekip tarafından sunulmuş olan 2 aşamalı korumayı açabilirsiniz. Bu güvenlik seçeneğini açarak içinizi rahat ettirmeniz için illa hesabınızda şüpheli bir şeyler görmüş olmanız gerekmiyor elbette. Eğer fırsatınız varsa, hesabınız internet korsanlarının eline geçmeden önce 2 aşamalı korumayı açarak, gönlünüzü rahat ettirebilirsiniz. Bu sayede, internet korsanları şifrenizi bilseler dahi, 2. aşamayı geçemeyecekleri için hesabınızda garip garip şeyler yapamayacaklardır. Muhtemelen, bu konu hakkında resmi bir açıklamayı da yakın bir tarihte geliştirici ekipten duyabiliriz.

Etiketler:

,