11 Nisan 2018 tarihinde Epic Games, Fortnite için gelen V3.5 güncellemesini kendi internet sitelerinde detaylandırdı. Ekipten gelen güncelleme notlarına göre Fortnite oyuncularını, bu güncelleme ile yepyeni içerikler bekliyor. Öncelikle sizlere bu güncellemenin bir özetini geçelim: Öncelikle oyunun Battle Royale modu için Port-a-Fort ve 50v50 v2 geldi. Save the World için ise Neon Weapons ve Cyberpunk Heroes eklendi. Dilerseniz yazımızın devamında güncellemenin gerekli tüm detaylarına ulaşabilirsiniz.

Fortnite

Öncelikle Fortnite: Battle Royale 

Bahsetmiş olduğumuz V3.5 güncellemesi ile oyunun Battle Royale moduna öncelikle bir tekrar sistemi eklendi. Bu tekrar sistemi sayesinde oyuncular, karşılaşmalarını kaydedebiliyor ve sonradan izleyebiliyor. Bu izleme sırasında oyuncular isterse aksiyonu hızlandırabiliyor, yavaşlandırabiliyor veya farklı açılardan göz atabiliyor. Bu tekrar sisteminde Third Person, Drone Follow, Drone Attach ve Drone Free kamera açıları bulunuyor.

Eğer tekrar sistemi sizin için yeterli değilse, Fortnite: Battle Royale içerisinde hızlı bir şekilde bina kuramıyorsanız, sıradaki yenilik tam size göre olabilir. Epic Games, bu güncelleme ile oyuna Port-a-Fort ekledi. Bu bir bomba ve bombayı aktif hale getirdiğiniz zaman, anında dayanıklı bir binaya sahip oluyorsunuz. Port-a-Fort, Epic seviyesinde ve en fazla 5 adet tutabiliyorsunuz envanterinizde.

Eğer sizler bina kurma konusunda sıkıntı çekmiyorsanız, daha kaos temelli bir oyun modu arıyorsanız, 50V50 v2 sizin için olabilir. Evet, daha önce Fortnite: Battle Royale oyununa gelmiş olan 50V50, şimdi 50V50 v2 olarak geri geldi oyuna. Sınırlı bir süre boyunca oyunda kalacak olan bu mod, adından da anlayabileceğiniz gibi 100 oyuncuyu ikiye bölecek ve oyuncular bu şekilde Battle Royale deneyimi yaşayacak. Tüm bunların haricinde oyunun Battle Royale modunda onlarca hata düzeltmesi ve dengeleme de yapıldı.

Şimdi de Fortnite: Save the World 

Fortnite: Save the World, V3.5 güncellemesi ile öncelikle yepyeni bir görev serisine sahip oluyor. Into the Storm: Opening Act ile Lars ve Ray karakterlerine, geçmişte arkadaşlık ediyorsunuz. Bu yeni görev serisi ile yeni bir Survive the Storm haritası olan Thunder Route 99 da oyuna ekleniyor. Thunder Route 99 sizin için yeterli değilse, Into the Storm Llama ile ganimet kutusunun dibine vurabiliyorsunuz.

Yeni görev serisi ile birlikte oyuna yeni kahramanlar da eklendi. Bu kahramanların adı ise Bullet Storm Jonesy, Harvester Sarah, Heavy BASE Kyle ve T.E.D.D. Shot Jess olarak açıklandı. Zaten bu karakterleri, haberimizin en üstündeki görselde de görebiliyorsunuz. Tabii bu karakterler, oyuna yalnız gelmedi. Yepyeni silahlar da geldi. Bu silahlar ise Argon Assault Rifle, Helium Shotgun, Krypton Pistol, Argon Axe, Krypton Sword ve Neon Scythe olarak açıklandı. Son olarak, Fortnite: Save the World içerisinde sayısız dengeleme ve hata düzeltmesi de yapıldı. Bu yüzden, oyun için yayımlanan bu güncellemeyi kesinlikle indirmenizi öneriyoruz. Zaten indirmeden, oyunu oynayamıyorsunuz.

Etiketler: