Battle Royale tipi oyunlar şu sıralar sürekli rekabet içerisinde. Fortnite, ücretsiz Battle Royale oyunları ve PlayerUnknown’s Battlegrounds ile yarışırken; PlayerUnknown’s Battlegrounds ise hem kendi kopyaları, hem de Fortnite ile yarışıyor. Şimdi bu yarışa bir de Cliff Bleszinski’nin oyunu girdi. Bu ismi hatırlamadıysanız haklısınız. Çünkü kendisi daha önce LawBreakers oyunu ile karşımıza çıkmıştı ve ciddi anlamda başarısız olmuştu. Peki, şimdi ne yaptı bu Cliff Bleszinski?

LawBreakers

Şu sıralar video oyunu sektöründe başarılı olmak için herkes Battle Royale oyunu yapmayı tercih ediyor. Zamanında benzersizlikten bahseden Cliff Bleszinski, şimdi ise herkesle aynı hareketi attı ve yeni bir Battle Royale oyunu piyasaya sürdü. Basın ise bu oyuna çok ilgi göstermedi, çünkü ilgi gösterilecek bir yön bulamadı. Bunun ardından da Cliff Bleszinski, Twitter üzerinden ilginç bir adım attı ve Epic Games ekibine bazı söylemlerde bulundu. Bu söylemler sırasında Cliff Bleszinski, kendi oyunun da reklamını yapmayı unutmadı. Zaten oyunun reklamı olmasaydı, bizler bu yazımızı olumlu bir dille yazıyor olacaktık. Olumsuz olmayacaktık.

Cliff Bleszinski, Twitter üzerinden, “Hey Epic Games, lütfen benim ekibimdeki insanları işe almayı denemekten vazgeçer misin? Unreal Engine 4 ile Radical Heights isimli oyunumuzu daha yeni piyasaya sürdük ve şu anki durumdan oldukça memnunuz. Piyasada yeni Battle Royale oyunlarına da yer var.” şeklinde bir açıklama yaptı. Yani Cliff Bleszinski yaptığı bu açıklamada, Epic Games ekibinin, rakibi öldürmek için takımından insanları transfer ettiğini vurguluyor.

Bize soracak olursanız, şu an milyonlarca insan tarafından hem konsollarda, hem bilgisayarlarda, hem de mobil cihazlarda ücretsiz olarak oynanabilen, her hafta yeni içeriklerle karşımıza çıkan Fortnite; daha erken erişim sürecinde olan ve Steam üzerinde, “Karışık” seviyesinde bir incelemeye sahip olan oyun ile olan yarışını dert etmiyordur. Ayrıca Epic Games, düzenli olarak takımını genişleten bir şirket ve LawBreakers ardından Boss Key Productions çalışanları, Epic Games takımında eminiz ki daha iyi şartlar altında çalışıyordur.

Eski LawBreakers geliştiricisi de konuştu

Cliff Bleszinski tarafından yapılan bu açıklama ardından, daha önceden Boss Key Productions ekibinde çalışmış, şimdi ise Epic Games ekibinde çalışan William McCarroll açıklama yaptı. William McCarroll, “Tüm saygımla birlikte söylüyorum, Epic Games ekibinin önce insanlarla iletişime geçmiş olduğunu düşünmek küstahça. Biz, Epic Games için Boss Key Productions takımını terk ederken yeterince nedene sahiptik. Bu durumda sanki çalışanların çalınmış gibi konuşulması acı verici. Bizler birer insanız.” dedi. Açıkçası William McCarroll, en iyi şekilde cevabı vermiş. Kendisi 23 Mart 2018 tarihinde Boss Key Productions ekibinden ayrılıp, birkaç gün ardından Epic Games ekibine katılmıştı. Kendisini suçlayamayız. Oldukça haklı.

Etiketler:

,

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster