Günümüzde Battle Royale modu oldukça popüler. Hatta şu an video oyunu kategorisindeki en popüler şey, rahatlıkla Battle Royale diyebiliriz. Bu kategorideki en orijinal oyun PlayerUnknown’s Battlegrounds olmasa bile, kendisi şu an bu oyun türünü sırtında taşıyor. Tabii Fortnite: Battle Royale de bu yüke ortak ama konumuz şimdi o değil. Konumuz, bir PlayerUnknown’s Battlegrounds kopyası olan Ring of Elysium. Tabii böyle dedik diye Ring of Elysium isimli oyunu kötülüyoruz sanmayın. Oyun bize soracak olursanız bir kopya denmeyi hak etmiyor çünkü PlayerUnknown’s Battlegrounds oyunundan daha başarılı, daha özenilmiş, daha düzgün görünüyor!

Ring of Elysium

Şu an internet aleminde bu bahsettiğimiz oyuna ait çok fazla oynanış videosu bulunmuyor. Bir ResetEra kullanıcısı tarafından keşfedilmiş birkaç oynanış videosunu sizlerle hemen haberimizin devamında paylaşıyoruz. Bu oynanış görüntülerinde Ring of Elysium isimli oyunun, PlayerUnknown’s Battlegrounds ile olan benzerliği zaten hemen gözümüze çarpıyor. Mesela oyunun grafik tasarımı ve özellikle arayüzü, direkt olarak bizlere PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununu hatırlatıyor. Fakat Ring of Elysium, her şeyi daha başarılı bir şekilde yapmayı başarıyor.

Ring of Elysium gerçekten şaşırtıcı derecede başarılı

Bahsettiğimiz oyun, gördüğümüz kadarıyla çok daha stabil bir performansa sahip. Bu performans stabil bir şekilde oyunculara sunulurken, kesinlikle grafik kalitesinden de çok fazla ödün verilmemiş. Bunun haricinde oyunun kullanıcı arayüzünün çok daha temiz ve kullanışlı, anlaşılır olması gözümüze çarpıyor. Tabii bir de oyun içerisinde çok daha az rahatsız edici hatalar bulunuyor.

Tüm bunların haricinde, bu bahsetmiş olduğumuz oyunda çok küçük ama oynanışı ciddi anlamda etkileyen özellikler de bulunuyor. Mesela, oyunu oynarken aktif bir şekilde yönümüzü işaretleyebiliyoruz, sadece bir Q tuşu ile hem de. Bu şekilde grup şeklinde veya iki kişili oynarken, düşmanı nerede gördüğümüzü çok daha rahat ve hızlı bir şekilde arkadaşımıza gösterebiliyoruz. Bunun haricinde, oyunun dünyasındaki ganimetler daha belirgin görünüyor ve topladığınız ögelerin çoğu, otomatik olarak envanterinizde yer alıyor. Yani bir dürbün bulduysanız, dürbün direkt olarak silaha ekleniyor. Sizin ekstra bir şey yapmanıza gerek kalmıyor. Ha dürbün demişken, Ring of Elysium içerisinde silahınıza 2 farklı dürbün bile takabiliyorsunuz!

Biz oynayamayacak mıyız bu oyunu?

Sanıyoruz ki şu an resmi olarak bu oyunu Avrupa ve Kuzey Amerika bölgesinde oynamak imkansız. Fakat oyunun dağıtımcı ekibinden Tayland temelli bir hesap olarak oyunu indirebiliyorsunuz ve biraz gecikme ile Ring of Elysium deneyimi yaşayabiliyorsunuz. Eğer uzun zamanlar PlayerUnknown’s Battlegrounds oynadıysanız, bu gecikmeyi fark edebileceğinizi bile düşünmüyoruz çünkü PlayerUnknown’s Battlegrounds halihazırda bu konuda zaten berbat bir iş çıkartıyor.

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster