Bir video oyunu alırken yakalanabilecek en iyi fırsatlardan olan ücretsiz hafta sonu etkinliği şimdi PlayerUnknown’s Battlegrounds oyunu için geliyor. Xbox One platformunda sunulacak olan bu etkinlik ile Microsoft oyun konsolu sahipleri 3 gün boyunca oyunu deneyebilecek, beğendikleri takdirde alabilecek ve aldıklarında da kaldıkları seviyeden oynamayı sürdürebilecekler. 19 Nisan 2018 ile 22 Nisan 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek ücretsiz hafta sonu etkinliğinin yanı sıra oyuna yeni güncellemenin de geldiğini belirtelim. PUBG için gelecek ücretsiz hafta sonu etkinliğinin ve yeni eklenti paketinin detaylarını, haberimizin devamından inceleyebilirsiniz.

PUBG, Xbox One için kısa süreliğine ücretsiz oluyor

Xbox One kullanıcıları, ücretsiz PUBG hafta sonu etkinliğine hazır mı?

Öncelikle PlayerUnknown’s Battlegrounds için 19 Nisan 2018 ile 22 Nisan 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek ücretsiz hafta sonu etkinliğinin detaylarından bahsedelim. Xbox Live Gold’s Free Play Days ismiyle ya da anlayacağımız biçimde ücretsiz oyun günleri adı altında gerçekleşecek olan deneme etkinliği, tüm çok oyunculu Battle Royale modları kapsayacak. Bu modların tekli, ikili ve grup şeklinde olduğunu da bilmeyenler için ekleyelim. Oyunu ücretsiz indirmek isteyen Xbox One kullanıcıları, etkinlik sürecine girilmesinden itibaren, Xbox Live ana panosundaki Gold üye özellik alanına tıklayarak edinebilecek. Bununla birlikte kullanıcılar; Xbox Dashboard aracılığıyla Microsoft Mağazası’na giriş yaparak oyunu aratıp, ücretsiz olarak indirebilirler.

PUBG için yaklaşan ücretsiz hafta sonu etkinliği bilgisine ek olarak yeni bir eklenti paketinin geldiğini de duyuralım. Bu eklenti paketi, oyun içi ödeme fiyatıyla 6,99 Dolara kadar olan PUBG5 Pack’i içerecek. Karakterin görünüşü için oyuncunun keyfine göre kullanabileceği özel bir başlık, uzun kollu gömlek, cepli kot pantolon ve özel ayakkabıları oyuncular diledikleri gibi ekleyebilecek. Eklenti paketi,  Mart 2018 içerisinde oyunculara verilen Varsity PUBG5 ceketiyle koordine olarak kullanılabiliyor. Ayrıca ekleyelim, eklenti paketi özel içerikleri 19 Nisan 2018 ve 19 Mayıs 2018 tarihleri arasında sınırlı bir süre için mevcut olacak.

Xbox Live Gold sahipleri; ücretsiz hafta sonu etkinliği sırasında bu eklenti paketini aldıkları takdirde özellikleri kullanamayacaklar. Oyuncular, bunu kullanmak için ücretsiz hafta sonu süreci sonrasında orijinal oyunu satın almaları gerekecek. PUBG oyununu beğenip ücretli olarak satın alan oyuncuların ilerlemelerinin, geldikleri seviyelerin ve kazanımlarının saklı tutulacağını da bir kez daha hatırlatalım. PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununa para vereyim mi vermeyeyim mi diye arada kalan oyuncular için güzel bir fırsat. En azından deneme dönemini kaçırmamalarını öneriyoruz.

Etiketler: