PlayerUnknown’s Battlegrounds hayranları, daha mücadeleci müsabakalara hazır olsunlar. Oyun için tasarlanan ve diğer 8×8 kilometre boyutundaki haritalara nispeten daha fazla aksiyonun yaşanacağı gayesiyle üretilen 4×4 kilometrelik yeni haritanın ikinci deneme etkinliği başlatılıyor. Bir çeşit kapalı beta diye adlandırabileceğimiz ikinci deneme etkinliğinde, Savage isimli yeni ve küçük olan bu haritayı, sürece kayıtlı oyuncular deneme imkanı bulabilecekler. Test edilen haritanın geliştirilme süreci, deneme etkinliğinin ardından PUBG Corp. tarafından devam edilecek. Yeni küçük haritanın test sunucularına ulaşma şartlarını, haberimizin devam eden kısımlarında bulabilirsiniz.

PUBG yeni küçük haritasında sona yaklaşılıyor

PUBG oyuncuları için kıran kırana maçlar yakında

Öncelikle bir çeşit kapalı beta tabiri ile ifade ettiğimiz Savage haritasına ait test sunucularına herkesin giremeyeceğini belirtelim. PUBG Corp. tarafından 14 Nisan 2018, Cumartesi gününden itibaren hala giriş yapamayanlar için yeni kayıtlar açılacak. Bahsi geçen 4×4 kilometre boyutundaki haritalar için ikinci kez açılacak olan test sunucularına, başlangıç tarihinden 1 gün öncesine kadar kayıt alınacak. Bu arada Savage haritasının test sunucularının ikinci kez açılış tarihini belirtmedik. Bu sunucular 16 Nisan 2018 tarihinden 18 Nisan 2018 tarihine kadar açık tutulacak.

PlayerUnknown’s Battlegrounds için hazırlanan Savage haritasının ilk deneme etkinliğine katılan oyuncuların yeniden kayıt yaptırmasına ve kayıt kodu beklemesine gerek olmadığını söyleyelim. İlk denemeye katılan oyuncular, doğrudan ikinci denemeye girebilecekler. Oyuncular tarafından gelen yorumlar, görüşler ve geri dönüşlerle birlikte PUBG Corp. haritayı önümüzdeki birkaç ay boyunca şekillendirmeyi sürdürecek. Ayrıca henüz haritanın yayımlanma tarihine olan süreden ötürü, yeni deneme dönemlerinin olacağı da belirtiliyor.

Öte yandan yaklaşık 3 milyon adet satış rakamlarının elde edildiği PUBG oyununun Xbox One sürümünü için ücretsiz hafta sonu etkinliğinin düzenleneceğini hatırlatalım. 19 Nisan 2018 ile 22 Nisan 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek olan Xbox Live Gold’s Free Play Days etkinliğine; Xbox One, Xbox One S ve Xbox One X kullanıcıları katılarak, oyunu deneyebilir, alıp almamaya karar verebilirler. Rekorlar kıran, büyük bir hayran kitlesi edinen Battle Royale türündeki oyun için düzenlenecek etkinliklerin arka arkaya geldiğini görüyoruz. Oyunun mobil sürümünün de yakın zamanda çıkışını gerçekleştirdiğini gördüğümüzde, PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununun gündemden düşmemek konusunda kararlı olduğunu ifade edebiliriz.

Etiketler:

Yazar Hakkında

Emrah Subaşı

Yazar

Bir roman yazarı ve iki çocuk babası. Hayattaki en büyük hobilerinden bir tanesi video oyunları ve onlarla ilgili çalışmayı çok seviyor.

Tüm yazıları göster