Fortnite: Battle Royale şu an oldukça popüler bir oyun. Hatta en popüler Battle Royale oyunu bile diyebiliriz. Hem oyunun içerisinde bulunan modun popülerliği, hem de Epic Games ekibinin oyunu düzenli olarak güncellemesi zaten yeterli oluyor başarı için. Şimdi, bir Battle Royale oyunu daha ne kadar gelişebilir ki, diye soruyor olabilirsiniz. Belki de aylardır bu oyunu oynuyorsunuzdur ve bir değişiklik arıyorsunuzdur. Eğer Fortnite: Battle Royale içerisinde bir değişiklik arıyorsanız, size iyi bir haberimiz var: Epic Games, bu oyuna yakında 100’den fazla oyuncunun katılabileceği bir mod ekleyebilir.

Fortnite

Epic Games ekibinin baş tasarımcılarından olan Eric Williamson, Official PlayStation Magazine’in Mayıs 2018 sayısında bir röportaj verdi ve oyuna gelebilecek büyük yenilikten, bu röportaj sırasında bahsetti. Eric Williamson, “100 oyuncunun üzerine çıkmamız mantıken bir şey ifade eder mi? Sanırım böyle bir şey yapabilmemiz için teknolojimizi iyi düşünmemiz gerekiyor. Bunu denemeyi çok isterim ama yakın gelecekte böyle bir planımız yok. Gelecek için ise hayır diyemem.” dedi.

Fortnite ile her şey biraz sorunlu görünüyor

Eric Williamson ayrıca Fortnite oyununun PvE ve PvP modları arasındaki bağdan da bahsetti. Bildiğiniz üzere bu oyunun Battle Royale ve Save the World isimli iki farklı modu bulunuyor. Battle Royale tamamen ücretsiz. Save the World ise ücretli. İşte oyunun tasarımcısı, bu iki mod üzerinde oluşacak bir bağdan bahsetti.

Eric Williamson, “Daha önce iki modun nasıl daha yakın bir hale gelebileceğini konuşmuştuk. Bu, çözmesi çok zor bir durum çünkü iki modumuz da çok farklı. Battle Royale modumuz, 15-20 dakikalık bir aksiyon deneyimi. Save the World ise dopdolu bir RYO deneyimi. İki mod arasında mutlaka bir bağ denemek isteriz ama genel olarak karakterleri aktarmak neredeyse imkansız. Çünkü Save the World modundaki her karakterin farklı boyutu var ve oyuncular, Battle Royale modunda sürekli en küçük karakteri seçecektir. Çünkü en az vurulma şansına sahip olan karakter, en küçük karakter olacaktır.” dedi.

Etiketler:

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster