Sensor Tower cephesinden gelen yeni bir rapora göre, Epic Games ekibinin Fortnite oyunu, şirkete mobil platformda 25 milyon dolar civarında bir kazanç sağladı. Hem de bu kazanç sadece iOS platformu üzerinden geldi çünkü Fortnite: Battle Royale, henüz Android platformlar için çıkışını gerçekleştirmedi bile. Yani ortada yine ciddi anlamda büyük bir kazanç ve başarı bulunuyor.

Fortnite

Bu kazanç rakamı Nisan 2018 başında 15 milyon dolar idi ve Sensor Tower ekibi, oyunun günlük kazancının gelecekte 3 milyon dolara yükseleceğini tahmin ediyordu. Henüz o başarıya ulaşılamadı çünkü raporlara göre Fortnite, iOS üzerinde günde 1 milyon dolar kazandırıyor. Bu da, oyunun toplam kazancını şu an 25 milyon dolara çekiyor.

Peki, bu kadar kazanç ile Epic Games ne yapıyor olabilir? Hemen cevabını verelim: Fortnite, Çin’e gidiyor! Bahsettiğimiz bu bilgiyi, ekibin Twitter üzerinde yaptığı bir paylaşım ile öğrendik. Çünkü Epic Games bu paylaşımda, “Savaş Otobüsü kalkıyor, hedef ise Çin.” diyordu. Dilerseniz bu gönderiyi hemen aşağıdan sizler de görebilirsiniz.

Fortnite için çılgın teoriler devam ediyor

Gönderiyi sizler de görebilirsiniz ama bu gönderideki gizli mesajı görebilir misiniz, işte onu bilmiyoruz. Bazı Twitter kullanıcıları bu paylaşımda gizli bir mesaj gördü. Bir Twitter kullanıcısı, bu görselde pasaport tarihinin 23 Nisan 2018’de işaretlendiğini gördü. Bu tarih ise bazı insanlara göre dünyanın sonunun geleceği tarihti. Ayrıca bu tarihte gerçek hayatta bir meteor yağmurunun olacağı söyleniyordu. Tüm bunların üzerine, yine bu tarihte oyun için bir güncelleme yayımlanacak. İşte tüm bunların birer tesadüf olmadığını belirten Twitter kullanıcısı, oyunda daha önce görülmüş olan meteorların 23 Nisan 2018 tarihinde oyundaki haritayı etkileyeceğini düşünüyor.

Etiketler:

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster