Mücadeleci video oyunlarının belki de oyuncular tarafından en çok sevilen etkinliklerinden bir tanesi, fazladan XP kazanılan dönemlerdir. Oyundaki deneyim ve başarı puanları olan XP kazanımlarının, bu sınırlı süreler zarfında arttırılmasıyla, o dönemde oyuna giren oyuncular bir hayli karlı çıkar ve hızlı ilerleme kaydedebilir. Bu tipte bir etkinlik haberini; çok yakın bir zaman ve kısıtlı bir süre için Epic Games tarafından alıyoruz. Sevilen oyun Fortnite: Battle Royale için iki kat XP etkinlikleri, dört gün süresince aktif olacak.

Fortnite Battle Royale hayranları için 2 kat XP etkinliği başlıyor

Epic Games, bu etkinliği biraz da geçtiğimiz hafta yaşanan aksaklıklara karşılık bir özür niteliğiyle sunduğu tahmin ediliyor. Oluşan veri tabanı hatası, oyuna erişimi beklenenden daha uzun bir süre engellemişti. Buna karşılık gelen 2 kat XP etkinliğiyle; geliştirici ekibin, oyunun hayranlarından özür dilemek adına güzel bir yol seçtiğini söyleyebiliriz. Bir başka husus da 2 kat XP etkinliğinin süresiyle ilgili. Çünkü 2 kat XP etkinliği, yeni gelecek v3.5 güncellemesi sonrasında başlatılacak ve buradaki yenilikler denenirken, oyuncular iki kat ilerleme kaydetmiş olacaklar.

Fortnite: Battle Royale 2 Kat XP fırsatını kaçırmayın

Bu arada 2 kat XP etkinliğinin hangi günleri kapsayacağını da belirtmeden geçmeyelim. 19 Nisan 2018 ile 22 Nisan 2018 tarihinde Fortnite: Battle Royale oyununa giren oyuncular, bu hızlı gelişim fırsatını yakalayabilecekler. Klasik Battle Royale moduyla birlikte, yeni güncellemenin sunacağı ayrıcalıkların da bu fırsatlar dahilinde kaçırılmaması gerektiğini söyleyelim. Battle Royale moduna gelecek yeni silah ve Dünya’yı Kurtar moduna gelen yeni özelliklerin olduğunu hatırlatalım. Tüm bunlarla birlikte oyuna gelecek 50 vs 50 kapışma moduyla, iki otobüsten fırlatılacak ekiplerin kıyasıya mücadele imkanı bulacağının da altının çizilmesi gerekiyor.

Fortnite: Battle Royale oyuncularını, oldukça avantajlı ve eğlenceli bir hafta sonu beklediği görülüyor. Oyunun Battle Royale modunun; PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformlarında ücretsiz olarak bulunduğunu ayrıca hatırlatalım. Bazı oyun içi eklentiler ve Dünya’yı Kurtar moduna erişmek isteyecek oyuncuların ise oyunun farklı sürüm paketlerinin satın almaları gerekiyor. Oyunun hayranları ve denemek isteyen oyuncuların, bu fırsatları kaçırmamasını öneriyoruz. Henüz oynama fırsatı bulamayan oyuncular, belki de aradıkları eğlence ortamını bularak, Battle Royale oyuncuları kervanına katılmak isteyebilirler.

Etiketler: