Battle Royale modu ile oyuncuların gözde yapımlarından biri olan Fortnite, sunmuş olduğu oynanış özellikleri ile de oyuncuların yaratıcılığını kullanmasını sağlayan bir yapım. Daha geçtiğimiz günlerde kız arkadaşına çıkma teklifi etmek için Fortnite’ı kullanan oyunculardan bahsetmiştik. Şimdi ise, Twisted Towers’ı meteoru beklemeden yıkmaya çalışan oyuncular ile karşı karşıyayız. Muhtemelen böyle bir şey yapmak, daha önceden başka oyuncuların da aklına gelmiştir ama kimse denememiştir. Eğer aklınızda bu konu ile ilgili sorular bulunuyorsa, birtakım söylentilere de cevap getiren çalışmanın başarılı bir şekilde cevaplar getirdiğini söyleyelim.

Fortnite

Fortnite oyununun sezon sonu ile ilgili söylentilere de cevap geldi

Fortnite tarafından sunulan yaratıcılık imkanları sayesinde, binaları da yıkabiliyoruz bildiğiniz üzere. Haberimizin en sonunda sizleri bekleyen videoda bulunan ekip de, bu özelliği kullanarak bazı cevaplar getirmek istediler. Gruplar, belli bir zamanda oyuna giriş yaptılar. Giriş yapıp oyun bulduktan sonra, aynı oyuna denk gelenler, oyundaki varsayılan kostümler ile Tilted Towers’a gittiler. Bu bölgeye gelen diğer kostüme sahip oyuncuları ise, tehlike göze almamak için öldürdüler. Bütün binaları güzelce yıktıktan sonra da, oyuncular o etkinliğin şerefine piramitler inşa edip dans ettiler.

Böylesi bir girişim elbette kolay olmadı. Birtakım oyuncular, bu etkinliği mahvetmek istedi ama neyse ki etkinliği mahvetmeye yetmediler. Anlatılanlara göre, etkinliği mahvetmek isteyen oyunculardan bir tanesi, önce bir kişiye yaklaşana kadar kazması ile normal işini görüyor, yaklaştığında ise pompalı tüfeğini çekip oyuncuları öldürüyordu. Neyse ki, hem birden fazla platformda böyle bir etkinliğin gerçekleştiriliyor olması, hem de insanların dikkati sayesinde, buna benzer problem insanlar da sıkıntı çıkaramadı.

Fortnite oyuncuları arasında söylenen bir söylentiye de cevap gelmiş oldu aslında. Söylentiye göre, düşen meteorun yerinde, sezonun sonunda bir krater olacaktı. Bu kraterin de Tilted Towers’ın altında olduğu ve yerin şimdiden hazırlandığı konusunda söylentiler dolanıyordu. Tilted Towers’ı yıkan oyuncular, zeminde henüz bir hazırlık ile karşılaşmadı. Bu durum da, söylentilere şimdilik bir cevap vermiş oldu. Fakat yine de sezon sonunda Fortnite bizleri ne gibi yeniliklerle karşılar, bilmek mümkün değil.

Etiketler: