GamesTM dergisinin 199. sayısında Epic Games ekibinin bir röportajı bulunuyordu. Bu röportajda da Epic Games, Fortnite: Battle Royale oyunundan çok memnun olduklarını belirtiyordu. Tabii ki memnun olacaklar. Oyunun 45 milyon civarında kullanıcısı bulunuyor. Hatta sadece iOS platformundan günde 1 milyon dolar kazanıyor Epic Games. Yine de sitemizde bu röportajın bir kısmına yer vermek istedik. Belki ilgi çekici bir nokta görürsünüz efendim.

Fortnite

“Fortnite ile böyle bir şeyin parçası olduğumuz için şanslıyız.”

Epic Games, bahsettiğimiz röportajda, “Böyle bir kültürsel popülerliğin bir parçası olduğumuz için kendimizi şanslı hissediyoruz. Bizler sadece insanları eğlendirmek istiyoruz ama şimdi Zeitgeist’in bir parçasıyız. Aynı bizim oyunumuzu oynayan topluluğumuz gibi. Peki, şimdi bu başarı nereden geliyor? Gerçekten bilmiyorum. Tavuk mu? Yumurta mı?” dedi.

Açıklamalar, “Şunu söylemem gerekiyor ki, bunu gerçekten çok merak ediyorum, Fortnite’ın geliştiricileri şimdi kim? Mantıken Epic Games ama Twitch, YouTube ve Reddit gibi platformlara bakarsanız, oyunumuzu topluluğumuz ile birlikte geliştirdiğimizi görebilirsiniz. Daha en başından, oyunumuzun geliştirilme sürecinin karşılıklı bir diyalog gibi olmasını istedik. Battle Royale modunu ilk defa piyasaya sürdüğümüzde, yapacağımız çok şeyin olduğunu biliyorduk. Oyunumuz ilk çıktığında tabii ki bir planımız vardı ama topluluğumuza açık olmak istedik.” şeklinde devam etti ve sonlandı.

Anlaşılan o ki Epic Games ekibi, bu röportajı boyunca topluluğunu övmek istemiş. Bunu durduk durmadık yere neden yaptılar, bilmiyoruz ama Epic Games’i bu konuda tebrik etmek lazım. Piyasadaki diğer video oyunlarının aksine, bu oyun gerçekten topluluk ile birlikte geliştiriliyor. Oyuncuların her önerisi gerçekten dinleniyor ve cevaplanıyor. Oyun düzenli olarak yeni ve ücretsiz içeriklerle destekleniyor. Daha ne olsun?

Etiketler:

,

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster